official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
SEIDLER Ralph
2002
AUT
1:43.44
32.23
2
GSTREIN Nicolas
2002
AUT
+0.60
36.46
3
GEISSLER-HAUBER Max
2002
GER
+1.10
39.99
4
HOFFMANN Philip
2002
AUT
+1.16
40.42
5
GASSER Lukas
2001
AUT
+1.49
42.75
6
NEFF Alois
2001
GER
+1.86
45.36
7
SKAARDAL Niklas
2002
AUT
+1.99
46.27
8
PALAMARAS Nickco
2004
USA
+2.73
51.50
9
CHELMAKIN Semen
2003
RUS
+2.75
51.64
10
HEINE Oscar
2003
AUT
+3.00
53.40
11
SCHIESTL Markus
2002
AUT
+3.09
54.04
12
MULLER Marek
2004
CZE
+3.97
60.25
13
STRAUSS Florian
2004
AUT
+4.08
61.02
14
WAGNER Paul
2004
AUT
+4.22
62.01
15
SATO Shintaro
1996
JPN
+4.66
65.12
16
KAISER Manuel
2003
AUT
+4.67
65.19
17
KAGLEDER Matthias
2003
GER
+5.00
67.52
18
RETTENWANDER Clemens
2004
AUT
+7.10
82.34
19
ETTL Michael
2003
AUT
+7.84
87.56
20
STOEGER Hannes
2005
AUT
+8.06
89.11
21
ZEHENTNER David
2005
AUT
+8.82
94.47
22
SKAARDAL Fredrik
2004
AUT
+9.08
96.31
23
IVANOV Michael
2004
AUT
+10.06
103.23
24
VOIGT Tobias
2004
GER
+10.34
105.20
25
PITZER Willi
2005
AUT
+10.72
107.88
26
DZICOEV Roman
2003
CZE
+12.72
122.00
27
EHRENMUELLER David
2002
AUT
+15.10
138.79
28
GLUECK Gerald
1954
AUT
+1:11.38
535.98
Did not finish 2nd run
TSCHEMERNJAK Lito
2005
AUT
PILZ Finn-Pirmin
2005
AUT
JAEGER Lukas
2002
AUT
MATZI Lukas
2004
AUT
STEININGER Julian
2001
AUT
BOECK Niklas
2003
AUT
ENDSTRASSER Hannes
2002
AUT
POELL Christoph
2003
AUT
ENDSTRASSER Felix
2003
AUT
ROHRMOSER Lucas
2002
AUT
ANGERER Benjamin
2002
AUT
PYSHKIN Dmitrii
2000
RUS
SUZUKI Issei
2002
JPN
SENNHOFER Marinus
2002
GER
SCHWARZ Maximilian
2002
GER
MULLER Marek
1998
CZE
SHIOIRI Takashi
1998
JPN
LINDENMAYER Felix
2002
GER
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
AMPFERTHALER Manuel
2005
AUT
TRINKER Florian
2005
AUT
HERBERTH Maximilian
2004
AUT
BRANDTNER Christoph
2005
AUT
KRISTAN Nico
2005
AUT
GARSTENAUER Melvin
2005
AUT
BERGER Sandro
2005
AUT
STEINER Samuel
2003
AUT
WIRNSBERGER Felix
2005
AUT
KALISCHKO Dennis
2003
NED
RIEDMANN Christopher
2004
AUT
WUERGER Moritz
2004
AUT
HOEFLEHNER Martin
2004
AUT
FOREJTEK Patrik
2005
CZE
VORDERDERFLER Paul
2005
AUT
SUDO Ryo
2003
JPN
FUEREDER Daniel
2003
AUT
HROVATH David
2002
AUT
RIEDMANN Nicolas
2001
AUT
Disqualified 1st run