official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
PAZZAGLIA Alice
2002
ITA
1:41.89
23.27
2
CHEVRIER Marion
2001
FRA
+0.23
24.92
3
TEN RAA Gwyneth
2005
LUX
+0.69
28.21
4
JALLAT Annabel
2003
FRA
+0.75
28.64
5
BOITEUX Louna
2002
FRA
+0.84
29.29
6
VANREUSEL Kim
1998
BEL
+0.91
29.79
7
HUNDEGGER Nadine
2005
AUT
+1.05
30.79
8
HARO Carmen
1998
FRA
+1.15
31.51
8
COLLOMB Giorgia
2006
ITA
+1.15
31.51
10
SIMOND Pauline
2002
FRA
+1.80
36.17
11
BENTZ Paulina
2005
AUT
+1.92
37.03
12
SOMMEROVA Elese
2001
CZE
+1.93
37.10
13
ZURBRIGGEN Anina
2003
SUI
+2.15
38.67
14
LALIRE Marie
2005
FRA
+3.45
47.99
15
CARROZ Leonie
2004
FRA
+3.88
51.07
16
DRAGHIA Aida
2006
CAN
+4.57
56.01
17
BUTLER Molly
2006
GBR
+5.11
59.88
18
HUDRY Fanny
2006
FRA
+5.68
63.96
19
OLLIER Marjolaine
2003
FRA
+6.04
66.54
20
ORDWAY Alexis
2002
USA
+6.42
69.27
21
ACQUISTAPACE Fiona
2006
FRA
+6.92
72.85
22
NIELSEN Mai
2005
DEN
+7.45
76.65
23
BLYTH Maisie
2006
GBR
+7.87
79.66
24
WORDLEY Julia
2003
GBR
+8.88
86.89
25
BERTHELSEN Nuunu Chemnitz
1996
DEN
+9.45
90.98
26
INGVADOTTIR Hjordis Birna
2000
ISL
+9.52
91.48
27
ASTIER Lola
2006
FRA
+13.41
119.35
28
CUILLERET Anais
2006
CAN
+13.97
123.36
29
GILLARD Amelia
2000
NZL
+14.78
129.16
30
MANNES Clementine
2005
BEL
+14.79
129.23
31
KARLSDOTTIR Anita Ros
2004
ISL
+15.08
131.31
32
LUTTEKES Marit
2006
NED
+15.37
133.39
33
DUBOIS Eleonore
2004
LUX
+15.94
137.47
34
DORRE Lorena
2006
NED
+16.25
139.69
35
TROOST Mirte
2006
NED
+16.58
142.06
36
MC KENNA Eabha
2006
IRL
+17.75
150.44
37
LUYCKX Stephanie
2003
BEL
+20.72
171.72
38
VAN PUYVELDE Naya
2005
BEL
+21.46
177.02
39
DUDAL Lore
2005
BEL
+21.76
179.17
40
LAMBERT Maureen
2004
BEL
+26.49
213.06
41
VAN WIJMEERSCH Lore
2006
BEL
+37.96
295.24
42
CAMPFORTS Kirien
1994
BEL
+1:03.29
476.72
Did not finish 2nd run
KNOPOVA Tetiana
2001
UKR
SAGLIA Mia
2001
FRA
CURDY Leontine
2006
FRA
REY Salome
2005
FRA
TEN RAA Joyce
2003
LUX
JAGER Myrthe
2006
NED
SCHMID Yasemine
2004
SUI
FREITAG DEVOUASSOUX Maely
2005
FRA
BELMONTE Valentine
2005
FRA
DECAUCHY Alohe
2005
FRA
HIDAS Juliette
2005
FRA
METZGER Aubane
2002
FRA
DUVIVIER Louane
2005
FRA
BLANC Lola
2006
FRA
FONNE Eglantine
2004
FRA
WEILGUNY Sara
2004
AUT
CHALVIN Lou
2003
FRA
FRAISE Chloe
2005
FRA
RINTANEN Fanny
2002
FIN
UBRUN Eliza
2000
FRA
DAGBJARTSDOTTIR Katla Bjorg
1999
ISL
GAMBERT Aurelie
1994
FRA
HITTER Elise
2000
SUI
BRUCE Abi
2000
GBR
LORENZI Lucrezia
1998
ITA
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
KING Aerin Alexandra
2006
HKG
BROUILLET Albane
2005
FRA
GRETARSDOTTIR Thordis Helga
2006
ISL
LAFORCE Hindy-Loo
2005
FRA
RUE DE Isabelle
2000
NED
KLOTZ Saffron
2004
CAN
RAMIERE Lison
2005
FRA
TSIOVOLOU Maria-Eleni
2001
GRE
CONDAMINET Emma
2004
FRA
BROENS Ida Sofie Bunsov
1999
DEN
VORRE Clara-Marie Holmer
2003
DEN
DIZAR Candice
2005
FRA
GRASSO Liv
2004
FRA
HEILMANN Enola
2003
FRA
SOMMEROVA Celine
2003
CZE
Disqualified 1st run
Did not start 1st run