official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
VACCARI Hans
1996
ITA
1:48.71
23.13
2
RUELAND Simon
1997
AUT
+0.56
26.89
3
DORNER Thomas
1998
AUT
+0.59
27.09
4
MEISSL Christoph
2000
AUT
+1.29
31.79
5
HACKER Pirmin
1996
AUT
+1.49
33.14
6
KETTERER David
1993
GER
+1.59
33.81
7
LEITGEB Richard
1994
AUT
+1.81
35.28
8
RIUS GIMENEZ Alex
1998
AND
+1.97
36.36
9
GREBER Jakob
2003
AUT
+2.05
36.90
10
GSTREIN Luca
2000
AUT
+2.10
37.23
11
STURM Joshua
2001
AUT
+2.12
37.37
12
CANZIO Pietro
1998
ITA
+2.44
39.51
13
OPETNIK Moritz
1998
AUT
+2.57
40.39
14
FEURSTEIN Lukas
2001
AUT
+2.70
41.26
15
WALCH Fabio
2003
AUT
+3.38
45.83
16
ZVEJNIEKS Miks
1995
LAT
+3.56
47.04
17
PIZIO Alessandro
2001
ITA
+3.68
47.84
18
HOFFMANN Philip
2002
AUT
+3.86
49.05
19
MATSUMOTO Tatsuki
1996
JPN
+3.99
49.92
20
SKAARDAL Niklas
2002
AUT
+4.47
53.15
21
GRATZER Daniel
2001
AUT
+4.86
55.77
22
STARK Florian
2001
AUT
+5.48
59.93
23
TABERNIG Nicolas
2003
AUT
+5.73
61.61
24
KOYAMA Kei
2000
JPN
+7.00
70.14
25
ROHRMOSER Lucas
2002
AUT
+7.48
73.36
26
SCHIESTL Markus
2002
AUT
+8.27
78.66
27
ROSSUM VAN Max
1998
NED
+8.31
78.93
28
PFURTSCHELLER David
2001
AUT
+8.49
80.14
29
STRAUSS Florian
2004
AUT
+9.27
85.38
30
KLAMMER Fabian
2002
AUT
+9.64
87.86
31
WALCH Martin-Luis
2003
AUT
+10.58
94.18
32
BOECK Kilian
2002
AUT
+10.90
96.32
33
MUIGG Manuel
2004
AUT
+11.97
103.51
34
HOEFLEHNER Martin
2004
AUT
+12.12
104.52
35
WUERGER Moritz
2004
AUT
+13.15
111.43
36
DZICOEV Roman
2003
CZE
+13.45
113.45
37
JAGERSBERGER Sebastian
2004
AUT
+13.66
114.86
38
UNTERWURZACHER Maximilian
2003
AUT
+14.73
122.04
39
SCHNEEWEISS Michael
2004
AUT
+16.11
131.31
40
IVANOV Michael
2004
AUT
+17.52
140.78
41
KAMMLER Hannsgernot
2002
AUT
+19.18
151.93
Did not finish 2nd run
KUCHENMEISTER Matthias
2004
AUT
NIENHUIS Carsten
2003
NED
MATZI Lukas
2004
AUT
TRINKER Christoph
2004
AUT
BISCHOF Jonathan
2004
AUT
JOEBSTL Georg
2003
AUT
KAISER Manuel
2003
AUT
HROVATH David
2002
AUT
ANTONIOU Ioannis
1995
GRE
ZWISCHENBRUGGER Noel
2001
AUT
LOTTER Valentin
2002
AUT
PYJAS Pawel
1999
POL
RONNER Jan
2000
AUT
HACKL Noah
1999
AUT
SCHRAGL Stefan
1999
AUT
RASCHNER Dominik
1994
AUT
BENDOTTI Matteo
2001
ITA
Disqualified 2nd run
Did not finish 1st run
FENDER Stefan
2004
AUT
ZIERHOFER Robin
2004
AUT
KALISCHKO Dennis
2003
AUT
RIEDMANN Christopher
2004
AUT
STEINER Samuel
2003
AUT
STEININGER Julian
2001
AUT
FUEREDER Daniel
2003
AUT
JAHN Julian
2002
AUT
ETTL Michael
2003
AUT
SUDO Ryo
2003
JPN
STUBAUER Markus
2003
AUT
SAGER Gianluca
2002
AUT
GAGLIANO David
2001
AUT
ENDSTRASSER Felix
2003
AUT
RAINER Thomas
2003
AUT
HEINE Oscar
2003
AUT
EISNER Jakob
2003
AUT
MARKSTEINER Felix
2002
AUT
LANZENBERGER Luca
1999
AUT
PROFANTER Santino
2001
AUT
GSTREIN Nicolas
2002
AUT
BIRAN Itamar
1998
ISR
POTH Robert
1997
GBR
SEIDLER Ralph
2002
AUT
PRAMSTALLER Kilian
2002
AUT
GASSER Lukas
2001
AUT
GRAMSHAMMER Mario
1999
AUT
TAKEUCHI Rion
1999
JPN
SACCARDI Tommaso
2001
ITA
GRAF Mathias
1996
AUT
Did not start 1st run