official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
LEITGEB Richard
1994
AUT
1:40.76
28.62
1
MEISSL Christoph
2000
AUT
1:40.76
28.62
3
WALLACE Liam
1999
CAN
+0.20
30.07
4
SCHRAGL Stefan
1999
AUT
+0.29
30.72
5
GREBER Jakob
2003
AUT
+0.45
31.88
6
WALCH Fabio
2003
AUT
+0.86
34.85
7
PASSRUGGER Lukas
2001
AUT
+1.21
37.39
8
GSTREIN Luca
2000
AUT
+1.31
38.11
9
JASICZEK Michal
1994
POL
+1.41
38.84
10
DILLING Jacob
1999
USA
+1.77
41.44
11
RONNER Jan
2000
AUT
+2.19
44.49
12
PARAZETTE Oliver
2002
USA
+2.47
46.51
13
BIRAN Itamar
1998
ISR
+2.55
47.09
14
SKAARDAL Niklas
2002
AUT
+2.56
47.17
15
PAULUS Daniel
1994
CZE
+2.87
49.41
16
ADAMS Jack
1998
NZL
+2.88
49.49
17
STARK Florian
2001
AUT
+3.05
50.72
18
RAINER Thomas
2003
AUT
+3.10
51.08
19
CASSELMAN Jamie
2000
CAN
+3.15
51.44
20
MATHERS Jeremy
2001
USA
+3.29
52.46
21
MEIER David
2001
AUT
+3.33
52.75
22
KLIMA Adam
2001
CZE
+3.37
53.04
23
URY Balint
2003
HUN
+4.05
57.96
24
PFURTSCHELLER David
2001
AUT
+5.08
65.42
25
SCHIESTL Markus
2002
AUT
+5.43
67.96
26
EISNER Jakob
2003
AUT
+5.66
69.63
27
HEINE Oscar
2003
AUT
+5.86
71.08
28
SANTACROCE Francesco
2001
ITA
+6.12
72.96
29
HACKL Noah
1999
AUT
+6.26
73.97
30
SEPPI Davide Leonardo
2002
ITA
+6.35
74.63
31
SARCHETT Ryder
2003
USA
+6.70
77.16
32
SANETRA Bartlomiej
2002
POL
+6.77
77.67
33
KEKESI Marton
1995
HUN
+6.98
79.19
34
VAN SOEST Gerrit
2001
CAN
+7.37
82.02
35
KOYAMA Kei
2000
JPN
+8.27
88.54
36
AZNOH Rok
2002
SLO
+9.14
94.84
37
KUCERA Josef
2004
AUT
+9.70
98.90
38
TIMM Dylan
2002
CAN
+9.75
99.26
39
STRAUSS Florian
2004
AUT
+10.56
105.13
40
WUERGER Moritz
2004
AUT
+11.20
109.76
41
WACHTER Simon
2004
AUT
+11.31
110.56
42
PITTRACHER Tobias
2004
AUT
+11.54
112.23
43
KAUFMANN Christian
2004
AUT
+13.27
124.76
44
KAMMLER Hannsgernot
2002
AUT
+14.99
137.22
45
WOLF Gabriel
2004
AUT
+19.91
172.87
Did not finish 2nd run
BUCHACHER Jakob
2004
AUT
RAINER Alexander
2004
AUT
WEINHAEUPL Nico
2003
AUT
HAAS Matteo
2004
AUT
MATZI Lukas
2004
AUT
ETTL Michael
2003
AUT
HACKL David
2001
AUT
SOLA Heming
2003
CAN
OSCH Matthieu
1999
LUX
SZKOLA Bartosz
2002
POL
KROUPA Stepan
2003
CZE
ROMANIN Nathan
2001
CAN
KIRCHEBNER Kevin
2002
AUT
CINCELLI Fabian
2002
ITA
LANZENBERGER Luca
1999
AUT
MULLER Marek
1998
CZE
ISABELLA Luca
2001
ITA
TABERNIG Nicolas
2003
AUT
MARKSTEINER Felix
2002
AUT
KINSELLA Kellen
2001
USA
JORDAN Tait
2002
CAN
GUEM Franz
2001
AUT
ZWISCHENBRUGGER Noel
2001
AUT
ROHRMOSER Lucas
2002
AUT
HOFFMANN Philip
2002
AUT
PYJAS Pawel
1999
POL
STASZOWSKI Michal
1995
CZE
PRAMSTALLER Kilian
2002
AUT
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
ANDREYCIC Lukas
2004
AUT
HEISLITZ Paul
2002
GER
RIEGLER Samuel
2004
AUT
ZIERHOFER Robin
2004
AUT
WINKLER Florian
2004
AUT
KUCHENMEISTER Matthias
2004
AUT
UNTERWANDLING Florian
2004
AUT
RUDROFF Gabriel Wolfgang
2002
RUS
MAGNET Stefan
2002
AUT
TRINKER Christoph
2004
AUT
HOEFLEHNER Martin
2004
AUT
STOECKL Johannes
2004
AUT
STEINER Samuel
2003
AUT
JAGERSBERGER Sebastian
2004
AUT
KLOTZ Adrian
2004
AUT
GEISLER Fabian
2004
AUT
JOEBSTL Georg
2003
AUT
MUIGG Manuel
2004
AUT
HOERTNAGL Nico
2004
AUT
BOECK Niklas
2003
AUT
WACHTER Lukas
2002
AUT
WALSER Noah
2003
AUT
RINDLER Benjamin
2002
AUT
BAYER Moritz
2003
AUT
KRIZAJ Martin
2002
SLO
STUBAUER Markus
2003
AUT
ENDSTRASSER Hannes
2002
AUT
KUMMERER Niklas
2002
AUT
KAISER Manuel
2003
AUT
POELL Christoph
2003
AUT
SCHRANZ Lukas
2003
AUT
GAGLIANO David
2001
AUT
ENDSTRASSER Felix
2003
AUT
BIALOBRZYCKI Przemyslaw
2001
POL
HROVATH David
2002
AUT
BOECK Kilian
2002
AUT
ATHANS Marcus
2000
CAN
GRATZER Daniel
2001
AUT
LOTTER Valentin
2002
AUT
ZIROVNIK Zak
1999
SLO
PROFANTER Santino
2001
AUT
GSTREIN Nicolas
2002
AUT
SEIDLER Ralph
2002
AUT