official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
DALMALM Oscar
1999
SWE
1:28.78
61.13
2
THOMAS Dylan
2002
USA
+0.72
67.05
3
LARRIU Daniel
2000
ESP
+0.93
68.78
4
MIKELL Townsend
2004
USA
+0.94
68.86
5
TURNER Teagan
2003
USA
+1.10
70.17
6
HOFFMAN Harry
2004
AUS
+1.17
70.75
7
SCHAEDE Jack
2002
USA
+1.33
72.07
8
HERHUSKY Ryan
2003
USA
+1.56
73.96
9
BATHUM Blake
2000
USA
+1.96
77.25
10
HART Karsten
2004
USA
+2.40
80.86
11
HAGEN Grant
2003
USA
+2.65
82.92
12
NIDA William
2004
USA
+2.95
85.39
13
BARNWELL Gunnar
2001
USA
+3.20
87.44
14
WEAVER T J
2003
USA
+3.52
90.07
15
NELSON Joshua
2004
USA
+3.68
91.39
16
UTENDORFER Will
2004
USA
+3.95
93.61
16
BION Zachary
2004
USA
+3.95
93.61
18
STUTZKE Dylan
2000
USA
+4.09
94.76
19
MCCORMICK Ian
2001
USA
+4.19
95.58
20
HANRAHAN Ian
2004
USA
+5.21
103.97
21
WILCOX Martin
2002
USA
+5.81
108.90
22
ROBILLARD Luca
2002
USA
+6.87
117.62
23
HODGKINS Ford
2004
USA
+7.44
122.31
24
BROWN Levi
2004
USA
+8.28
129.21
25
KIRCHMAYR Luke
2004
THA
+9.06
135.63
26
HUNT Espen
2004
USA
+9.21
136.86
27
CHILDRESS Jack
2003
USA
+10.94
151.08
28
ABUHAIDAR Jack
2004
USA
+11.18
153.06
29
HOOPES Jesse
2004
USA
+11.68
157.17
30
HASSMAN Kjetil
2004
USA
+12.65
165.15
31
SNYDER Charlie
2002
USA
+14.27
178.47
32
STEARNS Frank
2004
USA
+16.36
195.65
33
PRITHAM Henry
2003
USA
+16.66
198.12
34
ANDERSON Tyler
2003
USA
+17.54
205.35
35
ROBINSON Peter
2003
CAN
+19.80
223.94
36
CULLEN Robert
2004
USA
+20.00
225.58
37
DOBROVINSKY Alex
2003
USA
+21.49
237.83
38
POTTER Cole
2004
USA
+22.07
242.60
39
DEWOLFE William
2003
USA
+22.22
243.84
40
BEATTY Ryan
2003
USA
+23.08
250.91
41
KARLEN Bjorn
2004
USA
+25.66
272.12
42
PASCHEN Cole
2003
USA
+27.96
291.03
43
ESTELLE Graham
2003
USA
+32.28
326.55
44
BOLUS Preston
2004
USA
+32.84
331.16
Did not finish 2nd run
SAYLER Will
2003
USA
SCHLOPY Mason
2003
USA
CLAUSEN Sam
2004
USA
SAMMIS Carter
2004
USA
MALLINEN Finn
2002
USA
SPADARO Jackson
2003
USA
BRENNWALD Stefan
2004
USA
GALLOWAY Nils
2004
USA
LEWISON William
2002
USA
HARPER Colin
2003
USA
POLSTER Tay
2003
USA
HOLDAWAY Max
2004
USA
ALLEN Luke
2000
USA
HANNA Colin
2004
USA
DRAKE Jacob
1999
USA
LOUCHHEIM Carter
2002
USA
BERGLUND Gusten
2000
SWE
DALMALM Joel
2000
SWE
MILLER Asa
2000
PHI
LARIMER Max
2001
USA
JOHANSSON Filip
1999
SWE
Disqualified 2nd run
Did not finish 1st run
MCCOUBREY Shaw
2003
USA
SCHILKRUT Martin
2002
CHI
BUTLER Charlie
2003
CAN
MCCOURTIE Christian
2004
GBR
HORSLEY Finn
2002
USA
HORSCH Caleb
2002
USA
BROCKWAY Oliver
2003
USA
SWALLOW Dalton
2001
USA
LUNDTEIGEN Garret
1997
USA
SEHLBERG Alexander
1998
SWE
SAMPSON Mitchell
2000
USA
HISLOP Sam
2002
USA
BYE Ludvig Stamnes
1998
NOR
Did not start 1st run