official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
AICHER Emma
2003
GER
1:30.55
15.00
2
FERMBAECK Elsa
1998
SWE
+0.44
18.55
3
HILZINGER Jessica
1997
GER
+0.47
18.79
4
DELLA MEA Lara
1999
ITA
+0.49
18.95
5
LJUTIC Zrinka
2004
CRO
+0.76
21.13
6
CEDER Liv
2001
SWE
+0.90
22.26
7
STOFFEL Elena
1996
SUI
+1.14
24.19
8
GRITSCH Franziska
1997
AUT
+1.34
25.80
9
HENSIEN Katie
1999
USA
+1.48
26.93
10
KUFAAS Mariel
1999
NOR
+1.54
27.42
11
LORENZ Bernadette
1998
AUT
+1.56
27.58
12
GOOD Nicole
1998
SUI
+1.58
27.74
13
EGLOFF Selina
2001
SUI
+1.67
28.46
14
MACHERET Valentine
1998
SUI
+1.69
28.62
15
BOSTROEM MUSSENER Moa
2001
SWE
+1.79
29.43
16
HROVAT Meta
1998
SLO
+1.87
30.08
16
EGGER Magdalena
2001
AUT
+1.87
30.08
18
ROSSETTI Marta
1999
ITA
+1.90
30.32
19
GULLI Anita
1998
ITA
+2.03
31.37
20
LINGG Charlotte
1999
LIE
+2.12
32.09
21
ZELGER Lorina
1999
SUI
+2.17
32.49
22
LACHEB Kenza
1998
FRA
+2.72
36.93
23
MUKOGAWA Sakurako
1992
JPN
+3.29
41.52
24
PFURTSCHELLER Valentina
2002
AUT
+3.31
41.68
25
VANREUSEL Kim
1998
BEL
+3.43
42.65
26
DVORNIK Pika
1992
SLO
+3.60
44.02
27
JAKOBSEN Susanne
1999
SWE
+3.62
44.18
28
SARACCO Carlotta
1999
ITA
+4.47
51.04
29
GORNOSTAEVA Anastasia
1999
RUS
+5.00
55.31
30
NIELSSEN Carmen Sofie
2003
NOR
+5.04
55.63
30
CHEVRIER Marion
2001
FRA
+5.04
55.63
32
FALCH Natalie
2004
AUT
+6.01
63.45
Did not qualify for 2nd run
Did not finish 2nd run
SOLA Beatrice
2003
ITA
NYBERG Lisa
2002
SWE
SCHMITT Janine
2000
SUI
SOMMEROVA Elese
2001
CZE
FISCHER Pauline
2003
GER
TOMSIC Nika
2000
SLO
NIEDERDORFER Melanie
2000
AUT
LAMURE Marie
2001
FRA
ASTNER Nina
2000
AUT
MCFARLANE Caitlin
2002
FRA
MELNIKOVA Polina
2001
RUS
WALDAUF Sophia
2001
AUT
MASCHERONA Marika
1998
ITA
HALLER Celina
2000
ITA
MAEDA Chisaki
1998
JPN
HOEPLI Aline
2001
SUI
POHJOLAINEN Rosa
2003
FIN
KOMSIC Andrea
1996
CRO
SCHLOSSER Paulina
2001
GER
MAARSTOEL Andrine
1999
NOR
SHKANOVA Maria
1989
BLR
LUCZAK Magdalena
2001
POL
RASK Sara
2000
SWE
SPORER Marie- Therese
1996
AUT
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
POPOVA IAROSLAVA
2002
RUS
WOESS Laura
2000
AUT
FLATSCHER Julia
2000
AUT
CZAPSKA Zuzanna
1998
POL
MOERKESET Anna Bryn
2001
NOR
FRITZENWALLNER Teresa
2002
AUT
NYBERG Martine Fosmo
1999
NOR
FORGET Arianne
2003
CAN
GRUENER Teresa
2002
AUT
TOTH Zita
2002
HUN
EXENBERGER Elena
2000
AUT
OPLOTNIK Anja
2002
SLO
MARGREITER Lucy
2001
GER
MOLLIN Axelle
2001
BEL
WIESMUELLER Nina
2002
GER
OLIVIER Victoria
2004
AUT
LYDERSEN Pernille Dyrstad
2003
NOR
MANGOLD Luisa
2000
GER
KLOPFENSTEIN Amelie
2002
SUI
BRECHE Clarisse
2001
FRA
WESTHOFF Bianca Bakke
2000
NOR
RESNICK Allie
2001
USA
HERZ Celina
2000
AUT
ZIMMERMANN Zoe
2002
USA
HONKANEN Riikka
1998
FIN
MATHIOU Sophie
2002
ITA
Disqualified 1st run