official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
LETITRE Theo
1997
FRA
1:51.84
27.11
2
SOEVIK Christian Oliveira
2001
NOR
+0.29
29.00
3
SALERNO Hugo
1995
FRA
+0.38
29.59
4
LOPEZ Theo
2000
FRA
+0.52
30.50
5
DESGRIPPES Hugo
2000
FRA
+0.61
31.09
6
SCHMITT Thomas
1999
FRA
+0.88
32.85
7
LORIOT Florian
1998
FRA
+1.10
34.29
7
LAGIER Jeremie
1998
FRA
+1.10
34.29
9
STRAND Andreas
1998
NOR
+1.25
35.27
10
STAUTLAND Aidan
1998
NOR
+1.37
36.05
11
POGNEAUX Matteo
2000
FRA
+2.35
42.45
12
VARCIN Nils
2001
FRA
+3.15
47.67
13
SAMBUIS Baptiste
2002
FRA
+3.21
48.06
14
STAURSET Isak
1999
NOR
+3.37
49.11
15
VIOU Gonzalo
1997
ESP
+3.38
49.17
16
HORELLOU Maxence
2001
FRA
+3.52
50.09
17
DELALE Matteo
2001
FRA
+3.75
51.59
18
BRONDEX Alexis
1996
FRA
+4.33
55.37
19
DUCROS Leo
2001
FRA
+4.42
55.96
20
ROSSET Pierre Sylvain
2001
FRA
+4.66
57.53
21
JEAN Nathanael
2001
FRA
+4.77
58.24
22
MAZIERE Arthur
2001
FRA
+4.94
59.35
23
BAUR Jules
2001
FRA
+5.11
60.46
24
PINTURAULT Cedric
2000
FRA
+5.13
60.59
25
PIGNON William
2001
FRA
+5.38
62.23
26
CRETIN Ulysse
2002
FRA
+5.94
65.88
27
MAGNAN Nathan
2001
FRA
+9.15
86.83
28
HULOT Kylian
2002
FRA
+9.23
87.36
29
NORMAND Gaspard
2003
FRA
+9.32
87.94
30
FREYDIER Mahe
2001
FRA
+9.96
92.12
31
VUILLERMOZ Nicolas
2002
FRA
+10.70
96.95
32
GUILBERT Alexis
2002
FRA
+11.30
100.87
33
RICHARD Aurelien
2001
FRA
+11.96
105.18
34
AVOCAT MAULAZ Leo
2003
FRA
+13.40
114.57
35
FRESSARD Antoine
2002
FRA
+14.74
123.32
36
ZAYSSER LACROIX Rouslan
2003
FRA
+15.44
127.89
37
PELTIER Mael
2003
FRA
+16.97
137.88
38
PACAUD Louis
2003
FRA
+23.69
181.74
Did not finish 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
PIEYRE Noah
2003
FRA
BONGRAND Arthur
2003
FRA
ROCCA SERRA Enzo
2003
FRA
CUENOT Jules
2002
FRA
BERTAGNOLIO Franck
2002
FRA
BERTRAND Victor
2003
FRA
ARDIN Justin
2002
FRA
DECORY Victor
2001
FRA
HEUDE Jules
2003
FRA
TURNES Elio
2002
FRA
TALAYRACH Clement
2003
FRA
COPPEL Leo
2003
FRA
HOAREAU Benjamin
2002
FRA
GUILLOT Victor
1996
FRA
ANCENAY Matts
2002
FRA
PIERI SALLAZ Raphael
2001
FRA
BOISSY Loan
2002
FRA
LEVECQ Nathan
2001
FRA
BANFI Pablo
2001
FRA
DIMIER CHAMBET Sacha
2002
FRA
LARDON Thomas
2001
FRA
PIOLAINE Adrien
2000
FRA
FITA Mateo
1999
FRA
MOLLARD Leo
2000
FRA
WALPEN Dario
1996
SUI
PARAND Loevan
1999
FRA
CENERELLI Enzo
2000
FRA
FUMEAUX Benoit
1999
SUI
PICCARD Eliott
2000
FRA
RASSAT Paco
1998
FRA
BIANCHINI Augustin
2000
FRA
ALLIOT LUGAZ Baptiste
1995
FRA
AMIEZ Steven
1998
FRA
Disqualified 1st run