official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
MONDINELLI Emilia
2004
ITA
1:51.45
15.00
2
STOFFEL Elena
1996
SUI
+0.22
16.44
3
OEHLUND Cornelia
2005
SWE
+0.26
16.70
4
BOSTROEM MUSSENER Moa
2001
SWE
+0.95
21.22
5
GUEST Charlie
1993
GBR
+0.96
21.29
6
LYSDAHL Kristin
1996
NOR
+1.06
21.94
7
WESTHOFF Bianca Bakke
2000
NOR
+1.13
22.40
8
BRECHE Clarisse
2001
FRA
+1.17
22.66
9
HILZINGER Jessica
1997
GER
+1.18
22.73
10
KUFAAS Mariel
1999
NOR
+1.33
23.71
11
LINGG Charlotte
1999
LIE
+1.34
23.78
12
EGLOFF Selina
2001
SUI
+1.39
24.10
13
GOOD Nicole
1998
SUI
+1.56
25.22
14
LAPANJA Lila
1994
USA
+1.58
25.35
15
LORENZI Lucrezia
1998
ITA
+1.65
25.81
16
BRAENDLI Anuk
2003
SUI
+1.81
26.86
16
HOEPLI Aline
2001
SUI
+1.81
26.86
18
LOEVBLOM Hilma
2000
SWE
+2.14
29.02
19
TSCHURTSCHENTHALER Vera
1997
ITA
+2.62
32.16
20
LUGON-MOULIN Laurine
2001
FRA
+2.93
34.19
21
HENNING Emelie
1999
SWE
+3.07
35.11
22
TOMSIC Nika
2000
SLO
+3.15
35.63
23
ZELGER Lorina
1999
SUI
+3.16
35.70
24
MAECHLER Janine
2004
SUI
+3.19
35.89
25
VANREUSEL Kim
1998
BEL
+3.30
36.62
26
FALCH Natalie
2004
AUT
+3.56
38.32
27
THORESEN Anine
2001
NOR
+3.60
38.58
28
BELL Reece
2001
GBR
+4.09
41.79
29
CEDER Liv
2001
SWE
+4.33
43.36
30
CHRISTEN Eliane
1999
SUI
+4.60
45.13
31
TOTH Zita
2002
HUN
+5.21
49.13
32
RAICH Leonie
2005
AUT
+5.32
49.85
33
GRANDINGER Charlotte
2007
GER
+5.85
53.32
34
SZOLLOS Noa
2003
ISR
+6.09
54.89
35
CAROLLI Francesca
2004
ITA
+6.67
58.69
36
MEYER Garance
2004
FRA
+6.88
60.06
37
KLOPFENSTEIN Amelie
2002
SUI
+7.02
60.98
38
PFURTSCHELLER Valentina
2002
AUT
+7.21
62.23
Did not finish 2nd run
Disqualified 2nd run
Did not finish 1st run
VORRE Clara-Marie Holmer
2003
DEN
GULBRANDSEN Mille Bjoernbakk
2006
NOR
STRANDEN Mathea
2004
NOR
JELLUM Thea Emilie Benth
2003
NOR
MAHON Sophie
2001
AUS
HALL Nora
2003
NOR
CLASON Julia
2003
NOR
FRITZ Jana
2005
GER
BJOERNSGAARD Amalie Harildstad
2002
NOR
COLLOMB Giorgia
2006
ITA
STEINSVIK Adriane
2005
NOR
BRODWALL Josephine Ronnestad
2003
NOR
JACOBSEN Christina
2004
NOR
SYLVESTER-DAVIK Pia
2005
NOR
HUNDEGGER Nadine
2005
AUT
KORPIO Nella
1999
FIN
DAHON Alizee
2002
FRA
BACKLUND Liza
2004
SWE
JALLAT Annabel
2003
FRA
HAUGLAND Ine
2002
NOR
RINGS-WANNER Valentina
2005
AUT
SYLVESTER-DAVIK Madeleine
2005
NOR
WAROSCHITZ Maja
2006
AUT
POMARE Ambra
2004
ITA
BIELER Tatum
2005
ITA
MIJARES RUF Carla
2002
AND
NIEDERNDORFER Maria
2002
AUT
ALPHAND Estelle
1995
SWE
SMYTH Mikayla
2005
NZL
FERMBAECK Elsa
1998
SWE
MCFARLANE Caitlin
2002
FRA
SCHMITT Janine
2000
SUI
SOLA Beatrice
2003
ITA
LAMURE Marie
2001
FRA
CHEVRIER Marion
2001
FRA
Did not start 1st run