official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
STOCKINGER Jonas
1999
GER
2:05.87
23.00
2
VITALE Flavio
2005
FRA
+0.06
23.48
3
HOFSTEDT Adam
2002
SWE
+0.40
26.21
4
AMDAHL Andreas Soensterud
2001
NOR
+0.42
26.37
5
ELEZI CANNAFERINA Alban
2003
FRA
+0.55
27.41
6
KERANEN Emil
1999
FIN
+0.81
29.50
7
TORVINEN Turo
2000
FIN
+0.86
29.90
8
SIRVIO Salomo
2001
FIN
+0.92
30.38
9
NYBERG Emil
2003
SWE
+1.02
31.18
10
ST-GERMAIN William
1992
CAN
+1.11
31.91
11
GRAMMEL Anton
1998
GER
+1.16
32.31
12
BUER Jonas
2001
NOR
+1.22
32.79
13
PALAMARAS Nickco
2004
GER
+1.28
33.27
14
AZZOLIN Antoine
2003
FRA
+1.41
34.31
15
SAMBUIS Baptiste
2002
FRA
+1.82
37.60
16
POHJOLAINEN Jesper
2001
FIN
+1.85
37.84
16
AULNETTE Auguste
2002
FRA
+1.85
37.84
18
GABRIEL GUTIERREZ Bartumeu
2000
AND
+1.90
38.25
19
KEMPPAINEN Jesperi
2004
FIN
+2.05
39.45
20
HAUGEN Tollef
2004
NOR
+2.15
40.25
21
HOEIBY Mathias
2003
NOR
+2.16
40.33
22
VINTER Owen
2001
GBR
+2.36
41.94
22
NOGER Cedric
1992
SUI
+2.36
41.94
24
TAPANAINEN Jaakko
2002
FIN
+2.38
42.10
25
LINDQVIST Gustaf
2001
SWE
+2.50
43.06
26
LINBERG Hermann Fjeldavlie
2004
NOR
+2.67
44.42
27
RIUS GIMENEZ Alex
1998
AND
+2.90
46.27
28
CHAREST Pierick
2004
CAN
+3.02
47.23
29
SENNHOFER Marinus
2002
GER
+3.32
49.64
30
DIMIER CHAMBET Sacha
2002
FRA
+3.41
50.36
31
REMSOEY Mikkel
2002
NOR
+3.79
53.41
32
KRISTOFFERSEN Marius
2003
NOR
+3.84
53.81
33
CORNELLA GUITART Xavier
2001
AND
+4.18
56.54
34
LARSEN Nikolai
2002
NOR
+4.30
57.50
35
HAHLIN Olle
1997
SWE
+4.44
58.63
36
LANGFELDT Anders
2005
NOR
+4.63
60.15
37
WESTLUND Elliot
2006
SWE
+4.78
61.36
38
OEHMAN Lowe
2004
SWE
+4.86
62.00
39
FOSSE Vetle Fjellstad
2004
NOR
+4.97
62.88
40
LAAKSO Teemu
2003
FIN
+5.59
67.86
41
GOULET Charles-Antoine
2005
CAN
+5.77
69.30
42
LUNDER Peder
2005
NOR
+5.81
69.62
43
MULLER Marek
2004
CZE
+5.89
70.26
44
PALOSAARI Jasper
2005
FIN
+6.00
71.14
45
NIKOLA Oskari
2004
FIN
+6.21
72.83
46
HAMMER Aksel
2004
NOR
+6.22
72.91
47
NIEMI Kasper
2004
FIN
+6.29
73.47
48
KNOBLOCH Jan
2006
CZE
+6.33
73.79
49
LIND Lucas
2004
SWE
+6.43
74.60
50
AUREN Nicholas
2004
NOR
+6.55
75.56
51
JARVELA Joonatan
2006
FIN
+6.63
76.20
52
AUBERT Gilbert Andreas Synstad
2003
NOR
+6.64
76.28
53
BERGKLINT-TOERNROS Oliver
1998
SWE
+6.73
77.00
54
BARNAS Andrej
2006
SVK
+6.89
78.29
55
LINNATSALO Rene
2005
FIN
+6.99
79.09
56
MCKINLAY Thomas
2004
CAN
+7.00
79.17
57
PYRRO Altti
2006
FIN
+7.04
79.49
57
COURNOYER Lexis
2005
CAN
+7.04
79.49
59
WYRSCH Alessio
2003
SUI
+7.26
81.26
60
BELEHAR Luka
2003
SLO
+7.29
81.50
61
SARAVUO Erik
2003
FIN
+7.36
82.06
62
TORPE Aleksander Berg
2006
NOR
+7.38
82.22
63
NORMANNSETH Frederik Tinius
2004
NOR
+7.92
86.55
64
FAESSLER Florian
2004
SUI
+8.33
89.84
65
ROESJORDE Noah Sjoevik
2003
NOR
+8.66
92.49
66
LUNDE Vebjoern
2006
NOR
+8.68
92.65
67
HULTBERG Lowe
2006
SWE
+8.92
94.58
68
ASPLUND ISAKSSON Hugo
2006
SWE
+8.95
94.82
69
TOHONEN Pyry
2006
FIN
+9.08
95.86
70
THOREN Carl
2006
SWE
+9.20
96.82
71
SVATOS Lukas
2005
CZE
+9.39
98.35
72
LEPPANEN Roope
2005
FIN
+9.81
101.72
73
FORTH Casimir
2006
FIN
+9.83
101.88
74
LANDOLT Dominik
2005
SUI
+9.91
102.52
75
HJELLBAKK Oddbjoern
2002
NOR
+9.93
102.68
76
LJUTIC Hrvoje
2007
CRO
+11.44
114.80
77
MESILA Mikk
2007
EST
+11.91
118.57
78
KUBIK Adrian
2006
SVK
+12.21
120.97
79
NYBERG Nick
2007
SWE
+12.25
121.30
80
BOESCH Kilian
2007
SUI
+12.38
122.34
81
BISLIN Noel
2007
SUI
+12.98
127.15
82
KIVINIEMI Olavi
2007
FIN
+13.17
128.68
83
UPPLING Ludvig
2007
SWE
+13.84
134.05
84
BOHM David
2007
SWE
+15.06
143.84
85
VOJNOVIC Dusan
2004
SRB
+15.73
149.22
86
OSTERBACK Otto
2006
FIN
+15.99
151.31
87
NIEMI Miko
2005
FIN
+19.06
175.94
88
MYKULIAK Myroslav
2006
UKR
+39.31
338.43
89
OSYPENKO Daniil
2006
UKR
+46.00
392.11
Did not finish 2nd run
KUUTTI Kalle
2007
FIN
PERSSON Calle
2007
SWE
STANDERTSKJOLD Victor
2004
FIN
RAUTIO Axel
2005
FIN
GROSSKOPF Simon
2006
SWE
JARNSTROM Niilo
2005
FIN
LINDQVIST Edwin
2006
SWE
TORHULT Svante
2006
SWE
SKRJANC Jaka
2006
SLO
TOMASEK Aldo
2005
CZE
AXELHED Pontus
2005
SWE
MAKSIMOW Felix
2006
FIN
LARIN Vincent
2005
CAN
ORESIC Otto
2004
CRO
RAKOVIC David
2003
SLO
VIGSNAES Victor
2005
NOR
HAGAN Sebastian
2005
NOR
BREVIK Magnus
2006
NOR
LJUTIC Tvrtko
2002
CRO
GRAFF Magnus Sande
2001
NOR
SOEDERLIND Linus
2004
SWE
KJELSLI Victor Rygh
2002
NOR
LARDON Thomas
2001
FRA
PARAND Loevan
1999
FRA
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
AAPRO Max
2007
FIN
TATARKO Michal
2007
SVK
MESILA Markus
2007
EST
PREVUZNAK Tadeas
2007
SVK
ABRAMCHUK Mykhailo
2007
UKR
ROIVAINEN Luka
2006
FIN
LARSSON Baltzar
2006
SWE
DANIS Miroslav
2006
SVK
JOUTSENOJA Veikko
2006
FIN
JAEGER Elia
2006
SUI
ZLATKOVIC Veselin
2001
SRB
HLAVON Jakub
2005
CZE
NIVFORS Holger
2006
SWE
BIANCHINI Augustin
2000
FRA
DOLK Wilmer
2005
SWE
OHMAN Anton
2005
FIN
ZIHERL Emil
2006
SWE
MESILA Rasmus
2004
EST
MYLLYNIEMI Julius
2004
FIN
SEILER Benluca
2005
SUI
KOVAR Stanislav
2006
CZE
GUSTAFSSON Oskar
2004
FIN
MOERK Otto
2005
SWE
NYGAARD Marcus Bordvik
2005
NOR
FULGA Luca
2005
CAN
ADAMEK Anze
2004
SLO
RECHARDT Urho
2006
FIN
ISAKSSON Aaron
2005
SWE
GRYM Elias
1998
SWE
HANSEN Tobias
2003
ISL
LARSEN Mathias Skaaland
2003
NOR
MIKELSSON Olle
2005
SWE
HOLTER Mikael Oscar
2002
NOR
NORHEIM Oliver
2002
NOR
TAKLO Jorgen Aaroen
2001
NOR
AMMAN Hannes
2002
GER
ORECCHIONI Diego
2000
FRA
Disqualified 1st run
Did not start 1st run