official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
ARONSSON ELFMAN Hanna
2002
SWE
1:46.54
15.00
2
MONSEN Marte
2000
NOR
+0.75
22.11
3
DVORNIK Neja
2001
SLO
+0.88
23.34
4
RASK Sara
2000
SWE
+0.97
24.20
5
SANDULLI Elena
2000
ITA
+1.22
26.57
6
LOIPETSSPERGER Lisa Marie
2000
GER
+1.50
29.22
7
BOSTROEM MUSSENER Moa
2001
SWE
+1.60
30.17
8
GHISALBERTI Ilaria
2000
ITA
+1.64
30.55
9
PYKALAINEN Erika
2001
FIN
+1.74
31.50
10
MATHIOU Sophie
2002
ITA
+1.78
31.87
11
SCHLOSSER Paulina
2001
GER
+1.80
32.06
12
RESNICK Allie
2001
USA
+1.87
32.73
13
HOERHAGER Lisa
2001
AUT
+2.39
37.66
14
HOFFMAN Madison
2000
AUS
+3.04
43.82
15
KAPPAURER Magdalena
2000
AUT
+3.05
43.91
16
MCFARLANE Caitlin
2002
FRA
+3.77
50.74
17
KLOPFENSTEIN Amelie
2002
SUI
+3.87
51.69
18
CHEVRIER Marion
2001
FRA
+4.19
54.72
19
MIZUTANI Miho
2003
JPN
+4.64
58.99
20
HENRIKSSON Charlotte
2003
FIN
+5.37
65.91
21
BRUCE Abi
2000
GBR
+5.63
68.37
22
MELNIKOVA Polina
2001
RUS
+5.82
70.17
23
JANCOVA Rebeka
2003
SVK
+7.21
83.35
24
TOMSIC Nika
2000
SLO
+7.83
89.23
25
WATANABE Eren
2003
JPN
+8.98
100.13
26
DANIELS Daisi
2002
GBR
+9.45
104.59
27
FLOREK Patrycja
2003
POL
+9.61
106.10
28
VUKADINOVA Eva
2001
BUL
+11.97
128.48
29
CONSTANTIN Maria Ioana
2001
ROU
+12.71
135.49
30
RENTEA Diana Andreea
2002
ROU
+13.09
139.09
31
ZLATKOVA Julia
2003
BUL
+13.48
142.79
32
FOSTER Olivia
2001
GBR
+13.62
144.12
33
TSIOVOLOU Maria-Eleni
2001
GRE
+14.22
149.81
34
ROGGEMAN Sara
2001
BEL
+15.52
162.13
35
DRAGOLJEVIC Nikolina
2003
BIH
+27.47
275.42
36
KING Audrey Alice
2002
HKG
+29.24
292.20
37
OKTEM Lal
2004
TUR
+36.04
356.66
38
KALTSOGIANNI Maria Nikoleta
2003
GRE
+36.06
356.85
39
SAMAHA Tala
2003
LBN
+42.12
414.30
40
KHALAF Tamara
2003
LBN
+42.95
422.17
Did not finish 2nd run
Did not finish 1st run
SALEHHUDDIN Aruwin
2004
MAS
DINIC Marta
2000
SRB
SHEPILENKO Kateryna
2002
UKR
RABOU Noa
2004
NED
KAPFER Nadine
2000
GER
SOMMEROVA Elese
2001
CZE
SHEPILENKO Anastasiya
2000
UKR
MIJARES RUF Carla
2002
AND
NOVAKOVA Barbora
2002
CZE
OBLAK Rebeka
2001
SLO
TOTH Zita
2002
HUN
MUROVEC Nika
2002
SLO
GERMANE Dzenifera
2003
LAT
POPOVA IAROSLAVA
2002
RUS
DARBELLAY Delphine
2002
SUI
MOERKESET Anna Bryn
2001
NOR
VOLKEN Lena
2002
SUI
WECHNER Lena
2000
AUT
EGGER Magdalena
2001
AUT
Disqualified 1st run
Did not start 1st run