official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
POTH Robert
1997
GBR
1:19.20
30.18
2
PYJAS Pawel
1999
POL
+0.37
33.59
3
MICHALIK Michal
2000
POL
+0.84
37.92
4
LOKMIC Emir
1997
BIH
+1.19
41.15
5
ROSSUM VAN Max
1998
NED
+1.86
47.32
6
ANGERER Benjamin
2002
AUT
+1.89
47.60
7
WOLF Simon Luca
2001
GER
+1.98
48.43
8
LEGGETT Connor
2000
AUS
+2.20
50.46
9
AINSLIE Rowen
2001
USA
+2.26
51.01
10
KEKESI Marton
1995
HUN
+2.28
51.20
11
VINTER Owen
2001
GBR
+2.39
52.21
12
MIRNIK Maks Jan
2000
SLO
+2.41
52.39
13
DORN Carlo
1998
GER
+2.45
52.76
14
TRSAN Tim
2001
SLO
+2.54
53.59
15
HRIBERSEK Alen
2005
SLO
+2.60
54.14
16
OSCH Matthieu
1999
LUX
+2.63
54.42
17
JAPHARIDZE Soso
1996
GEO
+2.64
54.51
18
MCADAM Hugh
2000
AUS
+2.76
55.62
19
SATO Shintaro
1996
JPN
+2.96
57.46
20
EIRAS Felipe
2002
ARG
+3.06
58.38
21
BIALOBRZYCKI Przemyslaw
2001
POL
+3.13
59.03
22
TAKAGI Togo
2001
JPN
+3.92
66.31
23
LODZINSKI Jan
2005
POL
+4.61
72.67
24
RECEK Gal
2005
SLO
+4.97
75.99
25
BERGER Sandro
2005
AUT
+5.03
76.54
26
RAINER Florian
2005
AUT
+5.78
83.46
27
DZICOEV Roman
2003
CZE
+5.83
83.92
28
BENNETT Elliott
2003
GBR
+5.95
85.02
29
BLACK George
2005
GBR
+7.48
99.12
30
HABERMAN Leon
2003
SLO
+7.76
101.71
31
FERJANCEK Martin
2005
SVK
+7.95
103.46
32
MELIHEN Miha
2005
SLO
+7.97
103.64
33
BOUAS Ioannis
2005
BEL
+8.30
106.68
34
ZUNKO Marcel
2005
SLO
+8.87
111.94
35
VOLENTAR Jaka
2004
SLO
+10.14
123.64
36
ADAMSKY Tomas
2005
SVK
+11.37
134.98
37
PARKER Travis
2005
GBR
+12.16
142.26
38
MATJASIC Vid
2005
SLO
+14.67
165.40
39
SELMANAGIC Sadik
2005
BIH
+16.99
186.78
40
DOBRESKI Jakov
2005
MKD
+22.66
239.04
Did not finish 2nd run
Did not finish 1st run
SEIFERT Benedikt
2005
AUT
FOIDL Luca
2005
AUT
KAWATO Hiroki
1999
JPN
WHITBY Roman
2002
AUS
SVETLICIC Matevz
2005
SLO
BUSENLECHNER Tim
2005
AUT
BESSELAAR Tobias
2002
NED
STANWAY Kayne
2005
GBR
RAKOVIC Matic
2005
SLO
ROBERTS Keir
2002
NZL
WIRNSBERGER Felix
2005
AUT
WIJMAN Thijmen
2002
NED
ZIDARN Nejc
2004
SLO
HUDSON Tom
2001
GBR
COCHETTI Daniele
2004
ITA
LAUGHLAND Max
2004
GBR
PITZER Willi
2005
AUT
VOM HAGEN Konstantin
2004
GER
LASOK Adam
2001
SVK
ZEHENTNER David
2005
AUT
NOMOTO Kazuchika
2003
JPN
PODLIPNIK Anze
2003
SLO
VIGAS Samuel
2003
SVK
MUSSNER Joseph
2005
GER
PELTOLA Olli
1998
FIN
HOERTNAGL Nico
2004
AUT
BEUKER Jannes
2002
NED
SEVERI Arturo
2003
ITA
TERZIC Dino
2000
BIH
TAKADA Shunnosuke
2001
JPN
SANITRAR Jan
2001
SVK
WITTE Jonas
2003
GER
GUIGONNET Ed
2001
GBR
MOZEN Isaac
2001
USA
OTSU Ayumu
2003
JPN
SANETRA Bartlomiej
2002
POL
SZOLLOS Benjamin
1996
ISR
HABDAS Piotr
1998
POL
Disqualified 1st run
Did not start 1st run