official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
SPOERRI Nick
2000
SUI
1:28.57
22.65
2
MAYER Aaron Christian
2002
SUI
+0.83
29.49
3
KRYZL Krystof
1986
CZE
+0.92
30.23
4
NOVACEK Adam
2005
SVK
+1.04
31.22
5
HYSKA Martin
1994
SVK
+1.71
36.74
6
HIRSCH Alec
2004
SUI
+1.96
38.80
7
SZKOLA Bartosz
2002
POL
+2.40
42.43
8
LODZINSKI Jan
2005
POL
+2.64
44.41
9
ETTL Michael
2003
AUT
+2.89
46.47
10
SANETRA Bartlomiej
2002
POL
+3.18
48.86
11
KROUPA Stepan
2003
CZE
+3.38
50.51
12
FOREJTEK Patrik
2005
CZE
+3.39
50.59
13
BURGSCHWAIGER Thomas
2003
AUT
+3.45
51.09
14
KEKESI Marton
1995
HUN
+3.73
53.39
15
LINSE Aleix
2001
NED
+4.38
58.75
16
SARZYNSKI Stanislaw
2006
POL
+4.46
59.41
17
BIRCHER Nicolas
2004
SUI
+4.50
59.74
18
SZCZAP Mateusz
2005
POL
+4.62
60.73
19
SHEPIUK Dmytro
2005
UKR
+4.63
60.81
20
KUBES David
2002
CZE
+4.68
61.22
21
NAGY Bence
1998
HUN
+4.88
62.87
22
VIANO Richardson
2002
HAI
+4.95
63.45
23
FIALA Eduard
1999
CZE
+5.35
66.75
24
BOTKA Timo
2003
SVK
+7.03
80.59
25
ZAWADA Karol
2007
POL
+7.47
84.22
26
ZIOLKOWSKI Kazimierz
2007
POL
+7.49
84.38
27
KUBIK Adrian
2006
SVK
+8.07
89.16
28
JANDA David
2007
CZE
+8.41
91.97
29
FIALA Simon
2002
CZE
+8.45
92.30
30
CHRISTEN Mike
1999
SUI
+8.89
95.92
31
KNOBLOCH Jan
2006
CZE
+9.01
96.91
32
BECK Philippe
2006
SVK
+9.39
100.04
33
WOODS Sam
2004
NZL
+9.91
104.33
34
ZVEDELIK Vojtech
2007
CZE
+10.84
111.99
35
FIALA Matyas
2003
CZE
+11.29
115.70
36
PALIC Daniel
2006
SVK
+11.36
116.28
37
HOWELL Zachary
2004
AUS
+11.76
119.58
38
STRKOLEC Jozef
2007
SVK
+12.21
123.29
39
PATSAHAN Oleksandr
2006
UKR
+12.40
124.85
40
ZAK Hugo
2006
CZE
+13.74
135.90
41
KRATOCHVIL Jonas
2007
CZE
+13.83
136.64
42
FUCHS Filip
2007
CZE
+14.28
140.35
43
CERMAK Robin
2005
CZE
+14.33
140.76
44
MARIICHYN Mykola
2007
UKR
+14.98
146.12
45
MARAS Jan
1999
CZE
+15.77
152.63
46
HORCIC Theodor
2007
CZE
+16.33
157.24
47
HEMELIK Vojta
2007
CZE
+18.25
173.07
Did not finish 2nd run
VOKATY Martin
2007
CZE
WHITBY Roman
2002
AUS
STEFKA Viktor
2007
CZE
GALFY Alexander
2007
SVK
BESSELAAR Tobias
2002
NED
KOZICA Oliver
2005
SVK
HRTANEK Matus
2005
SVK
DANIS Miroslav
2006
SVK
HAUERLAND Antonin
2004
CZE
SZABO-SZELYES Szilard
2006
HUN
KOZBIAL Piotr
2006
POL
KAPOLKA Marek
2004
SVK
HORAK Marek
2005
CZE
MALKUS David
2000
CZE
MORAVEK Pavel
2007
CZE
BAIN Calder
2002
NZL
KACZMAREK Igor
2005
POL
BALAS Pawel
2005
POL
MARIICHYN Maksym
2003
UKR
TERZIC Dino
2000
BIH
HOZMANN Rudolf
2004
HUN
GALUSZKA Wojciech
2004
POL
BARNAS Andrej
2006
SVK
VILLGRATTER Denis
2003
ITA
GEISSLER-HAUBER Max
2002
GER
Disqualified 2nd run
Did not finish 1st run
KEKESI Konrad
2003
HUN
NEUMAN Jan
2007
CZE
MIHALKO Tomas
2005
SVK
MICHAL Ondrej
2005
CZE
ZIEBA Kacper
2007
POL
HAMERLAK Antoni
2007
POL
KOLIK Kristian Rastislav
2007
CZE
DUDJAK Ivan Walter
2006
SVK
BEDNARIK Jan
2007
CZE
PREVUZNAK Tadeas
2007
SVK
NAKLADAL Josef
2007
CZE
PERISSINOTTO Mattia
2005
CZE
TATARKO Michal
2007
SVK
KLIMA Adam
2001
CZE
ROJEK Szymon
2007
POL
KIERKOWSKI Juliusz
2004
POL
TOMASEK Aldo
2005
CZE
FLORIN Oliver
2003
SUI
MICHALKA Martin
2004
SVK
IRVING Jack
2005
GBR
MULLER Marek
2004
CZE
URY Balint
2003
HUN
Disqualified 1st run