official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
DIGANGI Harrison
2002
USA
2:03.17
40.09
2
QUENNEVILLE Raphael
1996
CAN
+0.11
40.99
3
O BRIEN Preston
2001
USA
+0.92
47.63
4
KELLEY Robby
1990
USA
+0.99
48.21
5
HOLSCHER Kay
1998
CHI
+1.12
49.27
6
BIGATEL Justin
2003
USA
+1.21
50.01
7
WOOD Mackenzie
2002
CAN
+1.62
53.37
8
PREISLER Oscar
2004
DEN
+1.66
53.70
9
GILLIS Daniel
2002
USA
+1.73
54.28
10
SEGRE Sebastian
2003
USA
+1.79
54.77
11
LANGMUIR Calum
2002
GBR
+2.03
56.74
12
STEVENISH Bobby
2002
USA
+2.11
57.39
13
HOFFMAN Wyatt
2002
USA
+2.36
59.44
14
JONES Lawton
2003
USA
+2.38
59.61
15
GRAVES Tanner
2002
USA
+2.43
60.02
16
COUGHLIN Patrick
2001
USA
+2.77
62.80
17
THROM Benjamin
1996
USA
+2.78
62.89
18
BARATA Tomas
2003
ESP
+2.85
63.46
19
REED Brooks
2002
USA
+2.91
63.95
20
MORGAN Chauncey
1999
USA
+2.92
64.03
21
VILANDRIE Nevin
2002
USA
+2.94
64.20
22
RICHEDA Nicolas
2002
USA
+2.97
64.44
23
SHACKLETON Dominic
2004
GBR
+4.04
73.22
24
FERRI Paul
1999
USA
+4.55
77.40
25
HENYON Walker
2004
USA
+4.90
80.27
26
DAVENPORT Topher
2003
USA
+7.37
100.52
27
HABER Brett
2003
USA
+7.57
102.16
28
HUBER Nikolaus
2004
USA
+7.85
104.46
29
MARC Antoine
2002
SUI
+8.22
107.49
30
POSTAL Andrew
2002
USA
+13.04
147.02
Did not finish 2nd run
SWEENEY Nolan
2004
USA
GEIKIE Ian
2003
USA
LAINO Peter
2001
SUI
BELLINO Max
2003
USA
HOLTENMAN Johan
2002
USA
SHEA Jack
2000
USA
COOK Evan
2004
USA
KELLEHER John
2004
USA
APPLE Morgan
2002
USA
MCNABB Alex
2002
USA
MCDERMOTT Samuel
2003
USA
TAYLOR Carson
2001
USA
KIM Theodore
2003
USA
KURSH Gerrit
2003
USA
HOLSCHER Diego
2001
CHI
TRUDEAU William
1999
USA
Did not start 2nd run
CONNOLLY Stephen
2002
USA
DWYER Camden
2003
USA
BARATTA Nicholas
2004
USA
WILKEY Halston
2002
USA
NEEVES Benjamin
2003
USA
FLAHERTY Patrick
2002
USA
SPENLINHAUER Brady
2004
USA
KIDD Logan
2004
CAN
CHUDZIK Alex
2003
USA
KEATING Luke
2003
USA
MATUSIK Cole
2002
USA
HANGHOEJ Vitus
2004
DEN
DAVIS Jonathan
2003
USA
MUSIAL Jackson
2004
USA
BYRON Patrick
2004
USA
GOLDEN Timothy
2003
USA
MARTIN Aaron
2004
USA
PATTON William
2004
USA
NELLA Aidan
2003
CAN
BRISEBOIS Hugo
2003
CAN
HONEYBONE Georgie
2003
GBR
BENNETT Aidan
2002
USA
TAKAI Yuto
2002
JPN
BIANCHI Ryan
2002
USA
KALLMAN William
2004
USA
Did not finish 1st run
SEELERT Ian
2004
USA
DROHAN Aidan
2003
USA
EILERS Robert
2004
USA
HINE Ethan
2004
USA
MULLER Chase
2003
USA
JACOBI Jake
2004
USA
CURRAN Cody
2004
USA
JACKSON Silas
2003
USA
ETO Musashi
2003
USA
TURNBULL Ryan
2003
CAN
MAY Calvin
2003
USA
DEWEY Gavin
2003
USA
THOMSON Ryan
2004
USA
CALCAGNI Nick
2003
USA
HOLSCHER Pedro
2004
CHI
VISNIC Drew
2003
USA
WASHBURN Marat
2002
USA
ROBIN Aidan
2003
USA
LANG Charlie
2000
USA
Did not start 1st run