official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
WOOD Mackenzie
2002
CAN
1:44.83
44.45
2
GILLIS Daniel
2002
USA
+0.73
49.53
3
PALCHAK Cole
2000
USA
+1.00
51.41
4
COUGHLIN Patrick
2001
USA
+2.01
58.45
5
BAILEY Axel
2001
USA
+2.65
62.90
6
HAYDEN Sam
2000
USA
+3.08
65.90
7
SEGRE Sebastian
2003
USA
+3.24
67.01
8
DIGANGI Harrison
2002
USA
+3.50
68.82
9
BIANCHI Ryan
2002
USA
+4.58
76.34
10
CALVO SANTOS Arnau
2003
AND
+4.60
76.48
11
BIGATEL Justin
2003
USA
+5.34
81.64
12
TAYLOR Carson
2001
USA
+5.51
82.82
13
SHEA Jack
2000
USA
+5.68
84.00
14
MCDERMOTT Samuel
2003
USA
+5.80
84.84
15
HORWITZ Manuel
2004
CHI
+6.91
92.57
16
GEIKIE Ian
2003
USA
+7.02
93.33
17
TURNBULL Ryan
2003
CAN
+8.30
102.25
18
MAY Calvin
2003
USA
+8.42
103.08
19
KALLMAN William
2004
USA
+9.15
108.17
20
ABDOW Alex
2001
USA
+9.95
113.74
21
GATCLIFFE James
2003
CAN
+10.73
119.17
22
HABER Brett
2003
USA
+11.37
123.63
23
APPLE Morgan
2002
USA
+11.64
125.51
24
PUCHKOV Michael
2003
USA
+12.20
129.41
25
DAVIS Jonathan
2003
USA
+12.36
130.52
26
RACHWAL Reid
2004
USA
+12.84
133.86
27
GOLDEN Timothy
2003
USA
+14.11
142.71
28
EILERS Robert
2004
USA
+16.10
156.56
29
SPENLINHAUER Brady
2004
USA
+16.17
157.05
30
WEINSTEIN Matthew
2004
USA
+16.25
157.61
31
KESSLER Nathan
2004
USA
+17.40
165.62
32
TOMAN Evan
2002
USA
+18.71
174.74
33
NEEVES Benjamin
2003
USA
+21.43
193.68
34
HINE Ethan
2004
USA
+27.12
233.30
35
ROSSI Tre
2001
USA
+27.91
238.81
36
PHILLIPS Crawford
2004
USA
+28.28
241.38
37
HOLTENMAN Anders
2004
USA
+38.76
314.36
38
FRAZIER Jackson
2001
USA
+41.02
330.10
39
VILLAVICENCIO Nicolas
2004
CHI
+44.91
357.19
Did not finish 2nd run
RICHEDA Nicolas
2002
USA
BARATTA Nicholas
2004
USA
SEELERT Ian
2004
USA
SWEENEY Nolan
2004
USA
HYNES Brennan
2003
USA
HERRINGTON Everett
2003
USA
MARTIN Aaron
2004
USA
COOK Evan
2004
USA
KIDD Logan
2004
CAN
PATTON William
2004
USA
SETTERSTROEM Carl
2000
SWE
PREISLER Oscar
2004
DEN
THOMSON Ryan
2004
USA
CALCAGNI Nick
2003
USA
HOLTENMAN Johan
2002
USA
JONES Lawton
2003
USA
HOLSCHER Pedro
2004
CHI
SASTRE Conrad
2003
ESP
HONEYBONE Georgie
2003
GBR
BELLINO Max
2003
USA
DEWEY Gavin
2003
USA
VILANDRIE Nevin
2002
USA
KURSH Gerrit
2003
USA
HOFFMAN Thomas
2002
AUS
BARATA Tomas
2003
ESP
Did not finish 1st run
VILLAVICENCIO Mauricio
2003
CHI
FLAHERTY Patrick
2002
USA
KELLEHER John
2004
USA
DROHAN Aidan
2003
USA
HANGHOEJ Vitus
2004
DEN
JACOBI Jake
2004
USA
FLAHERTY Joseph
2004
USA
TAKAI Yuto
2002
JPN
BENNETT Aidan
2002
USA
MUSIAL Jackson
2004
USA
KEATING Luke
2003
USA
NELLA Aidan
2003
CAN
HUBER Nikolaus
2004
USA
CURRAN Cody
2004
USA
MARC Antoine
2002
SUI
DWYER Camden
2003
USA
CHUDZIK Alex
2003
USA
STEVENISH Bobby
2002
USA
JACKSON Silas
2003
USA
SHACKLETON Dominic
2004
GBR
VISNIC Drew
2003
USA
KIM Theodore
2003
USA
POSTAL Andrew
2002
USA
GRAVES Tanner
2002
USA
WASHBURN Marat
2002
USA
HOLM Erik
2003
USA
FLANAGAN Gray
2001
USA
PROFITT John Daniel
2002
CAN
Disqualified 1st run
Did not start 1st run