official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
GERMANE Dzenifera
2003
LAT
1:39.65
20.00
2
MAEDA Chisaki
1998
JPN
+0.88
26.45
3
HALLER Celina
2000
ITA
+1.15
28.42
4
INSAM Vivien
1997
ITA
+1.20
28.79
5
MIJARES RUF Carla
2002
AND
+1.27
29.30
6
GIORDANO Flavia Diletta
2001
ITA
+1.29
29.45
7
MONDINELLI Emilia
2004
ITA
+1.78
33.04
8
KUFAAS Mariel
1999
NOR
+1.79
33.11
9
STEINMAIR Laura
2000
ITA
+2.27
36.63
10
FANTI Francesca
1999
ITA
+2.37
37.36
11
BIELER Tatum
2005
ITA
+2.52
38.46
12
BELFROND Annette
2002
ITA
+2.55
38.68
13
FARQUET Annie
2004
SUI
+2.59
38.97
14
STOCK Kathrin
2002
AUT
+2.62
39.19
15
THORESEN Anine
2001
NOR
+2.69
39.71
16
RODRIGUEZ ELOSEGUI Arrieta
2002
ESP
+2.70
39.78
17
LUNDER Cathinka
2003
NOR
+3.04
42.27
18
BRODWALL Josephine Ronnestad
2003
NOR
+3.19
43.37
19
KUSTER Elyssa
2005
SUI
+3.26
43.88
20
ZURBRIGGEN Anina
2003
BUL
+3.45
45.27
21
TOTH Zita
2002
HUN
+3.58
46.23
22
RODARI Lisa
2001
ITA
+3.76
47.54
23
DVORNIK Pika
1992
SLO
+4.11
50.11
24
FLATSCHER Julia
2000
AUT
+4.18
50.62
25
AGNELLI Carole
2001
ITA
+4.89
55.82
26
SKOROKHODOVA Alexandra
2006
KAZ
+4.90
55.90
27
MAHON Sophie
2001
AUS
+7.14
72.31
28
HOLZER Thea
2003
ITA
+7.59
75.60
29
ZIEBA Hanna
2005
POL
+8.13
79.56
30
RABOU Noa
2004
NED
+8.43
81.76
31
HARSCH Kaitlyn
2001
USA
+8.50
82.27
32
CONSTANTIN Maria Ioana
2001
ROU
+10.35
95.82
33
ALBERTI Laura
2005
ITA
+10.38
96.04
34
STEINMAIR Hannah
2007
ITA
+12.05
108.27
35
VETTURINI Rebecca
2007
ITA
+12.46
111.28
36
PASCOLAT Teresa
2006
ITA
+13.47
118.68
37
MEIJER Inge
2005
NED
+16.58
141.46
38
LEE Wen-Yi
2002
TPE
+25.93
209.95
39
MARTENS Lara
2007
NED
+28.31
227.39
Did not finish 2nd run
TRAIN Autumn
2007
GBR
DI CAMILLO Chiara
2004
ALB
LOPIK VAN Miranda
1998
NED
COWIE Daisy
2006
GBR
YOKOUCHI Maharu
2000
JPN
MENEGHETTI Emma
2006
GBR
MOLING Kristin
2006
ITA
SPIZZICA Alice
2007
ITA
VODRAZKOVA Barbora
2003
CZE
MEAD Darcie
1996
GBR
COIN Maria Elena
2004
ITA
BANDO Magdalena
2005
POL
BONDARE Liene
1996
LAT
VAN PUYVELDE Naya
2005
BEL
GORRINGE Giselle
2003
GBR
CLASON Julia
2003
NOR
BRIGUET Lara
2004
SUI
ISHIJIMA Yoko
1997
JPN
DAHON Alizee
2002
FRA
PERRUCHON Martina
1996
ITA
BELL Reece
2001
GBR
ANDO Asa
1996
JPN
POMARE Ambra
2004
ITA
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
Disqualified 1st run