official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
MASCHERONA Marika
1998
ITA
1:43.47
26.62
2
TSCHURTSCHENTHALER Vera
1997
ITA
+0.52
30.29
3
MARCORA Carlotta Maria Clara
1999
ITA
+1.17
34.87
4
UNTERHOLZNER Petra
1999
ITA
+1.30
35.79
5
LORENZI Lucrezia
1998
ITA
+1.62
38.05
6
PERRUCHON Martina
1996
ITA
+1.63
38.12
7
TOMSIC Nika
2000
SLO
+1.65
38.26
8
PAZZAGLIA Alice
2002
ITA
+1.89
39.95
9
ALLEMAND Sara
2000
ITA
+2.52
44.40
10
AGNELLI Carole
2001
ITA
+3.22
49.34
11
VAGLIO Alessia
2003
ITA
+3.24
49.48
12
BELFROND Annette
2002
ITA
+3.39
50.54
13
SOLA Beatrice
2003
ITA
+3.53
51.52
14
ROMELE Giulia
2005
ITA
+3.56
51.74
15
PIZZI Eleonora
2004
ITA
+3.93
54.35
16
MAZZOLENI Camilla
2001
ITA
+4.42
57.80
17
GIORDANO Flavia Diletta
2001
ITA
+4.50
58.37
18
WIESER Emma
2003
ITA
+4.53
58.58
19
ANTONIOLI Camilla
2003
ITA
+4.65
59.43
20
ISHIBASHI Miki
1996
JPN
+5.20
63.31
21
BOANO Greta
2004
ITA
+6.55
72.83
22
SERTORELLI Viola
2000
ITA
+6.62
73.33
23
TEN RAA Gwyneth
2005
LUX
+8.17
84.26
24
CHOI Taehee
2005
KOR
+8.27
84.97
25
CAVAGNINO Matilde
2005
ITA
+11.76
109.59
26
SOSIO Alessia
2005
ITA
+13.74
123.56
27
WYSER Linda
2004
SUI
+14.07
125.89
28
TROITSKAYA Alexandra
2003
KAZ
+14.96
132.17
29
CANCLINI Altea
2004
ITA
+20.44
170.83
30
LUO Mingxiu
2003
CHN
+24.22
197.50
31
PAN Yu
2002
CHN
+29.67
235.95
32
WANG Dongli
2002
CHN
+30.97
245.12
33
BYCHKOVA Yevgenia
2005
KAZ
+35.88
279.76
34
IMONKULOVA Rano
2001
UZB
+51.13
387.35
35
THAKUR Aanchal
1996
IND
+53.40
403.37
Did not finish 2nd run
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
LAFRENIERE Kaila
2004
CAN
MAGRI Beatrice
2005
ITA
PROBERT Wynter
2005
USA
GLAISTER Mia
2005
CZE
KOVALEVA Valeriya
2003
UZB
KING Audrey Alice
2002
HKG
ZHANG Jinyi
2000
CHN
MANTEGAZZA Margherita
2004
ITA
KRYEZIU Kiana
2004
KOS
CAPELLI Gaia
2004
ITA
GIUDICI Elena
2004
ITA
GALLI Vittoria Maria
2004
ITA
SALA Margherita
2004
ITA
RINALDI Linda
2004
ITA
VENTURATO Emma
2002
ITA
VODRAZKOVA Barbora
2003
CZE
ROSSI Gaia
2003
ITA
LAZZERI Martina
2004
ITA
ROSCA Beatrice
2003
ITA
RESINELLI Martina
2002
ITA
FANTOLI Cecilia
2002
ITA
VALLERIANI Giulia
2004
ITA
RIGHI Virginia
2004
ITA
YOKOUCHI Maharu
2000
JPN
CHYLA Maja
2001
POL
BEAUVAIS Laura
2003
CAN
FORGET Arianne
2003
CAN
CRAIEVICH Andrea
2000
ITA
GIRINA Vitalina
2001
RUS
FANTI Francesca
1999
ITA
OPLOTNIK Anja
2002
SLO
Disqualified 1st run
Did not start 1st run