official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
GASPARIKOVA Klara
2001
CZE
2:09.42
23.31
2
POHJOLAINEN Rosa
2003
FIN
+0.06
23.78
3
DAHON Alizee
2002
FRA
+0.21
24.95
4
NYBERG Sophie
2004
SWE
+0.82
29.71
5
TOMSIC Nika
2000
SLO
+0.96
30.80
6
STEINSVIK Adriane
2005
NOR
+1.01
31.19
7
GUSTAFSSON Lina
2007
SWE
+1.47
34.78
7
HARO Carmen
1998
FRA
+1.47
34.78
9
PALLARI Riia
2003
FIN
+1.60
35.80
10
JACOBSEN Christina
2004
NOR
+1.79
37.28
11
JELLUM Thea Emilie Benth
2003
NOR
+1.85
37.75
12
BRAND June
2005
FRA
+1.96
38.61
13
KANTO Aada
2005
FIN
+2.58
43.44
14
BRUSETH Sienna Grande
2006
NOR
+2.73
44.62
15
GREIBROKK Mathilde
2005
NOR
+3.12
47.66
16
TOTH Zita
2002
HUN
+3.45
50.23
17
MELGAARD Alexandra Gleditsch
2006
NOR
+4.05
54.92
18
STRANDEN Mathea
2004
NOR
+4.27
56.63
19
HALL Nora
2003
NOR
+4.30
56.87
20
COTE Ellie Hellerud
2005
NOR
+4.33
57.10
21
NILSSON HAEGG Linnea
2006
SWE
+4.50
58.43
22
HOLMQVIST Emma
2005
SWE
+4.67
59.75
23
KIVIMAKI Maisa
2002
FIN
+5.33
64.91
24
POLAK Sophia
2005
SVK
+5.87
69.12
25
JONSSON Saga
2004
SWE
+5.93
69.59
26
MIKALSEN Victoria Nordmo
2007
NOR
+6.43
73.49
27
SALOVAARA Tyyne
2004
FIN
+7.14
79.03
28
MATHESON Johanne Sofie
2005
NOR
+7.24
79.81
29
BJORKSTEN Amelie
2006
FIN
+7.26
79.97
30
ERENPREISA Helena
2004
LAT
+7.58
82.46
31
BISLIN Sereina
2005
SUI
+8.30
88.08
32
KOCSIS Kamilla
2006
NOR
+8.92
92.92
33
BERG Elsa
2005
SWE
+8.95
93.16
34
GULBRANDSEN Mille Bjoernbakk
2006
NOR
+9.08
94.17
35
HJALMARS Sanna
2000
SWE
+9.09
94.25
36
MORTENSEN Ada Pilvik
2004
NOR
+9.27
95.65
37
SAARINEN Hetta
2006
FIN
+10.67
106.58
38
HUJU Susa
2007
FIN
+13.07
125.31
39
SVEDLUND Leia
2006
SWE
+13.66
129.91
40
PERAJARVI Ella
2007
FIN
+13.92
131.94
41
HANNUKKALA Iida
2007
FIN
+14.09
133.27
42
REITERE Loreta
2007
LAT
+14.72
138.19
43
LEVYTSKA Sofiya
2006
UKR
+32.99
280.77
44
KURTANYCH Kamila
2000
UKR
+40.73
341.17
45
MOROZIUK Khrystyna
2007
UKR
+55.97
460.10
Did not finish 2nd run
Did not finish 1st run
LUNDER Cathinka
2003
NOR
SAK Yuliia
2004
UKR
TAMMEMAGI Emma
2007
EST
SCHEI Julie Haakaas
2007
NOR
DORKOVA Tamara
2007
SVK
MAKELA Helka
2006
FIN
LIBANTOVA Sarah
2006
SVK
JOHANNESSEN Selma Berg
2006
NOR
SROBOVA Veronika
2006
SVK
MIKALSEN Iselin Undal
2005
NOR
HAGMAN Louise
2005
SWE
LIND Hedda
2005
NOR
JAAKOLA Sonja
2004
FIN
EILERTSEN Johanne
2002
NOR
TRAA Ine
2003
NOR
OLOWS Tindra
2004
SWE
OLLILA Linnea
2005
SWE
HOLEN Mia Dreyer
2005
NOR
VORRE Clara-Marie Holmer
2003
DEN
ALANISKA Veera
2003
FIN
CLASON Julia
2003
NOR
HENRIKSSON Charlotte
2003
FIN
Disqualified 1st run
Did not start 1st run