official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
LUNDER Peder
2005
NOR
1:34.12
23.00
2
TORVINEN Turo
2000
FIN
+0.42
26.26
3
KEMPPAINEN Jesperi
2004
FIN
+1.07
31.30
4
TAPANAINEN Jaakko
2002
FIN
+1.90
37.74
5
AMDAHL Andreas Soensterud
2001
NOR
+2.23
40.30
6
KERANEN Emil
1999
FIN
+2.38
41.46
7
LARSEN Mathias Skaaland
2003
NOR
+2.55
42.78
8
HAUKSSON Bjarni Thor
2005
ISL
+2.57
42.93
9
KRISTINSSON Matthias
2005
ISL
+2.75
44.33
10
KRISTOFFERSEN Marius
2003
NOR
+2.84
45.03
11
HAGAN Sebastian
2005
NOR
+3.22
47.97
12
LIND Lucas
2004
SWE
+3.26
48.28
13
HEPSOEE Torius
2004
NOR
+3.29
48.52
14
NYGAARD Marcus Bordvik
2005
NOR
+3.41
49.45
14
LANGFELDT Anders
2005
NOR
+3.41
49.45
16
JOHANSEN Fredrik Unhjem
2005
NOR
+3.64
51.23
17
POLMAR Ola
2006
NOR
+4.26
56.04
18
NORD Henrik
2005
NOR
+4.35
56.74
19
BERGKLINT-TOERNROS Oliver
1998
SWE
+4.84
60.54
20
STRANDEN Henrik
2006
NOR
+4.86
60.69
21
YNGLAND Teo Borge
2006
NOR
+5.06
62.25
22
OLSSON Carl Viktor
2006
NOR
+5.45
65.27
23
JORAELV Filip
2001
SWE
+5.66
66.90
24
ELLINGSUND Oskar
2006
NOR
+6.13
70.54
25
HANSEN Tobias
2003
ISL
+7.95
84.66
26
AXELSEN Kristian
2006
NOR
+8.50
88.93
27
ARNOEY Jacob Bugge
2006
NOR
+8.82
91.41
28
HEMMINGHYTT Andreas
2004
NOR
+9.27
94.90
29
GILLARD Thomas
2001
NZL
+11.37
111.19
30
TROEAN Caspian Steen
2007
NOR
+11.83
114.75
31
KARELIUS Maximus
2007
SWE
+12.26
118.09
32
TAKLO Kjetil
2007
NOR
+12.65
121.11
33
HAMMERVOLD Edwin
2007
NOR
+12.81
122.36
34
HORN-JOHANNESSEN Cesar
2003
NOR
+14.19
133.06
35
BAGSTEVOLD Sindre
2007
NOR
+14.97
139.11
36
SPOOK Adrian Skjerven
2006
NOR
+16.73
152.76
37
ENOKSEN Elias
2006
NOR
+17.36
157.65
38
REED Lucas Helle
2007
NOR
+33.88
285.78
Did not finish 2nd run
SCHLYTTER KILLI Joachim
2007
NOR
MEINICH-BACHE Sindre
2007
NOR
MELOE Sondre
2006
NOR
LOEDEMEL Nikolai
2006
NOR
PEILLAUD Leonard
2007
NOR
HIORTH Felix
2006
NOR
AUBERT Gilbert Andreas Synstad
2003
NOR
OESTROEM Hjalmar Christoffer
2005
NOR
HOLTER Nikolai
2006
NOR
Oksvik Martin
2004
NOR
DANIELSEN Didrik Heggelund
2007
NOR
SARAVUO Erik
2003
FIN
WESTLUND Elliot
2006
SWE
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
SANDE Ola
2005
NOR
KNUDSEN Leon
2007
NOR
SVENSEN Felix Granum
2006
NOR
JOGEVA Mats Hakon
2006
EST
HELLERUD Lars
2006
NOR
EGGE Leo Enerhaug
2006
NOR
WROLL-EVENSEN Marius
2007
NOR
MOEN Heine Hagevik
2007
NOR
HEMMINGHYTT Fredrik
2007
NOR
FODNAESS Sondre
2006
NOR
WEBB William Carlson
2005
NOR
LUND Alexander Boniolo
2006
DEN
SILVENNOINEN Joni
2006
FIN
LOEDEMEL Espen Alexander
2006
NOR
MARWELL-HAUGE Christopher
2005
NOR
MYLLYNIEMI Julius
2004
FIN
RASMUSSEN Jonathan Holst
2005
NOR
STANGNES Eirik
2004
NOR
LOEDEMEL Christian
2004
NOR
KIRKEBOEEN Eilev
2004
NOR
JOHANSEN Daniel
2003
NOR
STRAND Kristian
2005
NOR
ANDERSEN Fredrik
2006
NOR
VIK Elias
2005
NOR
HAGEN Jonas Hole
2005
NOR
TORPE Aleksander Berg
2006
NOR