official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
REMSOEY Mikkel
2002
NOR
1:21.25
23.00
2
AMDAHL Andreas Soensterud
2001
NOR
+1.43
35.85
3
ARONSSON ELFMAN Filip
2005
SWE
+1.44
35.94
4
AAGESEN Tinius
2001
NOR
+1.53
36.75
5
GISKAAS Eirik Schau
2002
NOR
+1.54
36.84
6
TORPE Aleksander Berg
2006
NOR
+1.90
40.07
7
LARSEN Mathias Skaaland
2003
NOR
+1.95
40.52
8
BAKKEVIG Rasmus
2005
NOR
+1.96
40.61
9
KRISTOFFERSEN Marius
2003
NOR
+2.28
43.48
9
KRISTINSSON Matthias
2005
ISL
+2.28
43.48
11
HOLTER Mikael Oscar
2002
NOR
+2.34
44.02
12
DANIELSEN Didrik Heggelund
2007
NOR
+3.42
53.73
13
KVAEL Elias Hartford
2007
NOR
+3.65
55.79
14
MAKSIMOW Felix
2006
FIN
+3.90
58.04
15
SPONE Fabian
2006
NOR
+3.93
58.31
16
VIK Elias
2005
NOR
+4.21
60.83
17
BOHM Adam
2005
SWE
+4.45
62.98
18
ANDERSEN Sondre Skaret
2004
NOR
+4.66
64.87
19
OLSSON Carl Viktor
2006
NOR
+4.87
66.76
20
OESTROEM Hjalmar Christoffer
2005
NOR
+5.04
68.28
21
HANSEN Tobias
2003
ISL
+5.18
69.54
22
STANGNES Eirik
2004
NOR
+5.25
70.17
23
JELLUM Ole Magnus Benth
2007
NOR
+5.65
73.76
24
AXELSEN Kristian
2006
NOR
+5.96
76.55
25
SKARSETH Jonathan Lindblad
2003
NOR
+6.57
82.03
26
SKOGSTAD Peder
2002
NOR
+7.03
86.16
27
LINBERG Ulrik Fjeldavlie
2006
NOR
+7.71
92.27
28
MEUSBURGER Herman
2006
NOR
+7.94
94.34
29
HOEM Haakon
2007
NOR
+8.31
97.66
30
ERTESVAAG Kristoffer
2004
NOR
+8.49
99.28
31
WROLL-EVENSEN Marius
2007
NOR
+8.88
102.78
32
PLASSEN Markus
2007
NOR
+8.95
103.41
33
ELLINGSUND Oskar
2006
NOR
+9.84
111.41
34
PETERSEN Kristian Chege
2006
DEN
+10.91
121.02
34
ODDANE Sondre Korsvold
2006
NOR
+10.91
121.02
36
HOLST Marcus Normann
2005
NOR
+11.22
123.81
37
SPOOK Adrian Skjerven
2006
NOR
+13.59
145.10
38
ENOKSEN Elias
2006
NOR
+15.91
165.95
39
JOELSTADENGEN Falk
2007
NOR
+20.72
209.16
40
LYNGE Hans Lars
2004
DEN
+22.27
223.09
41
REED Lucas Helle
2007
NOR
+27.22
267.56
Did not finish 2nd run
SMITH Lachlan
2007
NOR
KNUDSEN Leon
2007
NOR
HAUGEN Jarand Husby
2007
NOR
VAN DER MEER - HALVORSEN Tristan
2005
NED
JARVELA Joonatan
2006
FIN
WESTMAN Leevi
2006
FIN
LOEDEMEL Christian
2004
NOR
AUBERT Gilbert Andreas Synstad
2003
NOR
HAGAN Sebastian
2005
NOR
HEPSOEE Torius
2004
NOR
ERIKSSON ELMROTH Timothy
2002
SWE
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
FJORDSIDE Cyron Vaeggemose
2007
DEN
RUUD-HANSEN Max
2007
NOR
MEINICH-BACHE Sindre
2007
NOR
HELLERUD Lars
2006
NOR
EGGE Leo Enerhaug
2006
NOR
HAMMERVOLD Edwin
2007
NOR
MOEN Heine Hagevik
2007
NOR
STINESSEN Ludvig Seteraas
2006
NOR
HEMMINGHYTT Fredrik
2007
NOR
MELOE Sondre
2006
NOR
FODNAESS Sondre
2006
NOR
KETTERMANN Lauritz
2007
NOR
KRISTIANSEN Odin
2007
NOR
HEMMINGHYTT Andreas
2004
NOR
NYGAARD Marcus Bordvik
2005
NOR
JOHANSEN Fredrik Unhjem
2005
NOR
NORMANNSETH Frederik Tinius
2004
NOR
Oksvik Martin
2004
NOR
AUREN Nicholas
2004
NOR
LANGFELDT Anders
2005
NOR
HAUKSSON Bjarni Thor
2005
ISL
JERNKROK Carl-Isac
2004
SWE
HAGEN Jonas Hole
2005
NOR
HOEIBY Mathias
2003
NOR
Disqualified 1st run
Did not start 1st run