official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
WAHLQVIST Jesper
2002
NOR
1:47.52
23.00
2
REMSOEY Mikkel
2002
NOR
+0.70
27.75
3
GRAHL-MADSEN Hans
2003
NOR
+0.74
28.02
4
ROESNAES Anton
2002
SWE
+1.25
31.49
5
AAGESEN Tinius
2001
NOR
+1.48
33.05
6
LUNDER Peder
2005
NOR
+1.61
33.93
7
GISKAAS Eirik Schau
2002
NOR
+1.65
34.20
8
MOELLER Fredrik
2000
NOR
+1.87
35.70
9
HERLAND Johs Braathen
2003
NOR
+1.88
35.76
10
LARSEN Mathias Skaaland
2003
NOR
+1.93
36.10
11
LINBERG Hermann Fjeldavlie
2004
NOR
+1.94
36.17
12
SOEVIK Christian Oliveira
2001
NOR
+2.05
36.92
13
GEISSLER-HAUBER Max
2002
GER
+2.06
36.99
14
LINDQVIST Gustaf
2001
SWE
+2.07
37.05
15
KJELSLI Victor Rygh
2002
NOR
+2.28
38.48
16
DIGANGI Harrison
2002
USA
+2.39
39.23
17
TRUNK Tamas
2003
HUN
+2.70
41.33
18
FELDE Elias Helle
2003
NOR
+2.94
42.96
19
SOERENSEN Jarl Emil
2005
NOR
+2.98
43.23
20
Oksvik Martin
2004
NOR
+3.05
43.71
21
KOSI Klemen
1991
SLO
+3.59
47.37
22
NORMANNSETH Frederik Tinius
2004
NOR
+3.62
47.58
23
BAKKEVIG Rasmus
2005
NOR
+4.52
53.69
24
SKARSETH Jonathan Lindblad
2003
NOR
+4.68
54.77
25
VIK Elias
2005
NOR
+5.78
62.24
26
MYKLEBUST Sindre
2002
NOR
+6.25
65.43
27
MAKSIMOW Felix
2006
FIN
+6.26
65.50
28
SHACKLETON Dominic
2004
GBR
+7.06
70.93
29
VIGSNAES Victor
2005
NOR
+7.12
71.34
30
HALBJOERHUS Engebret Groethe
2004
NOR
+7.15
71.54
31
NYGAARD Marcus Bordvik
2005
NOR
+7.61
74.67
32
HOLTER Nikolai
2006
NOR
+7.99
77.25
33
MISUND Sebastian
2006
NOR
+8.16
78.40
34
HUNT Espen
2004
USA
+8.39
79.96
35
BERNEY Benjamin
2004
SUI
+8.94
83.70
36
LANGFELDT Anders
2005
NOR
+9.29
86.07
37
HEMMINGHYTT Andreas
2004
NOR
+9.73
89.06
38
HANSEN Tobias
2003
ISL
+9.84
89.81
39
LUNDE Vebjoern
2006
NOR
+12.18
105.70
40
WILLOCH Albert Andreassen
2005
NOR
+25.07
193.21
41
BENGSTON Severin Mathias
2004
NOR
+27.39
208.96
Did not finish 2nd run
NYQUIST Espen
2005
USA
JOGEVA Mats Hakon
2006
EST
GISLASON Stefan
2005
ISL
OLIVER-STOKKE Mattis
2006
NOR
LUND Alexander Boniolo
2006
DEN
LOEDEMEL Nikolai
2006
NOR
SVEINSSON Torfi Johann
2005
ISL
ROEN Ferdinand
2005
NOR
RASMUSSEN Jonathan Holst
2005
NOR
JARVELA Joonatan
2006
FIN
HIORTH Felix
2006
NOR
MAGI Laur
2004
EST
ELLINGSUND Oskar
2006
NOR
ANDERSEN Sondre Skaret
2004
NOR
POLMAR Ola
2006
NOR
TORPE Aleksander Berg
2006
NOR
TERZIC Dino
2000
BIH
BREVIK Magnus
2006
NOR
HEPSOEE Torius
2004
NOR
BORG Arvid
2002
SWE
SYVERSEN Mads Fondevik
2003
NOR
HAUKSSON Bjarni Thor
2005
ISL
WENDELBORG Petter Kramer
2003
NOR
BROWN Benny
2003
USA
HOLTER Mikael Oscar
2002
NOR
KRISTOFFERSEN Marius
2003
NOR
STYREN Magnus Berge
2002
NOR
SANDVIK Oscar Andreas
2004
NOR
HALLBERG Eduard
2003
FIN
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
KYRKJEEIDE Kristian Kvaale
2006
NOR
HOBERG Nichlas Lofthus
2006
NOR
HELLERUD Lars
2006
NOR
RUUD Axel
2005
NOR
ASTAD Sjur Torvald Roberts
2006
NOR
ZWAIG Martin Tendoe
2006
NOR
FODNAESS Sondre
2006
NOR
DUE-SOERENSEN Benjamin
2006
NOR
WEBB William Carlson
2005
NOR
HOLST Marcus Normann
2005
NOR
HALVORSEN Mathias Nyhus
2006
NOR
MELOE Sondre
2006
NOR
MARWELL-HAUGE Christopher
2005
NOR
LOEDEMEL Leo
2006
NOR
ROEVDE Tobias
2003
NOR
MEUSBURGER Herman
2006
NOR
STINESSEN Ludvig Seteraas
2006
NOR
GIAEVER Amund
2005
NOR
ANSNES Erik
2004
NOR
AXELSEN Kristian
2006
NOR
IHLEBAEK Sander
2004
NOR
BERGLUND Herman
2004
NOR
OESTROEM Hjalmar Christoffer
2005
NOR
BRENNA Wilfred
2006
NOR
ENGELL Martin
2006
NOR
STRAND Kristian
2005
NOR
NOER Kristoffer
2006
NOR
KIRKEBOEEN Eilev
2004
NOR
BRATSBERG William
2004
NOR
LOEDEMEL Espen Alexander
2006
NOR
HANGHOEJ Vitus
2004
DEN
HAMMER Aksel
2004
NOR
JOHANSEN Fredrik Unhjem
2005
NOR
SANNES Birk Barlaug
2005
NOR
JOHANSEN Daniel
2003
NOR
ERTESVAAG Kristoffer
2004
NOR
HOFSLUNDSENGEN Eivind Stedje
2004
NOR
JORAELV Filip
2001
SWE
FLANDERS Erik
2003
USA
STANGNES Eirik
2004
NOR
LOEDEMEL Christian
2004
NOR
FOSSE Vetle Fjellstad
2004
NOR
RAAHOLT BJERKNES Elias
2004
NOR
MONDSCHEIN Julius
2002
NOR
BENGSTON Sebastian
2005
NOR
TRAVIS Gunnar
2003
USA
SPONE Fabian
2006
NOR
VELLENE Herman
2003
NOR
HIRSCH Alec
2004
SUI
ARRIGONI Luke Niklas
2005
SUI
AUBERT Gilbert Andreas Synstad
2003
NOR
PREISLER Oscar
2004
DEN
HAGAN Sebastian
2005
NOR
SZCZAP Mateusz
2005
POL
ROESJORDE Noah Sjoevik
2003
NOR
VINTER Owen
2001
GBR
ERIKSSON ELMROTH Timothy
2002
SWE
RASMUSSEN Arne Andreas
2003
NOR
UNKOVSKOY Nicholas
2002
USA
MICHALKA Martin
2004
SVK
KRISTINSSON Matthias
2005
ISL
SELLAEG Simen
2003
NOR
HOEIBY Mathias
2003
NOR
SLETTALOEKKEN Joergen
2001
NOR
GUNLEIKSRUD Halvor Hilde
2000
NOR
Disqualified 1st run
Did not start 1st run