official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
OVCHINNIKOV Aleksey
1997
RUS
1:47.32
34.97
2
MOSESOV Gleb
1998
RUS
+0.23
37.13
3
MAYTAKOV Sergei
1990
RUS
+0.60
40.62
4
MIKHAILOV Aleksandr
2001
RUS
+0.84
42.88
5
PYSHKIN Dmitrii
2000
RUS
+0.85
42.97
6
LI Sergey
2002
RUS
+1.30
47.20
7
TRYASOV Leonid
2000
RUS
+1.36
47.77
8
OSIPOV Vladislav
1999
RUS
+1.44
48.52
9
FURAEV Oleg
2004
RUS
+1.89
52.76
10
TENISHEV Danila
2001
RUS
+2.12
54.92
11
CHELMAKIN Semen
2003
RUS
+2.36
57.18
12
KOZHEVNIKOV Denis
2001
RUS
+2.65
59.91
12
SIMONOV Daniil
1998
RUS
+2.65
59.91
14
KUDRIAVTCEV Aleksandr
2001
RUS
+2.91
62.36
15
POPOV Nikolai
2002
RUS
+3.04
63.58
16
KABLUKOV Konstantin
1999
RUS
+3.19
64.99
17
BILMAK Georgii
2000
RUS
+3.56
68.47
17
FEDORIAN Fedor
2002
RUS
+3.56
68.47
19
MOGILIUK Aleksandr
2001
RUS
+3.63
69.13
20
PONKIN Pavel
2003
RUS
+3.74
70.17
21
SVITKOV Gennadiy
1997
RUS
+3.81
70.83
22
AGAFONOV Vsevolod
2003
RUS
+3.99
72.52
23
SEMENOV Artemij
2003
RUS
+4.06
73.18
24
VOYAKIN Andrey
2004
RUS
+4.31
75.53
25
CHERNOV Nazar
2001
RUS
+4.56
77.88
26
TIKHOMIROV Aleksandr
2003
RUS
+4.95
81.55
27
PAVLOV Egor
2004
RUS
+5.28
84.66
28
YASHUKOV Kirill
2004
RUS
+6.00
91.44
29
POTEMKIN Egor
2004
RUS
+8.49
114.87
30
MALAFIEVSKIY Anton
2003
RUS
+9.13
120.89
31
KORYAKOV Dmitrii
2003
RUS
+9.49
124.28
32
GORDIEVSKIY Rodion
2004
RUS
+9.63
125.60
33
IVANOV Maksim
2004
RUS
+9.88
127.95
34
PETRENKO Pavel
2004
RUS
+10.66
135.29
35
VEDERNIKOV Stepan
2004
RUS
+10.94
137.93
36
ZAPOROZHSKII Aleksandr
2002
RUS
+11.47
142.92
37
GUSYNA Maxim
2003
RUS
+11.51
143.29
38
IVANOV Andrey
2004
RUS
+11.88
146.77
39
ZAINULLIN Zulfir
1998
RUS
+11.91
147.06
40
BOGDAN Andrey
2004
RUS
+11.95
147.43
41
KIRILLOV Dmitriy
2004
RUS
+11.98
147.72
42
NIKITIN Matvei
2004
RUS
+12.03
148.19
43
KOLYVANOV Andrej
2003
RUS
+12.89
156.28
44
SOROKIN Timofei
2004
RUS
+14.33
169.83
45
STARIKOV Vasiliy
2001
RUS
+17.65
201.08
Did not finish 2nd run
Did not finish 1st run
NAKHODKIN Cergei
2004
RUS
SHERBAKOV Mark
2004
RUS
MESHKOVSKII Stepan
2000
RUS
BEZLEPKIN Sergey
2004
RUS
STEPANOV Nikita
2003
RUS
DROBYSHEV Aleksandr
2003
RUS
NAUMOV Sergei
1999
RUS
SHISHKIN Vitaly
2002
RUS
BUSHMIN Ivan
2004
RUS
MELBARD Egor
2003
RUS
VOROBEV Denis
1997
RUS
KOTLOVSKIY Vladimir
2002
RUS
ZVERIAN Roman
2002
RUS
KAZAKOV Kirill
2000
RUS
Disqualified 1st run