official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
WESTHOFF Bianca Bakke
2000
NOR
1:55.29
31.19
2
LYDERSEN Pernille Dyrstad
2003
NOR
+0.93
37.08
3
KUFAAS Mariel
1999
NOR
+0.98
37.40
4
MAARSTOEL Andrine
1999
NOR
+1.43
40.24
5
NIELSSEN Carmen Sofie
2003
NOR
+2.19
45.06
6
JELLUM Thea Emilie Benth
2003
NOR
+2.50
47.02
7
THORESEN Anine
2001
NOR
+2.69
48.22
8
BAKKEVIG Emilie
2003
NOR
+2.72
48.41
9
MOERKESET Anna Bryn
2001
NOR
+3.98
56.39
10
KRISTOFFERSEN Helene
2000
NOR
+4.30
58.42
11
GRANHOLM Stina
2000
SWE
+5.54
66.27
12
HESTAD VOGNILD Guro
2001
NOR
+5.81
67.98
13
AANDAL Marthe Toesse
1999
NOR
+6.02
69.31
14
SMEBY Hanna
2002
NOR
+6.29
71.02
15
STRANDEN Mathea
2004
NOR
+6.41
71.78
16
MOELLER Pia
2003
NOR
+6.54
72.60
17
JACOBSEN Christina
2004
NOR
+6.80
74.25
18
HAUGEN Ulrikke
2004
NOR
+7.01
75.58
19
SANDVIN Ada
2003
NOR
+7.42
78.17
20
HOLTEN-SUND Malin
2003
NOR
+8.00
81.84
21
HENNI Martine
2001
NOR
+8.57
85.45
22
CLASON Julia
2003
NOR
+8.65
85.96
23
KAASA Emilie
2004
NOR
+8.92
87.67
24
RAMSTAD Elle
2003
NOR
+9.41
90.77
25
BERNTSEN Hedda
1976
NOR
+10.23
95.96
26
KNUTSEN Isabella Napsoy
2004
NOR
+10.70
98.94
27
MAROEY Sara Madelene
2002
NOR
+10.74
99.19
28
TRAA Ine
2003
NOR
+11.23
102.30
29
PETTEROE Heddy Elisabeth
2003
NOR
+12.08
107.68
30
KROHN Marlene Sophie
2003
NOR
+12.67
111.41
31
LINN Fredrikke Louise
2004
NOR
+13.08
114.01
32
MELAND Ragnhild
2004
NOR
+13.54
116.92
33
AANDAHL Filippa
2003
NOR
+14.51
123.07
34
RINGSTAD Linnea
2004
NOR
+14.71
124.33
35
GUDEM Luna
2004
NOR
+14.82
125.03
36
DYRSET Julia
2003
NOR
+16.33
134.59
37
ROEVIK Hanne
2003
NOR
+17.87
144.34
38
MORTENSEN Ada Pilvik
2004
NOR
+19.07
151.94
39
BRAATEN Tyra
2004
NOR
+19.28
153.27
40
DIETRICHSON Hedvig
2003
NOR
+20.95
163.84
41
MUNKELIEN Matilde
2002
NOR
+23.01
176.89
42
FROELAND Julie Isaksen
2004
NOR
+23.02
176.95
43
MYHRE Martine
2002
NOR
+26.31
197.78
44
SPONE Karmen
2004
NOR
+26.98
202.02
Did not finish 2nd run
HERBJOERNSEN-EBBESTAD Mathea
2004
NOR
HANSEN Marte Pensgaard
2002
NOR
HOFSLUNDSENGEN Kristin Stedje
2003
NOR
FOSSEIDBRATEN Eva
2002
NOR
RINTANEN Fanny
2002
FIN
SHORT OLSEN Rebecca
2001
NOR
MOLTZAU Serine
2000
NOR
KVINLOG Synne Gaustad
2003
NOR
BONDI GRYS Josephine
2002
NOR
LARSEN Andrea Skaaland
1999
NOR
EILERTSEN Johanne
2002
NOR
FROELAND Margrethe
2001
NOR
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
Disqualified 1st run
Did not start 1st run