official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
MEINERS Maarten
1992
NED
1:49.00
20.00
2
KUBES David
2002
CZE
+0.23
22.13
3
LAINE Tormis
2000
EST
+0.56
25.19
4
ZAMPA Adam
1990
SVK
+0.69
26.39
5
SVATOS Lukas
2005
CZE
+0.83
27.69
6
GUT Ian
1995
LIE
+0.87
28.06
7
SKOREPA Jan
1996
CZE
+1.07
29.91
8
VILLGRATTER Denis
2003
ITA
+1.24
31.49
9
IRVING Jack
2005
GBR
+1.25
31.58
10
PROFANTER Santino
2001
AUT
+1.39
32.88
11
SZOLLOS Benjamin
1996
ISR
+1.69
35.66
12
SZCZAP Mateusz
2005
POL
+1.73
36.03
13
LOKMIC Emir
1997
BIH
+1.74
36.12
14
HROVATH David
2002
AUT
+1.85
37.14
15
AINSLIE Rowen
2001
USA
+2.14
39.83
16
LINSE Aleix
2001
NED
+2.72
45.20
17
WALDER David
2003
AUT
+3.25
50.11
18
BUDZ Blazej
2003
POL
+3.28
50.39
19
BOWER Zac
2003
USA
+3.47
52.15
20
BOTKA Timo
2003
SVK
+3.81
55.30
21
GALUSZKA Wojciech
2004
POL
+3.93
56.42
22
RECHTENBERG Jan
2000
CZE
+3.99
56.97
23
JACKSON Alec
2005
NZL
+4.07
57.71
24
REVUCKY Samuel
1999
SVK
+4.50
61.70
25
CUNNINGHAM Jack
2002
GBR
+4.70
63.55
26
NOVACEK Adam
2005
SVK
+5.27
68.83
27
LODZINSKI Jan
2005
POL
+5.36
69.67
28
KELLY James
2004
AUS
+5.54
71.33
29
TOMASEK Aldo
2005
CZE
+6.34
78.75
30
BAIN Calder
2002
NZL
+7.05
85.33
31
KACZMAREK Igor
2005
POL
+7.78
92.09
32
BALAS Pawel
2005
POL
+8.00
94.13
33
PALIC Daniel
2006
SVK
+8.03
94.41
34
ZIOBROWSKI Stefan
2005
POL
+8.66
100.24
35
MITAN Juliusz
1999
POL
+9.72
110.07
36
MATUSINSKY Mark
2001
USA
+10.61
118.31
37
KANOVITS Alexander
2003
SVK
+11.28
124.52
38
PERISSINOTTO Mattia
2005
CZE
+12.32
134.16
39
KRYSTOF Petr
2000
CZE
+12.62
136.94
40
DANIS Miroslav
2006
SVK
+13.74
147.32
41
KOZICA Oliver
2005
SVK
+13.88
148.61
42
BESSELAAR Tobias
2002
NED
+14.15
151.11
43
SCHIELE Maciej
2004
POL
+15.63
164.83
44
VIGAS Martin
1998
SVK
+18.57
192.07
45
MERIAC Samuel
2006
SVK
+20.42
209.21
Did not finish 2nd run
TANG Winston Ning-Xi
2006
TPE
TAKAC Timotej
1998
SVK
HRTANEK Matus
2005
SVK
AMINAZAD Arya
2004
IRI
GOUTT Yohan Goncalves
1994
TLS
HLAVON Jakub
2005
CZE
BARNAS Andrej
2006
SVK
MICHALKA Martin
2004
SVK
NOSEK Daniel
2003
SVK
FIALA Eduard
1999
CZE
SZKOLA Bartosz
2002
POL
JEURISSEN Jurre
2003
NED
SANITRAR Jan
2001
SVK
PYJAS Pawel
1999
POL
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
PASKO Filip
2005
SVK
HOERTH Maximilian
2006
AUT
WERBITSCH Moritz
2006
AUT
NIENHUIS Carsten
2003
NED
ADAMSKY Tomas
2005
SVK
KAPOLKA Marek
2004
SVK
SZABO-SZELYES Szilard
2006
HUN
KETTENHUBER Gregor
2004
AUT
BECK Philippe
2006
SVK
SPACIL Alexander
2006
AUT
STAUDENMAYER Zack
2004
USA
BOWES Finn
2001
AUS
KIERKOWSKI Juliusz
2004
POL
FERJANCEK Martin
2005
SVK
KOVAR Stanislav
2006
CZE
HART Karsten
2004
USA
BEBENEK Szymon
1998
POL
BANK Matej
2003
CZE
KNOBLOCH Jan
2006
CZE
OSCH Matthieu
1999
LUX
SZELAG Piotr
2004
POL
TRUNK Tamas
2003
HUN
SANETRA Bartlomiej
2002
POL
BOTKA Filip
2001
SVK
LANGMUIR Calum
2002
GBR
ZAMPA Teo
2002
SVK
ANGERER Benjamin
2002
AUT
URY Balint
2003
HUN
Did not start 1st run