official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
GREBER Max
2001
AUT
1:44.89
43.70
2
LOTTER Valentin
2002
AUT
+0.13
44.95
3
ENDSTRASSER Felix
2003
AUT
+0.55
49.00
4
KOYAMA Kei
2000
JPN
+0.63
49.77
5
TRITSCHER Luis
2002
AUT
+0.69
50.34
6
BIRAN Itamar
1998
ISR
+0.79
51.31
7
EISNER Jakob
2003
AUT
+0.91
52.46
8
KLIMA Adam
2001
CZE
+1.30
56.22
9
BALAZ Filip
2001
SVK
+1.36
56.80
10
SURKOS Ondrej
2000
CZE
+1.88
61.80
11
RAINER Thomas
2003
AUT
+2.07
63.63
12
PASSRUGGER Johannes
2003
AUT
+2.09
63.82
13
MEIER David
2001
AUT
+2.18
64.69
14
MULLER Marek
2004
CZE
+2.47
67.48
15
PARAZETTE Oliver
2002
USA
+2.67
69.41
16
STEINTHALER Georg
2000
AUT
+2.80
70.66
17
PENNINGTON Trent
2002
USA
+2.93
71.91
18
SARCHETT Ryder
2003
USA
+3.13
73.84
19
TOSCANO Federico
2001
SUI
+3.21
74.61
20
STUCKI Gino
2002
SUI
+3.43
76.73
21
VAUGHTON Max
1999
GBR
+3.51
77.50
22
WOLF Jan
2001
SUI
+3.60
78.36
23
KUCERA Josef
2004
AUT
+3.74
79.71
24
ROHRMOSER Lucas
2002
AUT
+3.97
81.93
25
BOECK Kilian
2002
AUT
+4.00
82.22
26
KUMMERER Niklas
2002
AUT
+4.27
84.82
27
TRINKER Christoph
2004
AUT
+4.32
85.30
27
STRAUSS Florian
2004
AUT
+4.32
85.30
29
WAGNER Paul
2004
AUT
+4.45
86.55
30
REISER Nando
2002
SUI
+4.52
87.22
31
MAYER Aaron Christian
2002
SUI
+4.61
88.09
32
WACHTER Simon
2004
AUT
+4.62
88.19
33
BOTKA Filip
2001
SVK
+4.90
90.88
33
KUBES David
2002
CZE
+4.90
90.88
35
UNTERWANDLING Florian
2004
AUT
+5.01
91.94
36
URQUHART Aidan
2004
GBR
+5.05
92.33
37
KOVBASNYUK Ivan
1993
UKR
+5.18
93.58
38
ETTL Michael
2003
AUT
+5.56
97.24
39
BISCHOF Jonathan
2004
AUT
+5.63
97.91
40
RETTENWANDER Clemens
2004
AUT
+5.64
98.01
41
BEUKER Jannes
2002
NED
+5.87
100.22
42
SCHAIDREITER Stefan
2004
AUT
+5.99
101.38
43
WUERGER Moritz
2004
AUT
+6.00
101.47
44
STEININGER Julian
2001
AUT
+6.07
102.15
45
GUDMUNDSSON Gauti
2002
ISL
+6.13
102.73
46
WINZELY Daniel
2002
AUT
+6.15
102.92
47
BANK Matej
2003
CZE
+6.31
104.46
48
GOESSL Florian
2002
GER
+6.32
104.56
49
BELLIN Edgar
2002
FRA
+6.34
104.75
50
BOTKA Timo
2003
SVK
+6.36
104.94
51
RAMPTON Thomas
2003
GBR
+6.40
105.33
52
WYRSCH Alessio
2003
SUI
+6.64
107.64
53
JOEBSTL Georg
2003
AUT
+6.79
109.08
54
GEISLER Fabian
2004
AUT
+7.13
112.36
55
IVANOV Michael
2004
AUT
+7.15
112.55
56
BAYER Moritz
2003
AUT
+7.24
113.41
57
HABAJEC Matevz
2003
SLO
+7.38
114.76
58
BREITFUSS Alexander
2003
AUT
+7.49
115.82
59
SUDO Ryo
2003
JPN
+7.58
116.69
60
TAHIRI Albin
1989
KOS
+7.66
117.46
61
SVETLICIC Miha
2004
SLO
+7.97
120.44
62
NIENHUIS Carsten
2003
NED
+8.16
122.27
63
JEURISSEN Jurre
2003
NED
+8.20
122.66
64
JONGE DE Ties
2002
NED
+8.22
122.85
65
COUVAL Adrien
2003
FRA
+8.27
123.33
66
GMEINBAUER Elias
2003
AUT
+8.42
124.78
67
BOILEAU Robin
2003
FRA
+8.67
127.18
68
ZIERHOFER Robin
2004
AUT
+9.35
133.73
69
KAMMLER Hannsgernot
2002
AUT
+9.93
139.32
70
JAGERSBERGER Sebastian
2004
AUT
+10.04
140.38
71
HISHIKI Kaoru
2003
JPN
+10.24
142.30
72
RIIS Marcus Cristian
2002
DEN
+10.28
142.69
73
PETRIK Kristof
2003
SVK
+10.32
143.07
74
MICHAEL Liam
1999
AUS
+10.86
148.27
75
LINDFORS Nikolaj
2002
LUX
+11.11
150.68
76
DEJACO Lukas
2003
AUT
+12.05
159.73
77
VORSIC Maj
2004
SLO
+12.30
162.14
78
PRATTES Mathias
2003
AUT
+12.44
163.49
78
RIEGLER Samuel
2004
AUT
+12.44
163.49
80
SEYLLER Victor
2000
FRA
+13.34
172.15
81
EBNER Felix
2004
AUT
+15.16
189.68
82
BESSELAAR Tobias
2002
NED
+16.95
206.91
83
LINDFORS William
1999
LUX
+18.89
225.59
Did not finish 2nd run
KOVAC Tilen
2004
SLO
HABERL Nico
2000
AUT
BUCHACHER Jakob
2004
AUT
KROELL Jonathan
2004
AUT
BARACCHI Alessio
2003
SUI
SKAARDAL Fredrik
2004
AUT
MIKA-CORTOLEZIS Jonathan
2003
AUT
WALCH Martin-Luis
2003
AUT
MITTERSTEINER Christopher
2003
AUT
LASOK Adam
2001
SVK
SLADE Ted
2003
GBR
GSTREIN Nicolas
2002
AUT
GREBER Jakob
2003
AUT
KINSELLA Kellen
2001
USA
VINTER Owen
2001
GBR
GINI Silvano
2002
SUI
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
REICHEL Marcello
1999
AUT
ZUPANCIC Filip
2004
SLO
PECK Moritz
2003
AUT
OPPL Milan
2001
AUT
NIELSEN Laurits Klint
2000
DEN
WINDEN VAN Niels
2002
NED
SCHREYVOGL Sebastian
2000
AUT
GLOECKL Lukas
2003
AUT
KANOVITS Alexander
2003
SVK
MITTERMAYR Constantin
2003
AUT
BERGMAYER Bernhard
1999
AUT
THORDARSON Georg Fannar
1999
ISL
HOEFLEHNER Martin
2004
AUT
KRELJ Rozle
2002
SLO
KAUFMANN Christian
2004
AUT
STEINER Samuel
2003
AUT
VIGAS Samuel
2003
SVK
STUBAUER Markus
2003
AUT
ELLMER Elias
2004
AUT
KOCH Florian
2001
AUT
WALDER David
2003
AUT
STOJANOVIC Rok
2002
SLO
TSIBELENKO Levko
1996
UKR
FUEREDER Daniel
2003
AUT
TSCHACH Adrian Dion
2004
AUT
SINNESBERGER Lenny
2003
SUI
HOLMES Robert
2002
GBR
CUNNINGHAM Jack
2002
GBR
KAISER Manuel
2003
AUT
HUDSON Tom
2001
GBR
STASZOWSKI Michal
1995
CZE
KROUPA Stepan
2003
CZE
POELL Christoph
2003
AUT
STEPAN Martin
1995
CZE
ZIPPERT Thomas
2003
SUI
WALCH Fabio
2003
AUT
BROSCHEK Lukas
2002
AUT
WIESER Vincent
2002
AUT
CAS Jure
1994
SLO
Disqualified 1st run
Did not start 1st run