official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
GEISSLER-HAUBER Max
2002
GER
1:16.83
23.00
2
VILLGRATTER Denis
2003
ITA
+0.58
28.51
3
ZUCCHINI Francesco Riccardo
2003
ITA
+0.74
30.03
4
BACHER Jonas
2002
ITA
+0.75
30.13
5
SCHIESTL Markus
2002
AUT
+0.85
31.08
6
VON GRUENIGEN Lian
2001
SUI
+1.18
34.21
7
HOPFGARTNER Raffael
2003
ITA
+1.25
34.88
8
TOMII Taiga
1998
JPN
+1.27
35.07
9
GASTALDI Sebastiano
1991
ARG
+1.34
35.73
10
DE ZANNA Marco
2004
ITA
+1.55
37.73
11
DYRBYE Casper
1996
DEN
+1.66
38.77
12
GUIGONNET Ed
2001
GBR
+2.05
42.48
13
FRANZELIN Jakob
2005
ITA
+2.11
43.05
14
VON SIEBENTHAL Patrick
2001
SUI
+2.31
44.95
15
BATTISTI Alberto
2001
ITA
+2.38
45.61
16
PERNSTICH Adrian
2003
ITA
+2.49
46.66
17
SIEDER Lukas
2005
ITA
+2.66
48.27
18
FEISS Kilian
2002
SUI
+2.81
49.70
19
ALVERA Mattia
2004
ITA
+2.83
49.89
20
SILBERNAGL Alex
2007
ITA
+2.88
50.36
21
LINSE Aleix
2001
NED
+3.18
53.21
22
TESTA Gianluca
2004
ITA
+3.35
54.83
23
SPARBER Valentin
2007
ITA
+7.17
91.13
24
FOSSLAND Warner
2001
USA
+7.50
94.26
25
PLUNGER Jan
2004
ITA
+7.69
96.07
26
LAIREITER Christoph
2005
AUT
+9.84
116.49
27
KLINGLMAYR Lorenz
2005
AUT
+10.43
122.10
28
AUER Paul
2007
ITA
+10.80
125.62
28
POSRATSCHNIG Nico
2000
SUI
+10.80
125.62
30
LADURNER Tobias
2005
ITA
+11.29
130.27
31
NAZGAIDZE Levani
2005
GEO
+12.87
145.28
32
LOSITO Domenico
2007
ITA
+14.06
156.59
32
TASSER Jonas
2007
ITA
+14.06
156.59
34
LACCHI Alessandro
2007
ITA
+16.30
177.87
Did not finish 2nd run
STADLER Aaron
2005
ITA
COMPARETI RANGONI Guglielmo Stefano Giovanni
2005
ITA
GHIGNONI Leonardo
2007
ITA
MARMSOLER Matthias
2005
ITA
SANDINI Enea
2004
ITA
RABANSER Aaron
2006
ITA
ZUECH Felix
2004
ITA
STAUDACHER Noah
2007
ITA
BRENNWALD Stefan
2004
USA
FANKHAUSER Sebastian
2006
AUT
WOLFSGRUBER Maximilian
2006
ITA
CLARA Max
2005
ITA
GREBENAR Milan
2006
ARG
LUZZARDI Joaquin
2005
ARG
URQUHART Aidan
2004
GBR
KLAMMER Fabian
2002
AUT
HOLMES Robert
2002
GBR
MCADAM Hugh
2000
AUS
TSCHAN Fynn-Jorgen
2003
GER
URY Balint
2003
HUN
SHIOIRI Takashi
1998
JPN
Disqualified 2nd run
Did not finish 1st run
HESSE Magnus
2007
ITA
ARGVLIANI Irakli
2003
GEO
TSULEISKIRI Otar
2005
GEO
HOLZER Lukas
2007
ITA
BUCHUKURI Luka
2004
GEO
SOLDERER Peter
2006
ITA
RABANSER Patrick
2006
ITA
ALLEYNE Nikhil
2004
TTO
HOWELL Zachary
2004
AUS
MOELGG Alexander
2006
ITA
FARWIG Jake
2004
USA
KLOTZ Alexander
2007
ITA
PLIEGER Manuel
2006
ITA
KARBON Simon
2007
ITA
CIARLITTI Matteo
2005
ITA
CUNNINGHAM Jack
2002
GBR
HODGKINS Ford
2004
USA
BLASBICHLER Simon
2004
ITA
VIANO Richardson
2002
HAI
PIXNER Daniel
2003
ITA
BALDO Giorgio
2003
ITA
COLLINI Filippo
2000
ITA
HOFFMAN Harry
2004
AUS
LEGGETT Connor
2000
AUS
LOKMIC Emir
1997
BIH
Disqualified 1st run
Did not start 1st run