official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
SPOERRI Nick
2000
SUI
1:49.52
23.00
2
KRYZL Krystof
1986
CZE
+0.97
31.95
3
GEIHSEDER Noah
2002
AUT
+1.52
37.02
4
KOLEGA Samuel
1999
CRO
+1.62
37.94
5
IRVING Jack
2005
GBR
+1.96
41.08
6
FLORIN Oliver
2003
SUI
+2.20
43.29
7
MAYER Aaron Christian
2002
SUI
+2.25
43.75
8
HABDAS Piotr
1998
POL
+2.33
44.49
9
BIRCHER Nicolas
2004
SUI
+2.61
47.07
10
SKOREPA Jan
1996
CZE
+2.84
49.19
11
SARZYNSKI Stanislaw
2006
POL
+2.90
49.74
12
NOGER Cedric
1992
SUI
+3.35
53.89
13
AMPFERTHALER Manuel
2005
AUT
+3.54
55.65
14
KELLY James
2004
AUS
+3.56
55.83
15
HROVATH David
2002
AUT
+3.92
59.15
16
DYRBYE Casper
1996
DEN
+3.96
59.52
17
LINSE Aleix
2001
NED
+3.98
59.70
18
KUCERA Vojtech
2004
CZE
+4.22
61.92
19
SANETRA Bartlomiej
2002
POL
+4.43
63.85
20
NOVACEK Adam
2005
SVK
+4.54
64.87
21
MICHALKA Martin
2004
SVK
+4.70
66.34
21
LODZINSKI Jan
2005
POL
+4.70
66.34
23
JACKSON Alec
2005
NZL
+4.92
68.37
24
BECK Philippe
2006
SVK
+5.55
74.18
25
TERZIC Dino
2000
BIH
+6.41
82.11
26
ZIOLKOWSKI Kazimierz
2007
POL
+6.55
83.40
27
KACZMAREK Igor
2005
POL
+6.71
84.88
28
KAPOLKA Marek
2004
SVK
+6.97
87.28
29
PALIC Daniel
2006
SVK
+7.33
90.60
30
KOZBIAL Piotr
2006
POL
+7.37
90.97
31
RECHTENBERG Jan
2000
CZE
+7.65
93.55
32
MORAVEK Pavel
2007
CZE
+8.07
97.42
33
FIALA Eduard
1999
CZE
+8.16
98.25
34
JACKSON Toby
2007
NZL
+8.54
101.76
35
NOSEK Daniel
2003
SVK
+8.66
102.86
36
KELLY Max
2006
AUS
+9.01
106.09
37
BALAS Pawel
2005
POL
+9.28
108.58
38
WOODS Sam
2004
NZL
+9.38
109.50
39
BAIN Calder
2002
NZL
+9.66
112.09
40
KUBIK Adrian
2006
SVK
+10.22
117.25
41
SZABO-SZELYES Szilard
2006
HUN
+12.46
137.91
42
STREIT Lorenz Valentin
2007
AUT
+13.02
143.07
43
DANIS Miroslav
2006
SVK
+13.09
143.72
44
DUDJAK Ivan Walter
2006
SVK
+14.34
155.24
45
STRKOLEC Jozef
2007
SVK
+15.19
163.08
46
BACHLEDA Peter
2004
SVK
+15.69
167.69
47
ZIEBA Kacper
2007
POL
+15.78
168.52
48
WHITBY Roman
2002
AUS
+18.66
195.08
49
HAMERLAK Antoni
2007
POL
+19.69
204.58
50
MACHACEK Radovan
1993
CZE
+25.34
256.69
Did not finish 2nd run
ODVARKA Jan
1998
CZE
PROCHAZKA Lubomir
1980
CZE
HANCIN Hugo
2005
SVK
GUMNY Bartosz
2006
POL
ADAMSKY Tomas
2005
SVK
ZVEDELIK Vojtech
2007
CZE
ROJEK Szymon
2007
POL
CHRISTEN Mike
1999
SUI
BOTKA Timo
2003
SVK
BARNAS Andrej
2006
SVK
VIANO Richardson
2002
HAI
KROUPA Stepan
2003
CZE
RAINER Thomas
2003
AUT
JANDA David
2007
CZE
POELL Christoph
2003
AUT
HIRSCH Alec
2004
SUI
HYSKA Martin
1994
SVK
SVATOS Lukas
2005
CZE
GALUSZKA Wojciech
2004
POL
ZAMPA Teo
2002
SVK
WOLF Simon Luca
2001
GER
GASSER Lukas
2001
AUT
MEISSL Christoph
2000
AUT
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
SLAVICEK Vojtech
1999
CZE
FUCHS Filip
2007
CZE
HRTANEK Matus
2005
SVK
KANOVITS Alexander
2003
SVK
ABDI Fayik
1997
KSA
TATARKO Michal
2007
SVK
LINHART Adam
2002
CZE
KRISTAN Nico
2005
AUT
TAKAC Timotej
1998
SVK
NAGY Bence
1998
HUN
HOWELL Zachary
2004
AUS
KUCERA Stepan
2004
CZE
KIERKOWSKI Juliusz
2004
POL
KNOBLOCH Jan
2006
CZE
JEURISSEN Jurre
2003
NED
TOMASEK Aldo
2005
CZE
SZCZAP Mateusz
2005
POL
VILLGRATTER Denis
2003
ITA
URY Balint
2003
HUN
KUBES David
2002
CZE
Disqualified 1st run
Did not start 1st run