official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
JASICZEK Jedrzej
1997
POL
1:48.86
33.48
2
SIMARI BIRKNER Cristian Javier
1980
ARG
+0.87
39.31
3
MAYTAKOV Sergei
1990
RUS
+1.66
44.61
4
KAZAZAEV Nikita
2001
RUS
+1.92
46.36
5
VOROBEV Denis
1997
RUS
+3.96
60.04
6
MIZINTSEV Ivan
2003
RUS
+4.49
63.59
7
CHERNOV Nazar
2001
RUS
+6.54
77.34
8
ZVERIAN Roman
2002
RUS
+6.56
77.47
9
TRYASOV Leonid
2000
RUS
+7.27
82.23
10
KAZAKOV Kirill
2000
RUS
+7.69
85.05
11
ZHUDIN Oleg
1999
RUS
+7.87
86.26
12
SIMONOV Daniil
1998
RUS
+8.42
89.94
13
KOTLOVSKIY Vladimir
2002
RUS
+8.45
90.14
14
CHELMAKIN Semen
2003
RUS
+8.73
92.02
15
SVITKOV Gennadiy
1997
RUS
+8.89
93.10
16
LOMOVSKIKH Matvei
1999
RUS
+9.68
98.39
17
MIKHAILOV Aleksandr
2001
RUS
+9.95
100.20
18
KAZAKOV Pavel
2001
RUS
+10.29
102.48
19
SHISHKIN Vitaly
2002
RUS
+10.48
103.76
20
CHENTSOV Ivan
1998
RUS
+10.51
103.96
21
TENISHEV Danila
2001
RUS
+10.55
104.23
22
PONKIN Pavel
2003
RUS
+11.00
107.24
23
KABLUKOV Konstantin
1999
RUS
+11.02
107.38
24
BUGAEV Kirill
2003
RUS
+12.92
120.12
25
SYSSOYEV Danil
1999
KAZ
+14.04
127.63
26
TRUBAEV Georgij
2002
RUS
+14.61
131.45
27
KOZHEVNIKOV Denis
2001
RUS
+15.80
139.43
28
KARYSHEV Lev
2002
RUS
+17.76
152.58
29
NAUMOV Sergei
1999
RUS
+18.23
155.73
30
SIDORENKO Eduard
2003
RUS
+19.01
160.96
31
DROBYSHEV Aleksandr
2003
RUS
+19.93
167.13
32
PEREZ DE SOLAY Joaquin
2002
ARG
+23.87
193.55
33
FEDORIAN Fedor
2002
RUS
+25.16
202.20
34
SHMIDT Konstantin
2003
RUS
+28.39
223.86
35
KOLYVANOV Andrej
2003
RUS
+28.69
225.87
36
DOMNIN Danil
2003
RUS
+29.60
231.97
Did not finish 2nd run
Disqualified 2nd run
Did not finish 1st run
KHE Artem
2003
RUS
PODGORNY Ivan
2003
RUS
KUZNECOV Timofej
2003
RUS
GUSYNA Maxim
2003
RUS
LARIONOV Igor
2003
RUS
BOGOMOLOV Yurij
2002
RUS
RAKHMANGULOV Viner
2003
RUS
ALIEV Emil
2003
RUS
SAVELYEV Nikita
2001
RUS
TEREKHOV Nikita
2001
KAZ
SOBOLEV Iurii
2001
RUS
POTEYEV Artem
2003
RUS
AGAPOV Nikita
1999
RUS
STEPANOV Nikita
2003
RUS
DOLZHIKOV Dmitrii
2003
RUS
BUBENIN Viktor
2003
RUS
LETAEV Daniil
2003
RUS
GOLOVLEV Andrey
2003
RUS
KORYAKOV Dmitrii
2003
RUS
VASILEV Daniil
2002
RUS
SMORODIN Vladimir
2003
RUS
SITCHIKHIN Maksim
2002
RUS
TIKHOMIROV Aleksandr
2003
RUS
EFIMOV Alehandr
2002
RUS
GALIAKBAROV Aleksandr
2001
RUS
FEDOROV Gleb
2003
RUS
BURMISTROV Evgeny
2000
RUS
MELBARD Egor
2003
RUS
TARASOV Dmitriy
2000
RUS
DZHIOEV Kirill
1999
RUS
MOGILIUK Aleksandr
2001
RUS
CHURILKIN Artem
2001
RUS
SAZONOV Egor
2000
RUS
BILMAK Georgii
2000
RUS
OSIPOV Vladislav
1999
RUS
KASHINTCEV Artem
1999
RUS
TODD-SAUNDERS Samuel
1996
GBR
Disqualified 1st run
Did not start 1st run