official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
KOSTELIC Janica
1982
CRO
1:47.98
0.00
2
POUTIAINEN Tanja
1980
FIN
+0.18
1.00
3
ZAHROBSKA Sarka
1985
CZE
+0.67
3.72
4
ZETTEL Kathrin
1986
AUT
+0.84
4.67
5
BORSSEN Therese
1984
SWE
+1.04
5.78
6
STIEGLER Resi
1985
USA
+1.29
7.17
7
SCHLEPER Sarah
1979
USA
+1.31
7.28
8
MANCUSO Julia
1984
USA
+1.32
7.33
9
JELUSIC Ana
1986
CRO
+1.35
7.50
10
FLEISS Nika
1984
CRO
+2.01
11.17
11
RAITA Henna
1975
FIN
+2.56
14.22
12
PASCAL Christel
1973
FRA
+2.93
16.28
13
PIETILAE-HOLMNER Maria
1986
SWE
+3.14
17.45
14
GIUS Nicole
1980
ITA
+3.21
17.84
15
DE LEYMARIE Florine
1981
FRA
+3.30
18.34
16
KARASINSKA Katarzyna
1982
POL
+3.58
19.89
17
VIDAL Vanessa
1974
FRA
+4.44
24.67
18
MUELLER Anne Marie
1980
NOR
+4.69
26.06
19
RATAJ Mojca
1979
BIH
+4.76
26.45
20
ZAKOURILOVA Petra
1978
CZE
+5.62
31.23
21
HOSHI Mizue
1985
JPN
+5.63
31.28
22
GOODMAN Anna
1986
CAN
+5.98
33.23
23
YUMOTO Hiromi
1981
JPN
+7.86
43.67
24
KASHIWAGI Kumiko
1978
JPN
+8.10
45.01
25
CERESA Annalisa
1978
ITA
+8.42
46.79
26
SIMARI BIRKNER Macarena
1984
ARG
+10.95
60.84
27
SIPARENKO Yulia
1980
UKR
+16.48
91.57
28
NOVAKOVIC Zana
1985
BIH
+20.06
111.47
29
DASDEMIR Tugba
1985
TUR
+28.81
160.09
30
EREMENKO Vera
1983
KAZ
+31.69
176.09
31
POSKA Kristine
1984
LAT
+34.06
189.26
Did not finish 2nd run
IWATSCHENKO Evgenija
1975
RUS
HALIULINA Elvira
1986
UZB
GISEM Tamara
1984
UKR
TUSS Reka
1977
HUN
KURENDACH Ksenia
1984
UKR
SIMARI BIRKNER Maria Belen
1982
ARG
GASIENICA DANIEL Agnieszka
1987
POL
LOLOVIC Jelena
1981
SCG
SMUTNA Michaela
1987
CZE
MACULOVA Sona
1987
SVK
PERSYN Karen
1983
BEL
NIGG Marina
1984
LIE
HIROI Noriyo
1976
JPN
ACTON Brigitte
1985
CAN
RIENDA Maria Jose
1975
ESP
COSTAZZA Chiara
1984
ITA
MAZE Tina
1983
SLO
ROGNMO Trine-Bakke
1975
NOR
OESTER Marlies
1976
SUI
OTTOSSON Anna
1976
SWE
VIKEN Line
1981
NOR
GERG Annemarie
1975
GER
HOSP Nicole
1983
AUT
PAERSON Anja
1981
SWE
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
GRIGOREVA Kseniya
1987
UZB
SVECOVA Natalija
1987
LTU
ARAMAN Andrea
1988
LIB
FEDOTOVA Lyda
1986
KAZ
IGHNIADES Mia
1987
LIB
IVCEVSKA Ivana
1988
MKD
ARNHOLD Mirella
1983
BRA
NAREA Bianca-Andreea
1986
ROU
MCGARRY Kirsten
1985
IRL
FERK Matea
1987
CRO
STAFFENOVA Jana
1982
SVK
NEF Sonja
1972
SUI
PEQUEGNOT Laure
1975
FRA
ERTL Martina
1973
GER
Disqualified 1st run
Did not start 1st run