official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
BECHTER Patrick
1982
AUT
1:34,62
11.30
2
HOERL Wolfgang
1983
AUT
+0.30
13.20
3
DOPFER Fritz
1987
GER
+0.33
13.39
4
TIPPELREITHER Lukas
1991
AUT
+0.41
13.90
5
SOEDERBERG Fredrik
1986
SWE
+0.72
15.87
6
KOGLER Stefan
1981
GER
+0.99
17.58
7
SENONER Jonas
1986
ITA
+1.14
18.53
8
TONETTI Riccardo
1989
ITA
+1.15
18.59
9
ERSCHBAMER Andreas
1984
ITA
+1.26
19.29
10
PLANK Andy
1989
ITA
+1.29
19.48
11
BAXTER Noel
1981
GBR
+1.40
20.18
12
KRISTIANSEN Emil Bjoertomt
1990
NOR
+2.71
28.48
13
VELECIC Tomaz
1987
SLO
+2.74
28.67
14
MASDAL Knut
1990
NOR
+2.81
29.12
15
SANDVIK Eian
1989
NOR
+3.02
30.45
16
PENTTINEN Juho-Pekka
1991
FIN
+3.22
31.72
17
FELLER Manuel
1992
AUT
+3.33
32.42
18
ZIKA Adam
1989
CZE
+3.39
32.80
19
NAGILLER Clemens
1990
AUT
+3.57
33.94
20
KILDE Aleksander
1992
NOR
+3.58
34.00
21
BRENNSTEINER Stefan
1991
AUT
+4.01
36.73
22
BJERTNESS Endre
1992
NOR
+4.97
42.82
23
BRAJOVIC Gregor
1981
SLO
+5.44
45.80
24
HIETANEN Kasper
1991
FIN
+6.63
53.34
25
SARNITZ Philipp
1992
AUT
+7.09
56.26
26
NEUREITER Patrick
1993
AUT
+7.20
56.96
27
GORBACH Mathias
1992
AUT
+8.59
65.77
28
PODBREZNIK LEKIC Jure
1989
SLO
+10.29
76.55
29
MEIER Daniel
1993
AUT
+10.74
79.40
30
AUER Sebastian
1993
AUT
+10.98
80.93
31
HROMADA Martin
1992
SVK
+13.07
94.18
Did not finish 2nd run
EBNER Gunrich
1993
AUT
FELSER Josef
1993
AUT
STUERZ Elias
1994
AUT
TRAXL Michael
1993
AUT
NEUMAYER Christopher
1992
AUT
VONBANK Marco
1993
AUT
MONSEN Max
1991
SWE
HEIGL Florian
1993
AUT
GANDER Alexander
1994
AUT
ZIMMERMANN Paul
1993
AUT
DANKLMAIER Daniel
1993
AUT
HERZOG David
1992
AUT
LARSON Jonas Brun
1992
NOR
BRANDL Sebastian
1989
AUT
NETELAND Bjoernar
1991
NOR
STEFFENSEN Tobias
1987
SWE
MLINSEK Filip
1988
SLO
PROMOK Franz
1987
AUT
DEBELJAK Jan
1988
SLO
HIRSCHBUEHL Christian
1990
AUT
TIPPELREITHER Matthias
1988
AUT
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
SCHAIDER Ludwig
1993
AUT
REICH Patrick
1993
AUT
CLAESSON Tobias
1991
SWE
OPETNIK Niko
1993
AUT
JETZ Dominik
1992
AUT
AUJESKY Johannes
1993
AUT
RAEDLER Riccardo
1992
AUT
ROALD Viking
1991
SWE
NEUHAUSER David
1993
AUT
OLSEN Joern Lunn
1992
NOR
OLARU Bogdan
1989
ROU
KARELLY Manuel
1993
AUT
MATT Michael
1993
AUT
SCHOLLER Philipp
1991
AUT
HOERL Christopher
1989
AUT
SOLLHART Stefan
1991
AUT
BLATTMANN Emil Holmeide
1990
NOR
FALBESONER Martin
1991
AUT
CORNETTE Niels
1991
BEL
HOFER Philipp
1992
AUT
OTTOSSON Jonas
1990
SWE
OEHLING- NORBERG Victor
1990
SWE
FALAT Matej
1993
SVK
ROHRWECK Johannes
1990
AUT
JULLUM Joachim Sundve
1991
NOR
CALOVINI Mathias
1992
AUT
BALDWIN TJ
1990
GBR
BERNDT Ondrej
1988
CZE
MATHIS Marcel
1991
AUT
BRENNER Hannes
1984
AUT
DREIER Christoph
1981
AUT
Disqualified 1st run
Did not start 1st run