official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
SZOLLOS Benjamin
1996
ISR
1:36.66
28.74
2
ANTONIOU Ioannis
1995
GRE
+0.41
31.84
3
TRUNK Tamas
2003
HUN
+0.55
32.89
4
SHIOIRI Takashi
1998
JPN
+0.59
33.20
5
VERBEKE Tom
1997
BEL
+0.84
35.08
6
VILLGRATTER Denis
2003
ITA
+0.99
36.22
7
WAGNER Paul
2004
AUT
+1.47
39.84
8
DYRBYE Casper
1996
DEN
+1.62
40.97
9
URQUHART Aidan
2004
GBR
+2.19
45.28
10
HOLMES Robert
2002
GBR
+2.27
45.88
11
KEKESI Marton
1995
HUN
+2.33
46.34
12
VAN DITMAR Delfin
2000
ARG
+2.50
47.62
13
HRIBERSEK Alen
2005
SLO
+2.61
48.45
14
ZEHENTNER David
2005
AUT
+2.62
48.53
15
KURSH Gerrit
2003
USA
+2.84
50.19
16
HART Karsten
2004
USA
+3.03
51.62
17
LINSE Aleix
2001
NED
+3.19
52.83
18
ZUPAN ORESKOVIC Ziga
2003
SLO
+3.26
53.36
19
ALONSO Bautista
2000
ARG
+3.36
54.12
20
AINSLIE Rowen
2001
USA
+3.53
55.40
21
NAGY Bence
1998
HUN
+3.92
58.34
22
HADLEY Sam
2003
NZL
+5.03
66.73
23
EIRAS Felipe
2002
ARG
+5.85
72.92
24
FILIAK Taras
2002
UKR
+6.55
78.21
25
KRISTAN Nico
2005
AUT
+7.80
87.65
26
MELIHEN Miha
2005
SLO
+8.05
89.54
27
BELEHAR Luka
2003
SLO
+8.24
90.97
28
GELLERA Alessandro
2006
CRO
+10.94
111.36
29
KAVCIC Bor
2006
SLO
+11.16
113.02
30
FILIPEC Karlo
2005
CRO
+11.64
116.65
31
CUNNINGHAM Owen
2003
CAN
+12.41
122.46
32
PATSAHAN Oleksandr
2006
UKR
+13.56
131.15
Did not finish 2nd run
RUPNIK Matevz
1997
SLO
EXLEY Tal
2006
CAN
BUCAR Luka
2006
SLO
SOLDATENKO Artem
2003
UKR
ULLRICH Soren
2005
USA
TSCHEMERNJAK Lito
2005
AUT
ZIDARN Nejc
2004
SLO
BUTTURINI Pietro
2004
ITA
PANTELICK Charlie
2004
USA
LISCH Christopher
2006
AUT
MARIICHYN Maksym
2003
UKR
WIRNSBERGER Felix
2005
AUT
WELLS Peyton
2005
USA
SKRJANC Jaka
2006
SLO
MENCINGER Matej
2005
SLO
DALL ANESE Filippo
2005
ITA
BOTKA Timo
2003
SVK
LENUZZA Gabriele
2005
ITA
ETTL Michael
2003
AUT
NOSEK Daniel
2003
SVK
SVETLICIC Miha
2004
SLO
CARRICK-SMITH Luca
2005
GBR
BOTKA Filip
2001
SVK
LEON Diego
1999
CHI
BEGOVIC Roko
2003
CRO
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
JANDA Marco
2006
AUT
ZONDAG Nick
2005
NED
HINE Ethan
2004
USA
GMAJNAR Luka
2006
SLO
LACKEY Jack
2005
USA
MARTIN Aaron
2004
USA
DEL TORRE Mattia Mario
2004
ITA
CUNNINGHAM Jack
2002
GBR
AVESANI Matteo
2006
ITA
JAGERSBERGER Sebastian
2004
AUT
BINLEY-EWING Thomas
2004
CAN
HAJDINJAK Gal
2006
SLO
HROVATH David
2002
AUT
TRSAN Tim
2001
SLO
GUIGONNET Ed
2001
GBR
LOKMIC Emir
1997
BIH
SATO Shintaro
1996
JPN
Did not start 1st run