official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
JASICZEK Michal
1994
POL
1:13.99
22.08
2
BENDOTTI Matteo
2001
ITA
+0.24
24.45
3
MAES Sam
1998
BEL
+0.32
25.24
4
LAINE Tormis
2000
EST
+0.40
26.03
5
MUHLEN-SCHULTE Louis
1998
AUS
+0.42
26.22
6
PIZZATO Stefano
2003
ITA
+0.61
28.10
7
CORTHAY Emric
2001
SUI
+0.67
28.69
8
ZERHOCH Dominik
2001
GER
+0.98
31.75
9
STUCKI Gino
2002
SUI
+1.18
33.72
10
BRUEGGER Michel
2002
SUI
+1.22
34.12
11
TONETTI Riccardo
1989
ITA
+1.27
34.61
12
GEISSLER-HAUBER Max
2002
GER
+1.42
36.09
13
LUNDQUIST Philip
2003
SWE
+1.49
36.78
14
HOPFGARTNER Raffael
2003
ITA
+1.54
37.27
15
COPPEL Leo
2003
FRA
+1.65
38.36
16
BACHER Jonas
2002
ITA
+1.70
38.85
17
VERBEKE Tom
1997
BEL
+1.74
39.25
18
JASICZEK Jedrzej
1997
POL
+1.76
39.44
19
DYRBYE Casper
1996
DEN
+1.81
39.94
20
DE ZANNA Marco
2004
ITA
+1.86
40.43
21
WITTE Jonas
2003
GER
+2.03
42.11
22
SEPPI Davide Leonardo
2002
ITA
+2.07
42.50
23
MONNIER Leo
2000
SUI
+2.77
49.41
24
LLORACH Jules
2003
FRA
+2.88
50.49
25
REVEY Damien
2003
SUI
+3.27
54.34
26
LEON Diego
1999
CHI
+3.31
54.74
27
BERTOLDINI Andrea
2003
ITA
+3.35
55.13
28
SHIOIRI Takashi
1998
JPN
+3.53
56.91
29
BLOM Morris
2000
SUI
+3.85
60.06
30
HOAREAU Benjamin
2002
FRA
+4.11
62.63
31
BARALDI Lio
2004
FRA
+4.26
64.11
32
SCHRANZHOFER Hannes
2003
ITA
+4.29
64.41
33
COMERFORD Cormac
1996
IRL
+4.82
69.64
34
BOWES Finn
2001
AUS
+5.88
80.09
35
CHRIST Martin
2004
FRA
+5.97
80.98
36
GUDMUNDSSON Gauti
2002
ISL
+6.34
84.63
37
PERNSTICH Adrian
2003
ITA
+7.00
91.14
38
EVANS Elliot
2005
SWE
+8.02
101.21
39
KELLY James
2004
AUS
+8.58
106.73
40
MARCHESE Alessio
2003
SUI
+8.84
109.30
41
CUNNINGHAM Owen
2003
CAN
+11.27
133.27
42
POSRATSCHNIG Nico
2000
SUI
+12.55
145.90
43
AMINAZAD Arya
2004
IRI
+12.59
146.30
44
DE BRAUWER Niels
2002
BEL
+13.44
154.68
45
CUTTING Isaac
2004
IRL
+14.90
169.09
46
BRANCAL Ricardo
1996
POR
+14.95
169.58
47
VISVARDIS Christian
2006
AUS
+17.93
198.98
48
COLUMB Nathan
2001
IRL
+23.04
249.40
Did not finish 2nd run
RAMOS Manuel
2002
POR
BESSELAAR Tobias
2002
NED
RIIS Marcus Cristian
2002
DEN
DIJKSMAN Christopher
2003
NED
MORGAN Jake
2004
USA
BEUKER Jannes
2002
NED
TERZIC Dino
2000
BIH
HARASAWA Kotaro
2004
JPN
STOLEAR Evan
2004
FRA
OSCH Matthieu
1999
LUX
SZELAG Piotr
2004
POL
BERTHET Augustin
2004
FRA
COLLINI Filippo
2000
ITA
TSCHAN Fynn-Jorgen
2003
GER
BOURGEOIS CHARLES Theo
2002
FRA
LEGGETT Connor
2000
AUS
CORNELLA GUITART Xavier
2001
AND
ANGERER Benjamin
2002
AUT
HAECHLER Lenz
2003
SUI
ZLATKOV Kalin
2001
BUL
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
SIMOES Lourenco
2003
POR
COLUMB Cameron
1999
IRL
TUKHTAEV Amal
2005
UZB
SZABO-SZELYES Szilard
2006
HUN
KEGHIAN Joachim
2003
LUX
BAIN Calder
2002
NZL
BARCELO CASTELLET Roger
2006
ESP
JENSEN Christian Skov
2000
DEN
TUKHTAEV Komiljon
1997
UZB
TALAYRACH Clement
2003
FRA
MURER David
2003
SUI
SATO Shintaro
1996
JPN
SZOLLOS Benjamin
1996
ISR
URY Balint
2003
HUN
GABRIEL GUTIERREZ Bartumeu
2000
AND
LJUTIC Tvrtko
2002
CRO
PIZIO Alessandro
2001
ITA
ST-GERMAIN William
1992
CAN
PYJAS Pawel
1999
POL
DIMIER CHAMBET Sacha
2002
FRA
SZOLLOS Barnabas
1998
ISR
PUENTE TASIAS Alejandro
1994
ESP
Disqualified 1st run
Did not start 1st run