official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
RUELAND Simon
1997
AUT
1:38.53
23.00
2
SEIDLER Ralph
2002
AUT
+0.26
24.93
3
LUETOLF Joel
2000
SUI
+0.51
26.78
4
ZLATKOV Kamen
1997
BUL
+0.74
28.48
5
VIDOVIC Matej
1993
CRO
+1.15
31.52
6
GREBER Jakob
2003
AUT
+1.19
31.82
7
SCHMIDIGER Reto
1992
SUI
+1.20
31.89
8
ESTEVE Axel
1994
AND
+1.25
32.26
9
KOYAMA Yohei
1998
JPN
+1.26
32.34
10
AIHARA Shiro
2001
JPN
+1.35
33.00
11
RIUS GIMENEZ Alex
1998
AND
+1.88
36.93
12
AAGESEN Tinius
2001
NOR
+1.98
37.67
13
ZVEJNIEKS Miks
1995
LAT
+2.08
38.41
14
SLETTALOEKKEN Joergen
2001
NOR
+2.13
38.78
15
STUCKI Gino
2002
SUI
+2.20
39.30
16
HERRMANN Luc
2000
SUI
+2.55
41.89
17
BLOM Morris
2000
SUI
+2.72
43.15
18
HAECHLER Lenz
2003
SUI
+4.10
53.38
19
REVEY Damien
2003
SUI
+4.45
55.97
20
TRUMMER Niklas
2004
SUI
+5.00
60.04
21
HUBER Samuel
2003
SUI
+7.79
80.72
22
DE ALMEIDA Mauro
2003
SUI
+7.97
82.05
23
MONNEY Romain
2006
SUI
+8.02
82.42
24
SPENCER Jack
2005
SUI
+8.17
83.53
25
WEBER Sean
2005
SUI
+8.85
88.57
26
VALLELIAN Nils
2005
SUI
+9.57
93.90
27
KUENZI Josua
2006
SUI
+9.63
94.35
28
SCHRANER Jann
2004
SUI
+10.47
100.57
29
MUNTWYLER Raphael
2004
SUI
+10.66
101.98
30
FAESSLER Florian
2004
SUI
+11.43
107.68
31
SCHWIZGEBEL Tim
2006
SUI
+13.89
125.91
32
BARACCHI Nicola
2006
SUI
+14.20
128.21
33
HOTZ Nils
2006
SUI
+14.35
129.32
34
MEIER David
2006
SUI
+14.72
132.06
35
KAELIN Alain
2005
SUI
+14.98
133.99
36
ZEMP Mischa
2005
SUI
+15.09
134.80
37
OBERLIN Nils
2006
SUI
+16.47
145.02
38
ROSSI Theo
2005
SUI
+21.05
178.96
39
SANSONNENS Romeo
2005
SUI
+22.93
192.89
Did not finish 2nd run
JAEGER Elia
2006
SUI
AUDERGON Herve
2005
SUI
BUMANN Yadin
2004
SUI
ABDERHALDEN Terry
2006
SUI
NYDEGGER Luca
2006
SUI
ZBINDEN Lukas
2004
SUI
STAUB Lyonel
2005
SUI
HEINZMANN Carlo
2005
SUI
FLEISCHER Tim
2005
SUI
HITTER Jules
2005
SUI
DAEPP Silas
2006
SUI
BEROGGI Aris
2003
SUI
JAMPEN Nicola
2005
SUI
HIRSCH Alec
2004
SUI
ROULIN Gaetan
2005
SUI
OESTER Kevin
2001
SUI
SIDLER Kilian
2004
SUI
SCHLAEPPI Sebastian
2003
SUI
WYRSCH Aurelio
2005
SUI
DYRBYE Casper
1996
DEN
SCHMITT Thomas
1999
FRA
MONNIER Leo
2000
SUI
PRAMSTALLER Kilian
2002
AUT
SAMBUIS Baptiste
2002
FRA
KIPPEL Dionys
1998
SUI
VON GRUENIGEN Noel
1995
SUI
AZZOLIN Antoine
2003
FRA
DIGRUBER Marc
1988
AUT
Disqualified 2nd run
Did not finish 1st run
MOESCHINGER Adrien
2006
SUI
SCHALTEGGER Duri
2006
SUI
CRETTEX Celien
2006
SUI
BOESIGER Gian
2006
SUI
CHRISTEN Yves
2005
SUI
KUEHL Lino
2006
SUI
VON PLANTA Gian Andri
2005
SUI
MONNET Evan
2005
SUI
ESCHLE Cedric
2005
SUI
MENZI Andrin
2004
SUI
CUCHE Quentin
2006
SUI
CADOSCH Laurin
2005
SUI
HERREN Matthias
2005
SUI
MEYER Orell
2006
SUI
RITSCHARD Lorin
2006
SUI
KRETZ Jan
2004
SUI
MAILLARD Timeo
2006
SUI
VOCAT Mathias
2006
SUI
HAEUSERMANN Yanis
2006
SUI
STOLLER Sven Niklas
2005
SUI
ANTHAMATTEN Leon
2005
SUI
WIGET Roman
2006
SUI
PUIPPE Quentin
2006
SUI
ZEISER Romain
2005
SUI
ABATEMARCO Gian
2006
SUI
KRETZ Ben
2006
SUI
LOETSCHER Nick
2005
SUI
MARCHESE Alessio
2003
SUI
GAILLARD Jan
2005
SUI
BIZZOZERO Michele
2004
SUI
WYRSCH Alessio
2003
SUI
MORATTEL Nicolas
2003
SUI
BOVARD Louis
2005
SUI
ZUEGER Finn
2006
SUI
LANDOLT Dominik
2005
SUI
GANTENBEIN Luca
2006
SUI
CHRISTEN Andre
2006
SUI
SCHELBERT Tristan
2005
SUI
BEBI Joel
2005
SUI
BLOM Till
2003
SUI
CLARKE Robert
2006
SUI
MANSER Sandro
2005
SUI
RICKENBACH Nick
2005
SUI
STUCKY Luis
2005
SUI
FOURNIER Illan
2004
SUI
BERNEY Benjamin
2004
SUI
ARRIGONI Luke Niklas
2005
SUI
JOBIN Clemens
2003
SUI
KELLERHALS Kaspar
2002
SUI
PEDRAZZI Yannick
2003
SUI
WASESCHA Silvan
2003
SUI
BIRCHER Nils
2004
SUI
HERRMANN Janis
2004
SUI
HERRMANN Raphael
2004
SUI
FUX Giuliano
2005
SUI
MURER David
2003
SUI
SILVESTRE Paul
2003
FRA
MAYER Aaron Christian
2002
SUI
VON GRUENIGEN Lian
2001
SUI
RODUIT Luc
2002
SUI
VOGT Florian
2003
SUI
ABPLANALP Kilian
2002
SUI
BRUEGGER Michel
2002
SUI
VERBEKE Tom
1997
BEL
CORTHAY Emric
2001
SUI
LOPEZ Theo
2000
FRA
TOSCANO Federico
2001
SUI
Disqualified 1st run
Did not start 1st run