official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
ARONSSON ELFMAN Hanna
2002
SWE
1:26.62
15.00
2
GOOD Nicole
1998
SUI
+0.22
16.85
3
BOSTROEM MUSSENER Moa
2001
SWE
+0.37
18.12
4
WESTHOFF Bianca Bakke
2000
NOR
+0.53
19.47
5
OEHLUND Cornelia
2005
SWE
+0.65
20.48
5
FERMBAECK Elsa
1998
SWE
+0.65
20.48
7
ROSSETTI Marta
1999
ITA
+0.66
20.56
7
HOEPLI Aline
2001
SUI
+0.66
20.56
9
MONDINELLI Emilia
2004
ITA
+0.69
20.82
10
SLOKAR Andreja
1997
SLO
+0.75
21.32
11
PETERLINI Martina
1997
ITA
+0.85
22.16
12
ALPHAND Estelle
1995
SWE
+0.88
22.42
13
HILZINGER Jessica
1997
GER
+1.05
23.85
14
CHEVRIER Marion
2001
FRA
+1.09
24.19
15
POPOVIC Leona
1997
CRO
+1.15
24.69
16
GUEST Charlie
1993
GBR
+1.26
25.62
17
LINGG Charlotte
1999
LIE
+1.30
25.96
18
LAPANJA Lila
1994
USA
+1.39
26.71
19
LORENZI Lucrezia
1998
ITA
+1.40
26.80
20
MCFARLANE Caitlin
2002
FRA
+1.50
27.64
21
BRAENDLI Anuk
2003
SUI
+1.58
28.32
22
EGLOFF Selina
2001
SUI
+1.74
29.66
23
WAROSCHITZ Maja
2006
AUT
+1.84
30.51
24
MAARSTOEL Andrine
1999
NOR
+1.90
31.01
25
MAECHLER Janine
2004
SUI
+2.33
34.64
26
CHRISTEN Eliane
1999
SUI
+2.45
35.65
27
STOFFEL Elena
1996
SUI
+2.60
36.91
28
VANREUSEL Kim
1998
BEL
+3.00
40.28
29
JALLAT Annabel
2003
FRA
+3.47
44.24
30
KUFAAS Mariel
1999
NOR
+3.91
47.95
31
POMARE Ambra
2004
ITA
+3.92
48.04
32
HENNING Emelie
1999
SWE
+4.05
49.13
33
RAICH Leonie
2005
AUT
+4.83
55.71
34
GRANDINGER Charlotte
2007
GER
+4.92
56.46
35
LANDSTROEM Moa
2005
SWE
+5.08
57.81
36
HEDIN Astrid
2007
SWE
+5.11
58.07
37
THORESEN Anine
2001
NOR
+5.26
59.33
38
BELFROND Annette
2002
ITA
+5.28
59.50
39
TOMSIC Nika
2000
SLO
+5.37
60.26
40
ZELGER Lorina
1999
SUI
+5.54
61.69
41
PFURTSCHELLER Valentina
2002
AUT
+5.58
62.03
42
HAUGLAND Ine
2002
NOR
+5.90
64.72
43
BJOERNSGAARD Amalie Harildstad
2002
NOR
+5.96
65.23
44
KLOPFENSTEIN Amelie
2002
SUI
+6.36
68.60
Did not qualify for 2nd run
Did not finish 2nd run
BONDARE Liene
1996
LAT
KRAJEWSKA Daria
1998
POL
JACOBSEN Christina
2004
NOR
BECK Madeleine
2004
LIE
KOSKINEN Silja
2004
FIN
KLEIN Lara
2003
GER
RINGS-WANNER Valentina
2005
AUT
BIELER Tatum
2005
ITA
FLATSCHER Julia
2000
AUT
FALCH Natalie
2004
AUT
CEDER Liv
2001
SWE
TOTH Zita
2002
HUN
SMYTH Mikayla
2005
NZL
SOLA Beatrice
2003
ITA
BRECHE Clarisse
2001
FRA
HOERHAGER Lisa
2001
AUT
Did not finish 1st run
OLIVIER Victoria
2004
AUT
TEN RAA Gwyneth
2005
LUX
HUNDEGGER Nadine
2005
AUT
DAHON Alizee
2002
FRA
LIPP Elina
2002
GER
BOGNER Marie
2004
GER
BLOK Noa
2000
NED
CAROLLI Francesca
2004
ITA
FISCHER Pauline
2003
GER
MEYER Garance
2004
FRA
MOLLIN Axelle
2001
BEL
MIJARES RUF Carla
2002
AND
LUGON-MOULIN Laurine
2001
FRA
NIEDERNDORFER Maria
2002
AUT
MANGOLD Luisa
2000
GER
POHJOLAINEN Rosa
2003
FIN
DELLA MEA Lara
1999
ITA
LAMURE Marie
2001
FRA
Did not start 1st run