official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
ESTEVE Axel
1994
AND
1:43.15
39.10
2
CORNELLA GUITART Xavier
2001
AND
+1.72
51.27
3
SOLSONA Robert
1995
AND
+2.73
58.42
4
DESSANDIER Lucas
2001
FRA
+3.56
64.29
5
GABRIEL GUTIERREZ Bartumeu
2000
AND
+3.81
66.06
6
VARGAS BOURGUET Matias
1996
AND
+4.54
71.23
7
BARATA Tomas
2003
ESP
+4.65
72.01
8
MINTEGUI Ander
2003
ESP
+4.76
72.79
9
ROBERT Pol
1997
AND
+4.87
73.57
10
CADIOU Teilo
2003
FRA
+5.04
74.77
11
AURIAU Sacha
2002
FRA
+5.41
77.39
12
BESO Samuel
2002
ESP
+5.47
77.81
13
PARIS Alex
2003
ESP
+5.66
79.16
14
VILALTA Marc
2002
ESP
+5.93
81.07
15
TORRES CASAS Aniol
2004
ESP
+6.26
83.40
16
CORNELLA GUITART Pere
2004
AND
+6.30
83.69
17
MARTINEZ Jon
1998
ESP
+6.35
84.04
18
BEASCOECHEA Jordi
2001
ESP
+6.42
84.53
19
FERRARI ROGE Robert
2002
AND
+6.57
85.60
20
SULE Jan
2003
ESP
+6.58
85.67
21
ALVAREZ ANTUNA Aritz
2003
AND
+6.61
85.88
22
CALVO SANTOS Arnau
2003
AND
+7.08
89.21
23
INDIANO Pau
2002
ESP
+7.14
89.63
24
SANCHEZ CABANAS Jonas
2004
ESP
+8.56
99.68
25
MINVIELLE Flavien
2003
FRA
+8.79
101.31
26
TORRES SANCHEZ Lluis
2003
AND
+8.82
101.52
27
GLIZE Alexis
2003
FRA
+9.06
103.22
28
VALLE PLUJA Pau
2004
ESP
+9.31
104.99
29
CARDENA VILA Arnau
2004
ESP
+9.44
105.91
30
GARITANO Mikel
2003
ESP
+10.31
112.06
31
HERVE Clement
2004
FRA
+10.37
112.49
32
CHAMAYOU Romain
2001
FRA
+10.67
114.61
33
GRANAT Lucas
2003
FRA
+11.17
118.15
34
DIAZ HERRERA Rafael
2004
ESP
+11.52
120.63
35
MEIRE Guillermo
2003
ESP
+12.03
124.24
36
VAN OOTEGHEM Esteban
2004
FRA
+12.41
126.93
37
BASUAU William
2004
FRA
+13.49
134.57
38
BELLVIS Juan
2001
ESP
+13.80
136.76
39
IZQUIERDO AGUINACO Javier
2004
ESP
+14.55
142.07
40
ABAJO Alberto
2002
ESP
+14.67
142.92
41
JANKOWIAK Anthony
1996
FRA
+15.12
146.11
42
SAN JOSE ONCINA Sergio
2004
ESP
+17.48
162.81
43
MUNIZ GARCIA - CERNUDA Carlos
2003
ESP
+19.87
179.72
44
HERENCIA PADILLA Oihan
2004
ESP
+20.07
181.14
45
SANCHO LEAL Ventura
2004
AND
+23.83
207.75
46
RAMOS Manuel
2002
POR
+24.92
215.46
Did not finish 2nd run
PARSOIRE Leandre
2004
AND
DESTRUEL Mateo
2003
FRA
HERNANDEZ Mathis
2003
FRA
MARCET Tommy
2002
ESP
MARTINEZ SOLER-DUFFO Hugo
2003
ESP
SOLER Antoine
2001
FRA
RELAT Lluis
2001
ESP
ESPANA Ari
2002
ESP
ARRUEBO Guillermo
2003
ESP
PONS Lucas
2003
ESP
ARIS Octavi
2002
ESP
SASTRE Conrad
2003
ESP
CASTELLVI Manel
1999
ESP
BERNEY Joan
2000
ESP
GONZALVEZ Daniel
2003
ESP
BOUHACENE Hugo
1999
FRA
AGUILA Pol
2000
ESP
ACOSTA Ty
2002
AND
Did not finish 1st run
SANTIVERI SABATE Nil
2004
ESP
PEREZ JANE Oscar
2003
AND
ARANDA GOMEZ Diego
2004
ESP
FREYTET Yanis
2004
FRA
ESCABROS GONZALEZ Iu
2003
AND
RUIS Pierre Louis
2002
FRA
GIL SIXTO Cerni
2004
AND
SALVAN Augustin
2004
FRA
FERNANDEZ PAEZ Marc
2004
AND
SOLER RULLIER Carles
2002
AND
POMES ROVIRA Nicolas
2003
ESP
NUNEZ ALONSO Jaume
2003
AND
IZQUIERDO Luis
2003
ESP
FERNANDEZ DE TROCONIZ Inaki
2003
ESP
MOURRUT Julien
2002
FRA
FONSECA GUERRA Joel
2003
AND
RIUS GIMENEZ Alex
1998
AND
Did not start 1st run