official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Time
FIS Points
1
AGER Christina
1995
AUT
1:00.85
15.00
2
ALPHAND Estelle
1995
SWE
+0.42
23.21
3
REISINGER Elisabeth
1996
AUT
+0.48
24.39
4
NUSSBAUMER Vanessa
1998
AUT
+0.60
26.73
5
MAIER Sabrina
1994
AUT
+0.68
28.30
6
LUTHMAN Jonna
1998
SWE
+0.72
29.08
7
WORLEY Tessa
1989
FRA
+0.86
31.82
8
PASLIER Esther
1997
FRA
+1.00
34.56
9
ABSMANN Sandra
2000
AUT
+1.02
34.95
10
SUTER Jasmina
1995
SUI
+1.16
37.69
11
GASSLITTER Verena
1996
ITA
+1.17
37.88
12
HEIDER Michaela
1995
AUT
+1.23
39.05
13
IGNJATOVIC Nevena
1990
SRB
+1.25
39.45
14
GROEBLI Nathalie
1996
SUI
+1.32
40.81
15
WECHNER Lena
2000
AUT
+1.57
45.70
16
ALBANO Giulia
1999
ITA
+1.59
46.09
17
NOVAKOVA Barbora
2002
CZE
+1.73
48.83
17
GROSSMANN Katja
1997
SUI
+1.73
48.83
19
GHISALBERTI Ilaria
2000
ITA
+1.88
51.77
20
ERRARD Anouck
1999
FRA
+2.00
54.11
21
ECKSTEIN Sophia
2000
GER
+2.06
55.29
21
LINGG Charlotte
1999
LIE
+2.06
55.29
23
HIRTL-STANGGASSINGER Katrin
1998
GER
+2.14
56.85
24
MICHEL Melanie
2000
SUI
+2.17
57.44
25
HAERRI Vivianne
1999
SUI
+2.21
58.22
26
TRUMMER Julie
2001
SUI
+2.33
60.57
27
BUERGLER Viktoria
2004
AUT
+2.42
62.33
28
SCHRANZHOFER Elisa
2000
ITA
+2.53
64.48
29
EDIFIZI Heloise
2000
ITA
+2.61
66.04
30
MATHIS Jasmin
2004
SUI
+2.85
70.74
30
WELF Carlotta Nimue
2000
ITA
+2.85
70.74
32
RANALTER Magdalena
2003
AUT
+2.96
72.89
33
KERMER Antonia
2002
GER
+2.98
73.28
34
ROUX Tifany
1997
FRA
+2.99
73.47
35
NOVA Tereza
1998
CZE
+3.18
77.19
36
ARRER Melanie
1998
AUT
+3.21
77.78
37
SALZGEBER Amanda
2002
AUT
+3.33
80.12
38
GRUENAUER Anna
1999
AUT
+3.44
82.27
39
SCHMITT Janine
2000
SUI
+3.57
84.82
40
RUNGGALDIER Teresa
1999
ITA
+3.63
85.99
41
YAKOVISHINA Elena
1992
RUS
+3.68
86.97
42
LIPBURGER Lea
2003
AUT
+3.94
92.05
43
ROSSI Livia
2001
SUI
+4.35
100.07
44
VATINEL Julie
2000
FRA
+4.51
103.20
45
GROB Stefanie
2004
SUI
+4.59
104.76
46
MCNAB Mia
2002
FRA
+4.81
109.07
47
CALABA Alice
2002
ITA
+4.86
110.04
48
LANGENEGGER Nadine
2002
SUI
+5.03
113.37
49
HROMCOVA Petra
1998
SVK
+5.09
114.54
50
DUGAST Emma
2002
SUI
+5.19
116.50
51
SIGRIST Rahel
2001
SUI
+5.53
123.15
52
TRIPODI Stessy
2000
FRA
+5.67
125.88
53
LOOSER Aline
2002
SUI
+5.89
130.19
54
JANCOVA Rebeka
2003
SVK
+5.95
131.36
55
LUEOEND Flavia
2002
SUI
+6.16
135.47
56
GANTENBEIN Sara
2003
SUI
+6.78
147.59
57
COLLE Lucie
2003
FRA
+7.04
152.68
58
PEDRAZZI Isabella
2004
SUI
+7.16
155.02
Did not finish 1st run
BRUNNER Thea
2002
SUI
BLANC Malorie
2004
SUI
NADLER Emma
2002
FRA
WEMBSTAD Inni Holm
2000
NOR
BARTL Viviane
2003
SUI
WALZ Alexandra
1999
SUI
SCHILLINGER Anna
2001
GER
DORSCH Patrizia
1994
GER
ZANONER Monica
1999
ITA
CAPPELLINI Vittoria
2002
ITA
DA CANAL Carlotta
1999
ITA
DARBELLAY Delphine
2002
SUI
KAPPAURER Magdalena
2000
AUT
SUTER Juliana
1998
SUI
SCHOEPF Emily
2000
AUT
DURRER Delia
2002
SUI
DOLMEN Elena
1997
ITA
PIZZATO Sofia
1998
ITA
Disqualified 1st run