official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
GEISLER Fabian
2004
AUT
1:58.43
48.69
2
RIEDMANN Christopher
2004
AUT
+0.33
51.50
3
ANTENSTEINER Tobias
2004
AUT
+0.69
54.57
4
RAINER Florian
2005
AUT
+1.23
59.18
5
MOSER Simon
2005
AUT
+1.32
59.95
6
MIKA-CORTOLEZIS Jonathan
2003
AUT
+1.41
60.71
7
JACHMANN Valentin
2001
GER
+1.46
61.14
8
HOFER Nicolas Leo
2002
AUT
+1.49
61.40
8
PILZ Finn-Pirmin
2005
AUT
+1.49
61.40
10
BURGSCHWAIGER Thomas
2003
AUT
+1.63
62.59
11
WALSER Christoph
2005
AUT
+1.79
63.96
12
DZICOEV Roman
2003
CZE
+1.82
64.21
13
BARCELO CASTELLET Roger
2006
ESP
+1.90
64.89
14
DEGIROLAMO Ben
2003
USA
+1.97
65.49
15
FOIDL Luca
2005
AUT
+2.13
66.86
16
LAUGHLAND Maximilian
2004
GBR
+2.24
67.79
17
TSCHEMERNJAK Lito
2005
AUT
+2.32
68.48
18
WINZELY Daniel
2002
AUT
+2.68
71.55
19
JACKSON Alec
2005
NZL
+2.73
71.97
20
SCHWARZ Andreas
2003
GER
+2.95
73.85
21
SCHILCHEGGER Lukas
2006
AUT
+3.23
76.24
22
KUPFNER Marc
2005
AUT
+3.40
77.69
23
KLINGLER Felix
1999
GER
+3.86
81.61
24
LERCHER Kilian
2005
AUT
+4.82
89.80
25
BARTELS Casper
2006
AUT
+4.88
90.31
26
JANDA Marco
2006
AUT
+5.49
95.51
27
BOWER Zac
2003
USA
+5.64
96.79
28
STAUDENMAYER Zack
2004
USA
+5.92
99.18
29
KREISEDER Quentin
2006
AUT
+5.93
99.26
30
SOMMERER Janik
2006
AUT
+6.36
102.93
31
SCHLINTL Michael
2006
AUT
+6.41
103.36
32
SCHARF Lukas
2006
AUT
+6.54
104.46
33
GUENTHER David
2006
AUT
+6.80
106.68
34
BRANDTNER Christoph
2005
AUT
+8.14
118.11
35
POMBERGER Moritz
2006
AUT
+8.27
119.22
36
WINZELY Benjamin
2006
AUT
+8.35
119.90
37
ZONDAG Nick
2005
NED
+9.04
125.79
38
NICKL Luis
2005
AUT
+9.43
129.11
39
WEBEL Kilian
2006
AUT
+10.75
140.37
40
EISENRIEDER Karl
2005
GER
+11.37
145.66
41
GUMPLMAYR Elias
2001
AUT
+18.35
205.18
42
GRUBER Florian
2003
GER
+19.84
217.89
43
BUCHECKER Franz
2006
GER
+25.41
265.39
Did not finish 2nd run
LALIC Darko
1980
NED
STARK Edmund
2004
GBR
ZAAGSMA Jan Peter
2006
NED
BERKMANN Philipp
2006
AUT
LERCHER Fabian
2006
AUT
SEIFERT Benedikt
2005
AUT
BLACK Harry
2006
GBR
STINIG Joshua
2006
AUT
MANGWETH Yannick
2006
AUT
LINTSCHINGER Philipp
1994
AUT
SCHAEFER Jonas
2005
AUT
FERNSEBNER Simon
2006
AUT
WIESER Justin
2006
AUT
GRADAUER Adrian
2006
AUT
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
GRUBER Christian
1999
GER
NIEDLER Elias
2006
AUT
HOLM Christopher Rubens
2004
BRA
HOERTH Maximilian
2006
AUT
BUSENLECHNER Tim
2005
AUT
WERBITSCH Moritz
2006
AUT
NIENHUIS Carsten
2003
NED
HERBERTH Maximilian
2004
AUT
NORZ Elias
2006
AUT
EVANS Elliot
2005
SWE
GOESSL Florian
2002
GER
KRISTAN Nico
2005
AUT
MANTL Paul
2006
AUT
FANKHAUSER Sebastian
2006
AUT
WEINHAEUPL Nico
2003
AUT
STOECKL Johannes
2004
AUT
BENNETT Elliott
2003
GBR
WALDER David
2003
AUT
UNTERWANDLING Florian
2004
AUT
HOERTNAGL Nico
2004
AUT
WACHTER Simon
2004
AUT
Did not start 1st run