official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
SHIOIRI Takashi
1998
JPN
1:35.26
23.00
2
CARRICK-SMITH Freddy
2007
GBR
+0.16
24.23
3
GRAMSHAMMER Mario
1999
AUT
+0.17
24.30
4
HERRMANN Luc
2000
SUI
+0.20
24.53
5
MALSINER Max
2002
ITA
+0.51
26.91
6
ZERHOCH Dominik
2001
GER
+0.66
28.06
7
TOMII Taiga
1998
JPN
+0.80
29.13
8
ORESIC Otto
2004
CRO
+0.89
29.82
9
SCHIESTL Markus
2002
AUT
+1.05
31.05
9
KOSI Klemen
1991
SLO
+1.05
31.05
11
PALMER Adam
2003
SWE
+1.12
31.58
12
HROVATH David
2002
AUT
+1.18
32.04
13
HOLMES Robert
2002
GBR
+1.43
33.96
14
KAUFMANN Christian
2004
AUT
+1.81
36.87
15
TRUNK Tamas
2003
HUN
+1.91
37.64
16
POELL Christoph
2003
AUT
+2.02
38.48
17
GUIGONNET Ed
2001
GBR
+2.07
38.86
18
BURGSCHWAIGER Thomas
2003
AUT
+2.13
39.32
19
SZKOLA Bartosz
2002
POL
+2.20
39.86
20
MULLER Marek
2004
CZE
+2.27
40.40
21
JACKSON Alec
2005
NZL
+2.55
42.54
22
KROUPA Stepan
2003
CZE
+2.62
43.08
23
SUDO Ryo
2003
JPN
+3.30
48.29
24
KLOCKE Finn
2004
GER
+4.77
59.55
25
TERZIC Dino
2000
BIH
+4.86
60.24
26
ABRISHAMI Diaco
2002
GBR
+5.01
61.39
27
BOWER Zac
2003
USA
+5.42
64.53
28
SCHULLER Daniel
2005
GER
+6.53
73.04
29
URQUHART Aidan
2004
GBR
+7.32
79.09
30
ZIOLKOWSKI Kazimierz
2007
POL
+7.41
79.78
31
LALIC Aleksa
2006
SRB
+8.86
90.90
32
STAMPFER Johannes
2007
AUT
+8.88
91.05
33
FUCHS Matteo
2007
AUT
+8.97
91.74
34
MEHIC Afan
2005
BIH
+9.23
93.73
35
BARZAUNER Daniel
2006
AUT
+9.35
94.65
36
MALLE Sebastian
2007
AUT
+9.63
96.80
37
ZONDAG Nick
2005
NED
+9.87
98.64
38
EINDHOVEN Sam
2007
NED
+10.62
104.38
39
KALF Laurens
2007
NED
+10.83
105.99
40
SCHINNERL Simon
2007
AUT
+10.92
106.68
41
PERISSINOTTO Mattia
2005
CZE
+12.57
119.33
42
JENEWEIN Mattias Helmut
2007
AUT
+12.95
122.24
43
CERMAK Robin
2005
CZE
+14.08
130.90
44
GELLERA Alessandro
2006
CRO
+16.34
148.22
45
BUZO Adis
2007
BIH
+21.39
186.92
Did not finish 2nd run
KASHIOURIS ARBUTHNOT Andreas Bruce Markos
2006
CYP
BUSEVAC Nadir
2005
BIH
LANGHANS Noah
2007
SUI
BANIC Filip
2006
SRB
WIRNSBERGER Peter
2007
AUT
HEISLITZ Paul
2002
GER
ASCHBACHER Luca
2007
AUT
NORZ Elias
2006
AUT
JACKSON Toby
2007
NZL
ZITZMANN Alexander
2006
GER
MACAR Milivoje
2004
BIH
MANTL Paul
2006
AUT
OLIVIERI JAY Victor
2003
FRA
SCHMID Philipp
2000
GER
ETTL Michael
2003
AUT
SLJIVIC Marko
1996
BIH
EPPLE Lorenz
2005
GER
TSCHAN Fynn-Jorgen
2003
GER
CARRICK-SMITH Zak
2007
GBR
HOFFMANN Philip
2002
AUT
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
BAL Kaan
2007
TUR
ILIJEVSKI Matija
2007
SRB
KALOMITI Roy
2007
TUR
VRHOVSKI Jura
2007
CRO
JONACH Felix
2006
AUT
KOUYOUMDJIAN Yianno
1997
CYP
EISENRIEDER Karl
2005
GER
MITRIC Vanja
2006
SRB
GREEBE Kay
2007
NED
CORNELISSE Sven
2006
NED
MILJKOVIC Noah
2006
BIH
ZUHRIC Tarik
2005
BIH
LAIREITER Christoph
2005
AUT
KIERKOWSKI Juliusz
2004
POL
GAMAN Ryuji
2002
JPN
SCHMUCK Vinzent
2005
AUT
SZELAG Piotr
2004
POL
STRAUSS Florian
2004
AUT
WITTE Jonas
2003
GER
SASAKI Akira
1981
JPN
OSERBAN Miha
2006
SLO
Did not start 1st run