official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
BOTKA Filip
2001
SVK
1:57.62
40.60
2
SURKOS Ondrej
2000
CZE
+0.63
46.01
3
MAIR Pascal
2000
AUT
+1.23
51.16
4
ROHRMOSER Lucas
2002
AUT
+2.03
58.03
5
LUSSNIG Nicolas
2001
AUT
+2.07
58.38
6
GRATZER Daniel
2001
AUT
+2.23
59.75
7
POELL Christoph
2003
AUT
+2.26
60.01
8
TSCHACH Adrian Dion
2004
AUT
+2.42
61.38
9
HEINE Oscar
2003
AUT
+2.46
61.72
10
PFURTSCHELLER David
2001
AUT
+2.48
61.90
11
WUERGER Moritz
2004
AUT
+2.69
63.70
12
RAINER Thomas
2003
AUT
+2.75
64.21
13
KLAMMER Fabian
2002
AUT
+2.87
65.24
14
FLEISCH Simon
2000
AUT
+2.88
65.33
15
GAGLIANO David
2001
AUT
+3.01
66.45
16
WINZELY Daniel
2002
AUT
+3.02
66.53
17
WAGNER Paul
2004
AUT
+3.05
66.79
18
ELLMER Elias
2004
AUT
+3.16
67.73
19
BOECK Kilian
2002
AUT
+3.17
67.82
20
STEININGER Julian
2001
AUT
+3.71
72.46
21
RINDLER Benjamin
2002
AUT
+3.82
73.40
22
WACHTER Lukas
2002
AUT
+3.90
74.09
23
BALAZ Filip
2001
SVK
+4.07
75.55
24
NOVAK Oskar
2000
CZE
+4.11
75.89
25
AUFSCHNAITER Anton
2000
AUT
+4.40
78.38
26
HUDSON Tom
2001
GBR
+4.46
78.90
27
DOYLE Jake
2001
GBR
+4.77
81.56
28
HROVATH David
2002
AUT
+5.45
87.40
29
STRAUSS Florian
2004
AUT
+5.93
91.52
30
HOFER Nicolas Leo
2002
AUT
+6.14
93.32
31
RIEDMANN Christopher
2004
AUT
+6.97
100.45
31
TRINKER Christoph
2004
AUT
+6.97
100.45
33
GEISLER Fabian
2004
AUT
+7.08
101.40
34
WACHTER Simon
2004
AUT
+7.22
102.60
35
DZICOEV Roman
2003
CZE
+7.24
102.77
36
STEINER Samuel
2003
AUT
+7.31
103.37
37
KAISER Manuel
2003
AUT
+7.55
105.43
38
SUDO Ryo
2003
JPN
+7.59
105.78
39
PITTRACHER Tobias
2004
AUT
+7.69
106.63
40
KIEN Lukas
2002
AUT
+7.85
108.01
41
HOERTNAGL Nico
2004
AUT
+7.87
108.18
42
KAUFMANN Christian
2004
AUT
+7.91
108.52
43
SCHAIDREITER Stefan
2004
AUT
+7.95
108.87
44
JOEBSTL Georg
2003
AUT
+8.35
112.30
45
ANDREATTA Claudio
2000
AUT
+8.41
112.82
46
NETZER Elias
2002
AUT
+8.60
114.45
47
UNTERWURZACHER Maximilian
2003
AUT
+8.74
115.65
48
ANTENSTEINER Tobias
2004
AUT
+9.01
117.97
49
GRUENWALD Christian
2004
AUT
+9.71
123.98
50
BUCHACHER Jakob
2004
AUT
+9.75
124.32
51
UNTERWANDLING Florian
2004
AUT
+10.47
130.51
52
WEINHAEUPL Nico
2003
AUT
+10.79
133.25
53
GLOECKL Lukas
2003
AUT
+11.29
137.55
54
IVANOV Michael
2004
AUT
+11.30
137.63
55
KALISCHKO Dennis
2003
AUT
+11.37
138.23
56
KLOTZ Adrian
2004
AUT
+11.54
139.69
57
UPTON Jack
2004
GBR
+14.36
163.91
58
STOECKL Johannes
2004
AUT
+14.64
166.31
59
LINDFORS Nikolaj
2002
LUX
+15.16
170.78
60
HIGUERAS Jose Tomas
2004
CHI
+16.62
183.32
61
HISHIKI Kaoru
2003
JPN
+16.74
184.35
62
LINDFORS William
1999
LUX
+20.92
220.24
Did not finish 2nd run
POSRATSCHNIG Nico
2000
SUI
ZIERHOFER Robin
2004
AUT
ANDREYCIC Lukas
2004
AUT
MUIGG Manuel
2004
AUT
RAINER Alexander
2004
AUT
JAEGER Lukas
2002
AUT
JAGERSBERGER Sebastian
2004
AUT
STUBAUER Markus
2003
AUT
BREITFUSS Alexander
2003
AUT
HAAS Matteo
2004
AUT
KROELL Jonathan
2004
AUT
VALERI David
2000
HUN
FUEREDER Daniel
2003
AUT
CHRISTEY David
1999
GBR
STEPAN Martin
1995
CZE
FIGUEROA Andres
1996
CHI
SCHIESTL Markus
2002
AUT
Did not start 2nd run
SCHREYVOGL Sebastian
2000
AUT
RIEGLER Samuel
2004
AUT
GMEINBAUER Elias
2003
AUT
KLINGLER Felix
1999
GER
BISCHOF Jonathan
2004
AUT
MONZ Johannes
2003
AUT
BURGSCHWAIGER Thomas
2003
AUT
OPMANIS Lauris
2001
LAT
BOHONEK Matous
2002
CZE
JACHMANN Valentin
2001
GER
OPMANIS Elvis
1997
LAT
KUCERA Vojtech
2004
CZE
MULLER Marek
1998
CZE
Did not finish 1st run
POELL Simon
2004
AUT
PECK Moritz
2003
AUT
DEJACO Lukas
2003
AUT
DAVIES Alex
2002
GBR
LADSTAETTER Giacomo
2004
AUT
EBNER Felix
2004
AUT
WILLE Felix
2004
AUT
LAUGHLAND Max
2004
GBR
BERGMAYER Bernhard
1999
AUT
BAYER Moritz
2003
AUT
NADERHIRN Quirin
2003
AUT
KAMMLER Hannsgernot
2002
AUT
HOEFLEHNER Martin
2004
AUT
KOCH Florian
2001
AUT
JAHN Julian
2002
AUT
RETTENWANDER Clemens
2004
AUT
KUCERA Josef
2004
AUT
GRUBER Markus
2003
AUT
WALCH Martin-Luis
2003
AUT
KOULA Jan
2000
CZE
Disqualified 1st run
Did not start 1st run