official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
JORDAN Asher
1999
CAN
1:48.67
15.00
2
RITCHIE Benjamin
2000
USA
+0.07
15.47
3
KRUPKA Jimmy
1998
USA
+0.45
18.02
4
ALKIER Justin
1998
CAN
+0.52
18.49
5
STEFFEY George
1997
USA
+1.38
24.27
6
ORECCHIONI Diego
2000
FRA
+1.43
24.61
7
LAINE Tormis
2000
EST
+1.73
26.62
8
LAGIER Jeremie
1998
FRA
+1.78
26.96
9
PALMQUIST Camden
2003
USA
+1.90
27.76
10
FERRI James
1996
USA
+2.47
31.59
11
MAZELLIER Etienne
2001
CAN
+2.50
31.79
12
JANUTIN Fadri
2000
SUI
+2.52
31.93
13
POULTER Jay
2003
USA
+2.89
34.41
14
FOURNIER Simon
1997
CAN
+2.92
34.62
15
WOOD Mackenzie
2002
CAN
+3.00
35.15
16
TIMM Dylan
2002
CAN
+3.44
38.11
17
NEF Tanguy
1996
SUI
+4.62
46.04
18
ARTHUR Julian
2005
USA
+6.05
55.64
19
PETER Noe
2002
SUI
+6.67
59.81
20
LECUYER Clement
2001
CAN
+6.75
60.34
21
STEVENS Dylan
2004
CAN
+7.08
62.56
22
CULVER Hugo
2004
CAN
+7.81
67.46
23
THOMPSON Gered
2004
CAN
+8.31
70.82
24
PUCKETT Cooper
2003
USA
+8.94
75.06
25
WELCH Charles
2004
USA
+10.66
86.61
26
DETS Taras
2001
CAN
+14.20
110.39
27
ARBEC Mikael
2004
CAN
+19.63
146.87
Did not finish 2nd run
Did not finish 1st run
LABELLE Francois
2003
CAN
LALONDE Mathys
2000
CAN
EDER Graeme
2005
CAN
ROYZ Julian
2002
CAN
FRAPPIER William-Alexis
2004
CAN
BROOKS Caleb
2004
CAN
BARNUM Kaleb
2004
CAN
SYLVESTRE Nathaniel
2004
CAN
SALANI Hunter
2005
USA
ZURBAY William
2005
USA
YOUNG Oliver
2004
CAN
LEBEAU Patrick
2002
CAN
KERTESZ-KNIGHT Jake
2005
CAN
GILBERT Sascha
2004
CAN
KRESS Colin
2003
CAN
GONEAU Jacob
2002
CAN
JEAN Zachary
2003
CAN
LALIBERTE Felix
1996
CAN
HANNA Colin
2004
USA
ROTH Laiken
2004
USA
DEMARCO Nick
2005
USA
KATO Hajime
1998
JPN
VALADKA Aleksas
2003
CAN
SHACKLETON Dominic
2004
GBR
LAFOND Mathis
2003
CAN
POITRAS Pierre-Elliot
2001
CAN
BUCKRELL Jayden
2004
CAN
BLANDFORD Kyle
2003
CAN
CHAREST Pierick
2004
CAN
MCKINLAY Thomas
2004
CAN
KINSELLA Kellen
2001
USA
GRAVES Tanner
2002
USA
ROACH Hunter
2004
USA
AUBERT SERRACANTA Aleix
2005
ESP
BROWN Benny
2003
USA
DIGANGI Harrison
2002
USA
BIRKNER Alexander
1998
USA
BOWERS Jack
2000
USA
CASSELMAN Jamie
2000
CAN
LARDON Thomas
2001
FRA
TAYLOR Laurie
1996
GBR
MAJOR Billy
1996
GBR
PALCHAK Cole
2000
USA
LESSARD Raphael
2001
CAN
HOFFMAN Thomas
2002
AUS
SOLA Heming
2003
CAN
MCCORMACK Declan
1999
CAN
PARAZETTE Oliver
2002
USA
RIEMENSCHNEIDER Noah
2001
USA
STYREN Magnus Berge
2002
NOR
CORNELIUS Cooper
1999
USA
SMITH Jack
2001
USA
BIGATEL Justin
2003
USA
NORMANNSETH Wilhelm
2000
NOR
KERTESZ-KNIGHT Jesse
2003
CAN
ST-GERMAIN William
1992
CAN
CHABLE Loic
2000
SUI
SCHMIDIGER Reto
1992
SUI
NELSON Isaiah
2001
USA
Disqualified 1st run