official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
SILFWERPLATZ Max
2002
SWE
1:35.24
27.08
2
GILLBERG Oskar
2002
SWE
+1.04
35.05
3
ARONSSON ELFMAN Filip
2005
SWE
+1.24
36.58
4
SOEDERLIND Linus
2004
SWE
+1.35
37.43
4
LILJENBORG Liam
2006
SWE
+1.35
37.43
6
EDMARK Hugo
2000
SWE
+1.51
38.65
7
JERNKROK Carl-Isac
2004
SWE
+1.68
39.96
8
FOLKESSON Hjalmar
2000
SWE
+1.73
40.34
9
ROESNAES Anton
2002
SWE
+1.86
41.34
10
HOLMQVIST Oscar
2002
SWE
+2.04
42.72
11
FREDRIKSON Edvin
2005
SWE
+2.19
43.87
12
JONSSON Carl
2000
SWE
+2.39
45.40
13
LANDER Linus
2002
SWE
+2.93
49.54
14
WALLGREN Kalle
1999
SWE
+2.94
49.61
15
HELLSTEN Olle
2004
SWE
+3.05
50.46
16
AAHS Albin
2002
SWE
+3.34
52.68
17
DE SUSINI Elliot
2005
SWE
+3.40
53.14
18
WESTLUND Elliot
2006
SWE
+3.50
53.91
19
Oksvik Martin
2004
NOR
+3.72
55.59
20
SKARSETH Jonathan Lindblad
2003
NOR
+3.77
55.98
21
HEPSOEE Torius
2004
NOR
+3.87
56.74
22
SVENSSON Isac
2003
SWE
+3.98
57.59
23
STRAUME Fredrik August
2002
NOR
+4.01
57.82
24
LINDSTEDT NYBERG Tor
2003
SWE
+4.06
58.20
25
NORMANNSETH Frederik Tinius
2004
NOR
+4.49
61.50
26
ROEISE Marius
2004
NOR
+5.74
71.08
27
JOHANSEN Fredrik Unhjem
2005
NOR
+6.17
74.37
28
BERLIN Linus
2001
SWE
+6.24
74.91
29
MAANSSON Arthur
2005
DEN
+6.26
75.06
30
SILSET Christoffer Westerby
2001
NOR
+6.50
76.90
31
CARLSTROEM Sebh
2004
SWE
+7.10
81.50
32
STARROST Viggo
2006
SWE
+8.11
89.24
33
NORDHEIM Kristian
2003
NOR
+8.92
95.45
34
KLING Gustav
2006
SWE
+9.18
97.44
35
KORITZ Filip
2005
SWE
+9.29
98.29
36
OLSSON Gustav
2003
SWE
+10.03
103.96
37
GRANQVIST Max
2006
SWE
+10.17
105.03
38
OLIVER-STOKKE Mattis
2006
NOR
+10.31
106.10
39
VIGSNAES Victor
2005
NOR
+12.70
124.42
40
LJUNGGREN Oskar
2006
SWE
+12.96
126.42
41
OEJERTEG Jesper
2003
SWE
+15.36
144.81
42
FRANKE Jonatan
2006
SWE
+17.07
157.92
43
ERIKSSON Filip
2006
SWE
+23.50
207.20
44
BERGVALL Benjamin
2006
SWE
+23.99
210.96
Did not finish 2nd run
TOLLAN Markus
2003
SWE
KARLSSON Lucas
2006
SWE
SJOESTRAND Maans
2004
SWE
JONSSON John
2006
SWE
FOSSE Vetle Fjellstad
2004
NOR
PETTERSON Simon
2003
SWE
FJAELLRYD Axel
2003
SWE
KARLSSON William
2005
SWE
ROESJORDE Noah Sjoevik
2003
NOR
GRIMBERG Nils
2005
SWE
LUNDBAECK Edwin
2001
SWE
BOHM Adam
2005
SWE
MARKLUND Emil
1999
SWE
Did not finish 1st run
LINDBOM Valter
2006
SWE
FROST Olle
2006
SWE
KOORN Loke
2006
SWE
ZIHERL Emil
2006
SWE
SILJEHOLM Molle
2006
SWE
ANDERSSON Emil
2004
SWE
LJUNGGREN Hampus
2004
SWE
SCHENSTROEM Axel
2006
SWE
BJURSTROEMER Isak
2005
SWE
RASMUSSEN Jonathan Holst
2005
NOR
FRYDENLUND-LARSSON Carl Mathias
2003
NOR
VAENJE Edward
2003
SWE
PROUVOST Lucas
2003
FRA
OEHMAN Lowe
2004
SWE
VELLENE Herman
2003
NOR
SYVERSEN Mads Fondevik
2003
NOR
HOLTER Mikael Oscar
2002
NOR
KRISTOFFERSEN Marius
2003
NOR
JONSSON Philip
2005
SWE
LARSSON Albin
2004
SWE
Disqualified 1st run
Did not start 1st run