official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
JONSSON Philip
2005
SWE
1:29.04
23.00
2
KONGSHOLM Lucas
2003
SWE
+0.06
23.49
3
LINDQVIST Axel
2000
SWE
+0.36
25.95
4
LINDQVIST Gustaf
2001
SWE
+0.65
28.33
5
LUNDQUIST Philip
2003
SWE
+0.99
31.12
5
WISSTING Gustav
2005
SWE
+0.99
31.12
7
SULKAKOSKI Oskari
2000
FIN
+1.46
34.97
8
MARKLUND Emil
1999
SWE
+1.58
35.95
9
AAGESEN Tinius
2001
NOR
+1.76
37.43
10
SILFWERPLATZ Max
2002
SWE
+1.83
38.00
11
HOEIBY Mathias
2003
NOR
+1.87
38.33
11
SKOERELID Jonathan
1997
SWE
+1.87
38.33
13
KEMPPAINEN Jesperi
2004
FIN
+1.90
38.58
14
LANDER Linus
2002
SWE
+1.95
38.99
15
VAENJE Wilhelm
2000
SWE
+2.31
41.94
16
FOLKESSON Hjalmar
2000
SWE
+2.57
44.07
17
PEJOK Maans
2001
SWE
+2.67
44.89
18
BEIMING GUTELAND Alvin
2003
SWE
+2.96
47.27
19
SARAVUO Erik
2003
FIN
+2.99
47.51
20
HOLMQVIST Oscar
2002
SWE
+3.14
48.74
21
HELLSTEN Olle
2004
SWE
+3.38
50.71
22
MIKELSSON Bosse
2003
SWE
+3.42
51.04
23
NORHEIM Oliver
2002
NOR
+3.46
51.37
24
ARONSSON ELFMAN Filip
2005
SWE
+3.64
52.84
25
HAHLIN Olle
1997
SWE
+3.85
54.56
26
ISAKSSON Aaron
2005
SWE
+4.04
56.12
27
DE SUSINI Elliot
2005
SWE
+4.06
56.29
28
HENRIKSSON Albin
2004
SWE
+4.16
57.11
29
NIEMINEN Miikka
2001
FIN
+4.28
58.09
30
HJELLBAKK Oddbjoern
2002
NOR
+4.36
58.75
31
JERNKROK Carl-Isac
2004
SWE
+5.54
68.42
32
LUNDQVIST Hannes
2004
SWE
+5.78
70.39
33
ASPLUND ISAKSSON Hugo
2006
SWE
+6.17
73.59
34
VITBLOM Lowe
2003
SWE
+6.25
74.24
35
FJAELLRYD Axel
2003
SWE
+6.29
74.57
36
LAAKSO Teemu
2003
FIN
+6.61
77.19
37
JOHANSEN Eirik
2006
NOR
+6.93
79.82
38
LUNDE Vebjoern
2006
NOR
+7.78
86.78
39
DAMEN-BLAD Victor
2005
SWE
+11.57
117.86
40
STENVI Robin
2005
SWE
+11.68
118.76
41
LUNDSTROEM Viktor
2004
SWE
+11.71
119.01
42
HANSSON Sebastian
2006
SWE
+11.98
121.22
43
ERICSSON Konrad Bang
2005
NOR
+12.15
122.61
44
FLODBERG Hugo
2003
SWE
+12.28
123.68
45
HENRIKSSON Hannes
2006
SWE
+13.34
132.37
Did not finish 2nd run
FORTH Casimir
2006
FIN
OLLILA Joona
2004
FIN
LAUPSTAD Andreas Solvoll
2006
NOR
STARROST Viggo
2006
SWE
TORHULT Svante
2006
SWE
LEPPANEN Roope
2005
FIN
LIND Lucas
2004
SWE
BONDE Erik
2005
SWE
OREDSSON Elias
2005
SWE
LINNATSALO Rene
2005
FIN
BERLIN Linus
2001
SWE
RECHARDT Urho
2006
FIN
SIDEBAECK Linus
2003
SWE
TUONONEN Eetu
2004
FIN
JAKOBSEN William
2003
SWE
KERANEN Emil
1999
FIN
PETTERSSON Emil
2002
SWE
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
TIRKKONEN Daniel
2006
FIN
FROSTEMAN LUNDQVIST Hugo
2004
SWE
JOUTSENOJA Veikko
2006
FIN
ZIHERL Emil
2006
SWE
SILJEHOLM Molle
2006
SWE
BERNEY Joan
2000
ESP
RAMNOE Niklas
2004
SWE
TAAVOLA Oliver
2004
SWE
LOMANDER Felix
2003
SWE
MOERK Otto
2005
SWE
OESTERBERG Leo
2002
SWE
OHMAN Anton
2005
FIN
HELSEN Oscar
2003
SWE
NIKOLA Oskari
2004
FIN
MESILA Rasmus
2004
EST
MIKELSSON Olle
2005
SWE
SCOTT Vilgot
2003
SWE
FRANKENDAL Carl
2003
SWE
MAANSSON Arthur
2005
DEN
FINNSTROM Jakob
2002
FIN
OEMAN Jonathan
2003
SWE
PALOSAARI Jasper
2005
FIN
NILSSON Adam K
2002
SWE
NIEMI Kasper
2004
FIN
WALLIN Grim
2003
SWE
ERIKSSON ELMROTH Timothy
2002
SWE
LUNDBAECK Edwin
2001
SWE
GUSTAFSSON Oskar
2004
FIN
JONSSON William
2001
SWE
TAPANAINEN Jaakko
2002
FIN
PALOSAARI Joel
2001
FIN
EDMARK Hugo
2000
SWE
GRYM Hannes
1996
SWE
Disqualified 1st run
Did not start 1st run