official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
FOURNIER Simon
1997
CAN
1:47.73
23.00
2
FAUSA Louis Gustav
2000
NOR
+0.96
29.51
3
PALMQUIST Camden
2003
USA
+0.98
29.64
4
LESSARD Raphael
2001
CAN
+1.46
32.89
5
CHABLE Loic
2000
SUI
+1.52
33.30
6
BOWERS Jack
2000
USA
+1.53
33.37
7
BOEHM Gianluca
2000
SUI
+1.68
34.38
8
BUZEK Stanley
2005
USA
+2.13
37.43
9
SARCHETT Ryder
2003
USA
+2.16
37.64
10
FOREJTEK Filip
1997
CZE
+2.32
38.72
11
BIGATEL Justin
2003
USA
+2.38
39.13
12
RIEMENSCHNEIDER Noah
2001
USA
+2.61
40.69
13
SEYMOUR Trey
2000
USA
+2.98
43.19
14
PARAZETTE Oliver
2002
USA
+3.07
43.80
15
HOFFMAN Harry
2004
AUS
+3.13
44.21
16
CORNELIUS Cooper
1999
USA
+3.81
48.82
17
DULANEY Taylor
2004
USA
+4.25
51.80
18
HAGEN Grant
2003
USA
+4.30
52.14
19
MCDERMOTT Samuel
2003
USA
+4.75
55.19
20
DEMARCO Nick
2005
USA
+4.79
55.46
21
HUME Carson
2005
USA
+5.01
56.95
22
HART Karsten
2004
USA
+5.21
58.30
23
ARTHUR Julian
2005
USA
+5.33
59.12
24
SEYMOUR Chase
2000
USA
+9.29
85.95
25
KELLY Chase
2005
USA
+10.41
93.54
26
CALCAGNI Nick
2003
USA
+10.83
96.39
27
ROACH Hunter
2004
USA
+10.90
96.86
28
OVERSTAKE Brooks
2004
USA
+11.13
98.42
29
STAUDENMAYER Zack
2004
USA
+11.51
100.99
30
STANLEY Marcus
2005
USA
+12.34
106.62
31
BRUCE Stewart
2006
USA
+12.43
107.23
32
UNGER Caleb
2003
USA
+13.52
114.61
33
BASSIN Matthew
2005
CAN
+14.45
120.92
34
OGAWA Kai
2005
USA
+15.44
127.62
35
BINDAS Noah
2005
USA
+15.46
127.76
36
NOURSE Myles
2005
USA
+16.99
138.13
37
STEWART Jake
2005
USA
+17.18
139.42
38
ROBINSON Peter
2003
CAN
+18.21
146.39
39
PETERSON Spencer
2004
USA
+19.47
154.93
40
GILLETT Everett
2005
USA
+22.77
177.29
41
NORRIS Finnegan
2006
USA
+36.86
272.77
Did not finish 2nd run
FRANDSEN Sumner
2003
USA
PEREZ DE SOLAY Joaquin
2002
ARG
ELSIG Alexander
2005
SUI
DOOLEY Everett
2005
USA
HAUPT Ian
2005
USA
STEPHEN Connor
2005
USA
WISER Sebastian
2005
USA
TRUDEAU Simon
2003
CAN
HAKOSHIMA Henry
1998
USA
NELSON Joshua
2004
USA
KIRWOOD Nick
2004
USA
KROTA Filip
2000
CRO
HUNSHAMMER Adrian Minde
2002
NOR
HOFFMAN Thomas
2002
AUS
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
PILAROWSKI Liam
2005
USA
JOHNSON Sawyer
2006
USA
HELEN August
2006
USA
GAYER Harrison
2005
USA
KIDD Logan
2004
CAN
GROSSNIKLAUS Michael
2005
SUI
CLUBINE Drew
2006
USA
COLON Davis
2003
USA
SARGENT Harper
2006
USA
KITT Aksel
2005
USA
ZANNI Curtis
2006
USA
PANTELICK Charlie
2004
USA
ANDRIE Henry
2006
USA
MENNEN Thomas
2005
USA
GUNTHER Andrew
2006
USA
MORGAN Jake
2004
USA
MALBOEUF Brady
2005
USA
DALTON Luc
2001
USA
JAGERSBERGER Sebastian
2004
AUT
RUCKER Miles
2005
USA
ZURBAY William
2005
USA
SHELDRAKE Tucker
2002
USA
RILEY Mitchell
2001
AUS
FERUCCI Daniel
2005
USA
HANNA Colin
2004
USA
ROTH Laiken
2004
USA
KOHLHOFER Sebastian
2004
USA
KIM Theodore
2003
USA
NOVAK Milan
2005
CAN
SALANI Hunter
2005
USA
ROBIN Aidan
2003
USA
UTENDORFER Will
2004
USA
REICH Jack
2002
USA
POWELL Appollo
2003
USA
HERHUSKY Ryan
2003
USA
SOLA Heming
2003
CAN
HEAYDON Henry
2001
AUS
Disqualified 1st run
Did not start 1st run