official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
HALLBERG Eduard
2003
FIN
1:37.47
23.00
2
WAHLQVIST Jesper
2002
NOR
+0.11
23.82
3
GUNLEIKSRUD Halvor Hilde
2000
NOR
+0.13
23.97
4
HAUGAN Timon
1996
NOR
+0.26
24.95
5
SANDVIK Oscar Andreas
2004
NOR
+0.42
26.15
6
HERLAND Johs Braathen
2003
NOR
+0.46
26.45
7
STYREN Magnus Berge
2002
NOR
+1.18
31.84
8
MYKLEBUST Sindre
2002
NOR
+1.40
33.49
9
AAGESEN Tinius
2001
NOR
+1.85
36.86
10
HOEIBY Mathias
2003
NOR
+2.00
37.98
11
SELLAEG Simen
2003
NOR
+2.10
38.73
11
GISKAAS Eirik Schau
2002
NOR
+2.10
38.73
13
KRISTINSSON Matthias
2005
ISL
+2.19
39.40
14
FELDE Elias Helle
2003
NOR
+2.45
41.35
15
LARSEN Mathias Skaaland
2003
NOR
+2.53
41.95
16
HALBJOERHUS Engebret Groethe
2004
NOR
+2.64
42.77
17
VIGSNAES Victor
2005
NOR
+2.66
42.92
18
BAKKEVIG Rasmus
2005
NOR
+2.87
44.49
19
KJELSLI Victor Rygh
2002
NOR
+3.02
45.62
20
KOSI Klemen
1991
SLO
+3.08
46.07
21
DIGANGI Harrison
2002
USA
+3.19
46.89
22
BERNEY Benjamin
2004
SUI
+3.63
50.19
23
NORMANNSETH Frederik Tinius
2004
NOR
+3.96
52.66
24
LINDQVIST Gustaf
2001
SWE
+4.37
55.73
25
BROWN Benny
2003
USA
+5.01
60.52
26
LINBERG Hermann Fjeldavlie
2004
NOR
+5.45
63.82
27
SZCZAP Mateusz
2005
POL
+5.96
67.64
28
LANGFELDT Anders
2005
NOR
+6.61
72.51
29
PREISLER Oscar
2004
DEN
+6.62
72.58
30
TORPE Aleksander Berg
2006
NOR
+6.87
74.45
31
HOLTER Nikolai
2006
NOR
+7.23
77.15
32
MAKSIMOW Felix
2006
FIN
+7.49
79.10
33
AUREN Nicholas
2004
NOR
+7.51
79.25
34
AUBERT Gilbert Andreas Synstad
2003
NOR
+7.52
79.32
35
HUNT Espen
2004
USA
+7.61
79.99
36
HIRSCH Alec
2004
SUI
+7.77
81.19
37
SANNES Birk Barlaug
2005
NOR
+8.02
83.07
38
LUNDE Vebjoern
2006
NOR
+8.03
83.14
39
HAGAN Sebastian
2005
NOR
+8.19
84.34
40
HANSEN Tobias
2003
ISL
+9.45
93.78
41
HOFSLUNDSENGEN Eivind Stedje
2004
NOR
+11.47
108.90
42
OLSSON Carl Viktor
2006
NOR
+11.86
111.83
43
LINBERG Ulrik Fjeldavlie
2006
NOR
+12.76
118.57
44
ANDERSEN Sondre Skaret
2004
NOR
+13.89
127.03
45
OLSSON Gustav
2003
SWE
+14.27
129.87
46
MAGI Laur
2004
EST
+14.29
130.02
47
WEBB William Carlson
2005
NOR
+14.88
134.44
48
JOGEVA Mats Hakon
2006
EST
+16.42
145.98
49
FODNAESS Sondre
2006
NOR
+17.99
157.74
50
SILSET Christoffer Westerby
2001
NOR
+19.00
165.30
51
IHLEBAEK Sander
2004
NOR
+19.37
168.07
52
WILLOCH Albert Andreassen
2005
NOR
+26.16
218.92
53
KYRKJEEIDE Kristian Kvaale
2006
NOR
+29.22
241.84
54
ASTAD Sjur Torvald Roberts
2006
NOR
+34.94
284.68
55
ROEVDE Tobias
2003
NOR
+40.27
324.60
56
BJELLAND Morten Boerge-Ask
2003
NOR
+51.18
406.31
57
ROEISE Marius
2004
NOR
+59.07
465.40
58
OESTERHUS Haakon
2004
NOR
+1:00.81
478.44
59
BUGGE Andreas Haugdal
2003
NOR
+1:06.89
523.97
60
SYVERSEN Mads Fondevik
2003
NOR
+1:10.78
553.11
61
RAGNHILDSTVEIT Filip
2004
NOR
+1:11.86
561.19
Did not finish 2nd run
ENOKSEN Elias
2006
NOR
FASTING Magnus
2004
NOR
HALVORSEN Mathias Nyhus
2006
NOR
MARWELL-HAUGE Christopher
2005
NOR
MEUSBURGER Herman
2006
NOR
STINESSEN Ludvig Seteraas
2006
NOR
ANSNES Erik
2004
NOR
OESTROEM Hjalmar Christoffer
2005
NOR
KIRKEBOEEN Eilev
2004
NOR
JARVELA Joonatan
2006
FIN
HIORTH Felix
2006
NOR
FOSSE Vetle Fjellstad
2004
NOR
RAAHOLT BJERKNES Elias
2004
NOR
BENGSTON Sebastian
2005
NOR
TRAVIS Gunnar
2003
USA
TERZIC Dino
2000
BIH
ROESJORDE Noah Sjoevik
2003
NOR
STRAUME Fredrik August
2002
NOR
HEPSOEE Torius
2004
NOR
VINTER Owen
2001
GBR
SHACKLETON Dominic
2004
GBR
WENDELBORG Petter Kramer
2003
NOR
LUNDER Peder
2005
NOR
HOLTER Mikael Oscar
2002
NOR
MOELLER Fredrik
2000
NOR
SLETTALOEKKEN Joergen
2001
NOR
GRAHL-MADSEN Hans
2003
NOR
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
SPOOK Adrian Skjerven
2006
NOR
SANDE Ola
2005
NOR
SVENSEN Felix Granum
2006
NOR
HOBERG Nichlas Lofthus
2006
NOR
HELLERUD Lars
2006
NOR
RUUD Axel
2005
NOR
ZWAIG Martin Tendoe
2006
NOR
EGGE Leo Enerhaug
2006
NOR
DUE-SOERENSEN Benjamin
2006
NOR
HOLST Marcus Normann
2005
NOR
MELOE Sondre
2006
NOR
OLIVER-STOKKE Mattis
2006
NOR
LUND Alexander Boniolo
2006
DEN
GIAEVER Amund
2005
NOR
BERGLUND Herman
2004
NOR
STRAND Kristian
2005
NOR
HEMMINGHYTT Andreas
2004
NOR
TIBRO Nick Hansen
2004
NOR
ROEN Ferdinand
2005
NOR
RASMUSSEN Jonathan Holst
2005
NOR
HANGHOEJ Vitus
2004
DEN
HAMMER Aksel
2004
NOR
JOHANSEN Fredrik Unhjem
2005
NOR
JOHANSEN Daniel
2003
NOR
ERTESVAAG Kristoffer
2004
NOR
STANGNES Eirik
2004
NOR
YNGLAND Teo Borge
2006
NOR
SPONE Fabian
2006
NOR
NYGAARD Marcus Bordvik
2005
NOR
ARRIGONI Luke Niklas
2005
SUI
POLMAR Ola
2006
NOR
VIK Elias
2005
NOR
UNKOVSKOY Nicholas
2002
USA
GEISSLER-HAUBER Max
2002
GER
FOSS-SOLEVAAG Sebastian
1991
NOR
Disqualified 1st run
Did not start 1st run