official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
WIESMUELLER Nina
2002
GER
1:34.92
38.31
2
DAHLBERG Melanie
2002
SWE
+0.16
39.54
3
EDVINSSON Matilda
1999
SWE
+1.28
48.15
4
HAUGLAND Ine
2002
NOR
+1.50
49.85
5
HRBANOVA Ella
2004
SVK
+3.24
63.23
6
BRUVOLL Trine
2000
NOR
+3.30
63.69
7
HALL Nora
2003
NOR
+3.32
63.84
8
EILERTSEN Johanne
2002
NOR
+3.61
66.07
9
RASMUSSEN Josephine
2002
NOR
+4.18
70.46
10
KOSKINEN Silja
2004
FIN
+4.78
75.07
11
JACOBSEN Christina
2004
NOR
+4.86
75.69
12
STEINSVIK Adriane
2005
NOR
+5.00
76.76
13
RAMSTAD Elle
2003
NOR
+5.81
82.99
14
PETTEROE Heddy Elisabeth
2003
NOR
+6.13
85.45
15
SOEDERBERG Cajsa
2003
SWE
+6.43
87.76
16
EDVINSSON Klara
2003
SWE
+7.16
93.38
17
MAROEY Sara Madelene
2002
NOR
+7.58
96.61
18
HANSSON Mathilda
2002
SWE
+7.64
97.07
19
HERTZBERG Anna
2001
SWE
+7.84
98.60
20
AAKERSTROEM Sara
2002
SWE
+9.01
107.60
21
RINGSTAD Linnea
2004
NOR
+9.18
108.91
22
INGVADOTTIR Hjordis Birna
2000
ISL
+9.92
114.60
23
MORTENSEN Ada Pilvik
2004
NOR
+9.98
115.06
24
HARILA Alva
2003
SWE
+10.47
118.83
25
MIKALSEN Iselin Undal
2005
NOR
+10.83
121.60
26
GUSTAFSSON Isabelle
2003
SWE
+10.99
122.83
27
POLAK Sophia
2005
SVK
+11.01
122.98
28
HAHLIN Maerta
2004
SWE
+11.24
124.75
29
BAECKLUND Sandra
2004
SWE
+11.67
128.06
30
OLSEN Mathea Forshaug
2005
NOR
+12.10
131.37
31
ALFREDSON Lovisa
2002
SWE
+13.06
138.75
32
IMMONEN Nathalie
2003
SWE
+14.39
148.98
33
TORHULT Ebba
2004
SWE
+14.69
151.29
34
NORDLUND Smilla
2002
SWE
+18.15
177.90
35
DAGBRO Ellie
2004
SWE
+24.27
224.96
36
PALANTZA Rafailia
2005
GRE
+24.38
225.81
Did not finish 2nd run
ELIASSON Elsa
2004
SWE
FORSBERG Marceline
2003
SWE
AANDAHL Filippa
2003
NOR
TENGAA Ada
2001
SWE
VAN DEN BOSCH Louise
1997
BEL
BROENS Ida Sofie Bunsov
1999
DEN
NORBERG Sanna
2004
SWE
LOFT Celine
2002
SWE
FRIDGEIRSDOTTIR Holmfridur Dora
1998
ISL
ROGGEMAN Sara
2001
BEL
KLING ANDERSSON Ebba
2000
SWE
HESTAD VOGNILD Guro
2001
NOR
LIPP Elina
2002
GER
DAGBJARTSDOTTIR Katla Bjorg
1999
ISL
Did not finish 1st run
HOLEN Mia Dreyer
2005
NOR
HERBJOERNSEN-EBBESTAD Mathea
2004
NOR
EKLUND Mathilda
2002
SWE
OLSEN Sigrid
2003
NOR
DIETRICHSON Hedvig
2003
NOR
WESTIN Emilia
2003
SWE
RYLANDER Ebba
2003
SWE
LUNDQVIST Emilia
2004
SWE
JONSDOTTIR Frida Kristin
2001
ISL
TEN RAA Joyce
2003
LUX
VALDE Maia Soee
2002
DEN
BRODWALL Josephine Ronnestad
2003
NOR
SVENINGSSON Filippa
1999
SWE
STRANDEN Mathea
2004
NOR
PETTERSON Elin
2000
SWE
SUND Malin Sofie
2002
NOR
BERGMAN Linnea
1999
SWE
OLOWS Tindra
2004
SWE
LUNDER Cathinka
2003
NOR
BOGNER Marie
2004
GER
Disqualified 1st run
Did not start 1st run