official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
GASSER Lukas
2001
AUT
1:25.62
33.24
2
POTH Robert
1997
GBR
+0.12
34.26
3
ZIROVNIK Zak
1999
SLO
+0.74
39.55
4
LJUTIC Tvrtko
2002
CRO
+1.08
42.45
5
BIRAN Itamar
1998
ISR
+1.25
43.90
6
GARTNER Anze
2001
SLO
+1.48
45.86
7
MULLER Marek
1998
CZE
+1.54
46.37
8
DYRBYE Casper
1996
DEN
+1.62
47.05
9
SLJIVIC Marko
1996
BIH
+1.75
48.16
10
TRSAN Tim
2001
SLO
+2.04
50.63
11
IACOBELLI Cooper
2001
USA
+2.17
51.74
12
SZOLLOS Benjamin
1996
ISR
+2.21
52.08
13
STEPAN Martin
1995
CZE
+2.25
52.42
14
ENDSTRASSER Felix
2003
AUT
+2.43
53.96
15
HROVATH David
2002
AUT
+2.44
54.04
16
TRUNK Tamas
2003
HUN
+3.00
58.82
17
HEINE Oscar
2003
AUT
+3.10
59.67
17
SNYDER Bennett
2001
USA
+3.10
59.67
19
ROHRMOSER Lucas
2002
AUT
+3.24
60.86
20
NAGY Bence
1998
HUN
+3.39
62.14
21
AINSLIE Rowen
2001
USA
+3.51
63.17
22
MOZEN Isaac
2001
USA
+3.82
65.81
23
FIALA Eduard
1999
CZE
+4.11
68.28
24
HOEFLEHNER Martin
2004
AUT
+5.57
80.73
25
STUBAUER Markus
2003
AUT
+5.59
80.90
26
HOZMANN Rudolf
2004
HUN
+5.96
84.06
27
MERTELJ Enej
2003
SLO
+6.07
84.99
28
KOMSIC Dario
2000
CRO
+6.22
86.27
29
KRELJ Rozle
2002
SLO
+6.24
86.44
30
PERKOLIC RAILIC Nikola
2003
SLO
+7.08
93.60
31
BLOOM Ryan
2001
GBR
+7.09
93.69
32
ZUPAN ORESKOVIC Ziga
2003
SLO
+7.11
93.86
33
ORESIC Otto
2004
CRO
+7.22
94.80
34
HABAJEC Matevz
2003
SLO
+8.46
105.37
35
LAUGHLAND Max
2004
GBR
+9.38
113.21
36
CASE Toby
2002
GBR
+10.07
119.10
37
DAVIES Alex
2002
GBR
+10.17
119.95
38
LINHART Adam
2002
CZE
+10.35
121.48
39
HELBL Matic
2003
SLO
+10.36
121.57
40
TAHIRI Albin
1989
KOS
+10.55
123.19
41
USTA Berkin
2000
TUR
+11.32
129.75
42
CELIK Bunyamin
2003
TUR
+12.58
140.50
43
GATTI Matteo
2001
SMR
+14.64
158.06
44
BESSELAAR Tobias
2002
NED
+15.11
162.07
Did not finish 2nd run
ZIDARN Nejc
2004
SLO
VOLENTAR Jaka
2004
SLO
WINDEN VAN Niels
2002
NED
FIALA Simon
2002
CZE
FUEREDER Daniel
2003
AUT
SVETLICIC Miha
2004
SLO
CHRISTEY David
1999
GBR
KEKESI Marton
1995
HUN
RAKOVIC David
2003
SLO
GROSSMAN Buey
2002
USA
PRINCE-JUDD Dashiell
2000
USA
MARKSTEINER Felix
2002
AUT
KROTA Filip
2000
CRO
SNORRASON Sturla Snaer
1994
ISL
STASZOWSKI Michal
1995
CZE
Did not finish 1st run
FORD John
1987
GBR
KOC Yusuf
2003
TUR
VOJINOVIC Dusan
2004
SRB
RUDROFF Gabriel Wolfgang
2002
RUS
PAL Krisztian
2004
HUN
HABERMAN Leon
2003
SLO
BELEHAR Luka
2003
SLO
UPTON Jack
2004
GBR
KOVAC Tilen
2004
SLO
PODLIPNIK Anze
2003
SLO
BEUKER Jannes
2002
NED
MIRNIK Maks Jan
2000
SLO
STOJANOVIC Rok
2002
SLO
KOMAC Nejc
2003
SLO
BOWERS Jack
2000
USA
SEIDLER Ralph
2002
AUT
ROSSUM VAN Max
1998
NED
Disqualified 1st run
Did not start 1st run