official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Time
FIS Points
1
EXARTIER Stephane
1969
POL
1:43.16
37.40
2
SZAFRANSKI Marcin
1971
POL
+0.42
39.72
3
ZUBEK Robert
1973
POL
+1.29
44.53
4
MALCZEWSKI Jakub
1974
POL
+1.34
44.80
5
KALWA Michal
1978
POL
+1.79
47.29
6
PREVUZNAK Andrej
1978
SVK
+2.73
52.48
7
MAZGUT Branislav
1977
SVK
+5.83
69.61
8
LORENC Martin
1974
SVK
+6.11
71.16
9
CWIKLA Ryszard
1975
POL
+6.30
72.21
10
WYDRA Tomasz
1978
POL
+6.38
72.65
11
STRISIK Yri
1979
UKR
+6.54
73.54
12
SZULIK Grzegorz
1975
POL
+7.16
76.96
13
KACIR Martin
1976
CZE
+9.27
88.62
14
BRONOWSKI Wojciech
1978
POL
+9.29
88.73
15
DYLAG Marcin
1979
POL
+9.34
89.01
16
CHAJA Pawel
1978
POL
+9.35
89.06
17
KOLASA Maciej
1973
POL
+10.19
93.70
18
STRKOLEC Miroslav
1979
SVK
+10.33
94.48
19
GUNKA Lukasz
1980
POL
+10.66
96.30
20
LUKASZCZYK Szymon
1979
POL
+11.29
99.78
21
LIGDA Marian
1979
SVK
+11.53
101.11
22
LIBRA Josef
1980
AUT
+11.56
101.27
23
MAREK Wojciech
1980
POL
+11.74
102.27
24
PAULINY Ludovit
1980
SVK
+13.49
111.94
25
KRASULA Peter
1979
SVK
+15.01
120.34
26
LODZINSKI Kazimierz
1980
POL
+15.35
122.21
27
RZEPISKO Rafal
1977
POL
+15.55
123.32
28
ZIOLKOWSKI Marcin
1975
POL
+16.68
129.56
29
SZCZYGIEL Ronuald
1978
POL
+17.15
132.16
30
RENZHIN Mikhail
1978
UKR
+17.80
135.75
31
PELLIKAN Karl
1979
AUT
+18.01
136.91
32
PAVELEC Martin
1979
CZE
+19.56
145.48
33
ROJEWSKI Jacek
1980
POL
+19.67
146.08
34
DOROSH Sergei
1976
UKR
+20.71
151.83
35
SLUSARZ Sebastian
1980
POL
+21.13
154.15
36
MASHTALIR Oleg
1979
UKR
+21.15
154.26
37
LEGUTKY Martin
1971
SVK
+21.37
155.48
38
LODZINSKI Piotr
1978
POL
+21.68
157.19
39
HABDAS Piotr
1980
POL
+23.65
168.08
40
BOJANOWSKI Lukasz
1964
POL
+24.09
170.51
41
GRZEJSZCZYK Tomasz
1979
POL
+26.99
186.53
42
KABULSKI Rafal
1979
POL
+27.36
188.57
43
KOBYLANSKI Mariusz
1980
POL
+31.00
208.69
44
IZDEBSKI Wiktor
1980
POL
+47.68
300.85
Did not finish 2nd run
DYLAG Grzegorz
1977
POL
GOLOVKO Sergej
1977
UKR
HORECKI Marcin
1977
POL
MAJCHER Grzegorz
1976
POL
MALCZEWSKI Marcin
1980
POL
MAZGUT Rastilav
1973
SVK
NIEDZIELSKI Miroslaw
1980
POL
PLATA Michal
1977
POL
PODGORNY Jurand
1978
POL
SLUGOCKI Robert
1978
POL
STANEK Tomasz
1980
GER
STOLECKI Bartlomiej
1976
POL
WADRZYK Bartlomiej
1976
POL
Disqualified 2nd run
Did not finish 1st run
AUER Martin
1978
AUT
AXCENTOWICZ Grzegorz
1980
POL
BIZIK Branislav
1969
SVK
CIEZAK Grzegorz
1977
POL
DOBROWLSKI Wojciech
1976
POL
FIGURA Josef
1975
CZE
FRIDRICH Dusan
1980
SVK
GADEK Krzysztof
1979
POL
GASIENICA-JOZKOWY Bartolomiej
1980
POL
GEMZA Michal
1974
SVK
GLOWACKI Rafal
1978
POL
GOCMAN Filip
1978
POL
HUDEC Tomas
1978
SVK
ILANOVSKY Milan
1978
SVK
JUSKO Tomas
1979
SVK
LESNIEWSKI Wojciech
1979
POL
MIKIEWICZ Szymon
1979
POL
MITTERPACH Peter
1978
SVK
MOJEK Michal
1980
POL
PALCZYNSKI Dominik
1980
POL
PODGORNY Wojciech
1980
POL
POSADZKI Pawel
1979
POL
RAJS Kamil
1979
POL
SIKORSKI Daniel
1979
POL
SKRIABIN Nikolay
1978
UKR
SZUKALSKI Przemyslaw
1979
POL
TASZ Szymon
1975
POL
TCHOUIKO Ivan
1977
UKR
WALIGORSKI Daniel
1980
POL
WASILENCZYK Bartlomiej
1979
POL
WSZOLEK Bernard
1980
POL
Disqualified 1st run
Did not start 1st run