official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
RONCHI Giorgio
1999
ITA
1:44.43
47.31
2
TRIULZI Jordi M.
2001
ESP
+0.11
48.08
3
NIEMEYER Nicola
1994
SUI
+0.26
49.13
4
COLLINI Filippo
2000
ITA
+0.84
53.18
5
RAKOVIC David
2003
SLO
+1.84
60.17
6
COLLINI Filippo
2001
ITA
+1.88
60.45
7
VIGNOLA Matteo
2003
ITA
+2.05
61.64
8
OSCH Matthieu
1999
LUX
+2.37
63.88
9
AGOSTINIS Cristiano
2002
ITA
+3.03
68.49
10
STEINDL Tobias
2001
GER
+3.51
71.85
11
PARIS Alex
2003
ESP
+3.63
72.68
12
SULE Jan
2003
ESP
+3.64
72.75
13
KOMAC Nejc
2003
SLO
+4.39
78.00
14
BESO Samuel
2002
ESP
+4.48
78.63
15
SLOMP Marco
2001
ITA
+4.49
78.70
16
MATTIOLI Daniel
2002
ITA
+4.66
79.88
17
ROSSI Filippo
2002
ITA
+4.77
80.65
18
ZUPAN ORESKOVIC Ziga
2003
SLO
+5.58
86.32
19
ALVAREZ ANTUNA Aritz
2003
AND
+5.83
88.06
20
CORNELLA GUITART Pere
2004
AND
+6.34
91.63
21
DICKSON SOMMERS Rodolfo Roberto
1997
MEX
+6.87
95.33
22
CHINCARINI Pietro-angelo
2004
ITA
+6.96
95.96
23
CARRAIN Brenno
2001
ITA
+7.67
100.93
24
FOSSLAND Warner
2001
USA
+8.24
104.91
25
STEFANESCU Alexandru Stefan
1999
ROU
+8.30
105.33
26
BONAPACE Luca
2004
ITA
+9.83
116.02
27
FURLAN Lorenzo
2000
ITA
+10.13
118.12
28
BATTISTONI Tommaso
2004
ITA
+10.77
122.60
29
FORRER Christian
2002
ITA
+11.10
124.90
30
GIL SIXTO Cerni
2004
AND
+11.25
125.95
31
DANCIU Raul
2000
ROU
+11.26
126.02
32
ZANDOMENI Augusto
2003
ARG
+12.77
136.58
33
MAZZOLA Nicola
2003
ITA
+13.05
138.53
34
BESZTERCZEY Kristof
2003
HUN
+13.42
141.12
35
BENETTOLO Francesco
2003
ITA
+14.64
149.65
36
ALBY Andrea
2004
ITA
+14.76
150.49
37
BOGHETTO Alberto
2004
ITA
+14.92
151.61
38
LIBARDONI Nicolo
2002
ITA
+15.20
153.56
39
PANAROTTO Silvio
1995
ITA
+16.80
164.75
40
FILIPPI Enrico
1998
ITA
+17.95
172.79
41
PANGRAZZI Stefano
2002
ITA
+18.00
173.14
42
BETTEGA Alessandro Giovanni
2004
ITA
+20.41
189.98
43
BRANCAL Ricardo
1996
POR
+20.51
190.68
44
PEDROTTI Mattia
2003
ITA
+21.04
194.39
45
RIGHI Giorgio
2004
ITA
+22.68
205.85
46
MURARA Emanuele
2003
ITA
+23.30
210.18
47
UPTON Jack
2004
GBR
+23.34
210.46
48
CAROLI Davide
2004
ITA
+23.41
210.95
49
MANZOCCHI Antonio
2004
ITA
+24.82
220.81
50
MARTINI Lorenzo
2002
ITA
+26.87
235.14
51
MORENO Alessandro
2002
ITA
+32.23
272.61
Did not finish 2nd run
PELLIZZARI Zeno
2004
ITA
MONI Giovanni
2004
ITA
LAUGHLAND Max
2004
GBR
DALLAGIACOMA Emanuele
2004
ITA
DI LENA Rudy
2004
ITA
FAUSTINELLI Luca Vu
2004
ITA
GUERRA Pietro
2004
ITA
CHIESA Leo
2004
ITA
CHIESA Gio
2001
ITA
COLLINI Mattia
2003
ITA
PODLIPNIK Anze
2003
SLO
BONESI Marco
2003
ITA
BLOOM Ryan
2001
GBR
ZANINI Herman
2001
ITA
VILALTA Marc
2002
ESP
BEASCOECHEA Jordi
2001
ESP
RECCHIA Alex
2001
ITA
D ERCOLE Massimo Maria
2001
ITA
CLAUS Luca
2002
ITA
LINHART Adam
2002
CZE
PROFANTER Santino
2001
AUT
GASPARINI Michele
1999
ITA
GANDINI Alessandro
2001
ITA
NARDELLI Martin
1998
ITA
Disqualified 2nd run
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
IORI Leonardo
2004
ITA
DE GARA Alessandro
2004
ITA
OSSANNA Daniele
2004
ITA
ROSSINI Pietro
2004
ITA
DIES Alessandro
2004
ITA
DORIA Bernardo
2004
ITA
VECELLIO GALENO Giulio
2004
ITA
MENTIL Francesco
2003
ITA
CONCI Guido
2002
ITA
NOVAZZI Stefano
2000
ITA
HEISLITZ Paul
2002
GER
OCCOFFER Leonardo
2002
ITA
LUDWIG Max
2002
GER
CATTURANI Umberto Albino
2004
ITA
CLAAR Massimiliano
2004
ITA
VOJINOVIC Dusan
2004
SRB
VIERO Tommaso
2004
ITA
SEGATO Marco
2003
ITA
REGAZZONI Giorgio
2004
ITA
BUFFATTI Pietro
2000
ITA
YUNG Hau Tsuen Adrian
2004
HKG
CAPUTO Lorenzo
2004
ITA
COSSA Roberto
2004
ITA
CAPRETTI Tommaso Guglielmo Francesco
2003
ITA
CACCIATORE Alessio
2002
ITA
MEOZZI Giacomo
2004
ITA
PILATI Nicolo
2003
ITA
PERTILE Andrea
2003
ITA
ZANOL Andrea
2004
ITA
WALLISER Felix
2000
GER
PICCOLO Alessio
2001
ITA
DA PONTE BECHER Alessandro
2003
ITA
BEDOGNI Matteo
2001
ITA
KALELA Akseli
1999
FIN
DI PAOLA Emanuele Francesco Maria
2003
ITA
SANELLI Paolo
2004
ITA
ARNAUDO Filippo
2003
ITA
GASPERI Pietro
2004
ITA
GANDINI Enrico Lorenzo Giovanni
2003
ITA
SPERI Tommaso
2004
ITA
D AMICO Edoardo
2002
ITA
PERKOLIC RAILIC Nikola
2003
SLO
MUSCARELLA Carlo
2001
USA
RAINALDI Tommaso
2003
ITA
STANESCU Andrei Tudor
2003
ROU
PINTI Federico Maria
2002
ITA
ZANELLA Tommaso
2002
ITA
DEL LATTE Mattia
2001
SLO
BUIO Daniele
2000
ITA
CHRISTEY David
1999
GBR
ZOGRAFOS-MANOS Emmanouil
2000
GRE
KRAUSE Werner
2000
GER
TERZIC Dino
2000
BIH
STANGL Simon
2001
ITA
AGUILA Pol
2000
ESP
Did not start 1st run