official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
HALLBERG Eduard
2003
FIN
1:44.56
15.00
2
NEF Tanguy
1996
SUI
+0.38
17.65
3
AX SWARTZ Fabian
2004
SWE
+0.65
19.54
4
SOLBERG Eirik Hystad
2002
NOR
+0.69
19.82
5
BRAEKKEN Theodor
2004
NOR
+1.06
22.40
6
RUELAND Simon
1997
AUT
+1.07
22.47
7
SALARICH Joaquim
1994
ESP
+1.12
22.82
8
TREMMEL Anton
1994
GER
+1.20
23.38
9
PETTERSSON Emil
2002
SWE
+1.30
24.08
10
KOYAMA Yohei
1998
JPN
+1.37
24.56
11
ITEN Matthias
1999
SUI
+1.45
25.12
12
GARAY Aingeru
1998
ESP
+1.63
26.38
12
GUNLEIKSRUD Halvor Hilde
2000
NOR
+1.63
26.38
12
VON GRUENIGEN Noel
1995
SUI
+1.63
26.38
15
ZUDRELL Moritz
2005
AUT
+1.73
27.08
15
PALAMARAS Nickco
2004
GER
+1.73
27.08
17
GREBER Jakob
2003
AUT
+1.76
27.29
18
PRAMSTALLER Kilian
2002
AUT
+1.80
27.57
19
HOFSTEDT Adam
2002
SWE
+2.09
29.59
20
GRAHL-MADSEN Hans
2003
NOR
+2.11
29.73
21
LINDQVIST Axel
2000
SWE
+2.14
29.94
22
REMSOEY Mikkel
2002
NOR
+2.21
30.43
22
POHJOLAINEN Jesper
2001
FIN
+2.21
30.43
24
PIZZATO Stefano
2003
ITA
+2.29
30.99
25
DESGRIPPES Hugo
2000
FRA
+2.39
31.69
26
LUNDQUIST Philip
2003
SWE
+2.43
31.97
27
SACCARDI Tommaso
2001
ITA
+2.70
33.85
28
BARBERA Corrado
2002
ITA
+2.86
34.97
29
JANUTIN Fadri
2000
SUI
+2.91
35.32
30
CANINS Matteo
1998
ITA
+3.23
37.55
31
MAECHLER Reto
2001
SUI
+3.26
37.76
32
WINTERS Luke
1997
USA
+3.54
39.71
33
BIANCHINI Augustin
2000
FRA
+3.78
41.39
34
SAMBUIS Baptiste
2002
FRA
+3.83
41.74
35
MAURBERGER Simon
1995
ITA
+3.92
42.37
36
ALKIER Justin
1998
CAN
+4.08
43.49
37
WALCH Fabio
2003
AUT
+4.10
43.62
38
PFOEDERL Nikolaus
1998
GER
+4.29
44.95
39
FOURNIER Simon
1997
CAN
+4.36
45.44
40
BENDOTTI Matteo
2001
ITA
+4.46
46.14
41
DIMIER CHAMBET Sacha
2002
FRA
+4.48
46.28
42
GASSER Lukas
2001
AUT
+4.65
47.46
43
AAGESEN Tinius
2001
NOR
+4.94
49.49
44
HOEIBY Mathias
2003
NOR
+5.16
51.03
45
KONGSHOLM Lucas
2003
SWE
+5.24
51.58
46
NELSON Isaiah
2001
USA
+5.86
55.91
47
MIKELSSON Bosse
2003
SWE
+6.89
63.10
48
ARONSSON ELFMAN Filip
2005
SWE
+7.23
65.48
Did not finish 2nd run
Did not finish 1st run
CORNELLA GUITART Xavier
2001
AND
AMDAHL Andreas Soensterud
2001
NOR
KATAYAMA Ryoma
2003
JPN
GISKAAS Eirik Schau
2002
NOR
SARAVUO Erik
2003
FIN
SEPPI Davide Leonardo
2002
ITA
AZZOLIN Antoine
2003
FRA
BARATA Tomas
2003
ESP
NYBERG Emil
2003
SWE
LETITRE Theo
1997
FRA
SARACCO Edoardo
2003
ITA
LOPEZ Theo
2000
FRA
ORECCHIONI Diego
2000
FRA
HEINE Oscar
2003
AUT
PIZIO Alessandro
2001
ITA
SEIDLER Ralph
2002
AUT
STEFFEY George
1997
USA
ESTEVE Axel
1994
AND
LUNDER Peder
2005
NOR
BRUEGGER Michel
2002
SUI
WAHLQVIST Jesper
2002
NOR
MEISSL Christoph
2000
AUT
KOYAMA Takayuki
2001
JPN
VITALE Flavio
2005
FRA
HABDAS Piotr
1998
POL
MEISEN Adrian
1997
GER
VACCARI Hans
1996
ITA
HAECHLER Lenz
2003
SUI
KRUPKA Jimmy
1998
USA
SIMONET Sandro
1995
SUI
DEL CAMPO Juan
1994
ESP
HANSSON William
2001
SWE
WISSTING Gustav
2005
SWE
MAROVT Tijan
1998
SLO
SCHMIDIGER Reto
1992
SUI