official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
STRASSER Linus
1992
GER
1:41.28
20.00
2
RUELAND Simon
1997
AUT
+0.35
22.52
3
MAROVT Tijan
1998
SLO
+0.70
25.05
4
SEIDLER Ralph
2002
AUT
+0.80
25.77
5
TREMMEL Anton
1994
GER
+1.13
28.14
6
PALAMARAS Nickco
2004
GER
+1.17
28.43
7
CANINS Matteo
1998
ITA
+1.23
28.87
8
LAINE Tormis
2000
EST
+1.41
30.16
9
VACCARI Hans
1996
ITA
+1.52
30.96
10
HOLZMANN Sebastian
1993
GER
+1.54
31.10
11
GRAMSHAMMER Mario
1999
AUT
+1.88
33.55
11
BENDOTTI Matteo
2001
ITA
+1.88
33.55
13
MEISEN Adrian
1997
GER
+1.90
33.69
14
HIMMELSBACH Fabian
1999
GER
+2.32
36.72
15
SENNHOFER Marinus
2002
GER
+2.33
36.79
16
HERRMANN Luc
2000
SUI
+2.42
37.44
17
WOLF Simon Luca
2001
GER
+3.72
46.81
18
ZERHOCH Dominik
2001
GER
+4.05
49.19
19
EISNER Jakob
2003
AUT
+4.09
49.48
20
SEPPI Davide Leonardo
2002
ITA
+4.11
49.62
21
SCHIESTL Markus
2002
AUT
+4.25
50.63
22
STURM Asaja
2006
AUT
+4.27
50.78
23
TSCHAN Fynn-Jorgen
2003
GER
+5.22
57.62
24
KLOCKE Finn
2004
GER
+6.29
65.34
25
DICK Lukas
1996
GER
+6.52
66.99
26
WIESLER Moritz
2006
GER
+6.64
67.86
27
MOHERNDL Noah
2007
GER
+11.87
105.56
28
AICHER Maximilian
2006
SWE
+12.02
106.64
29
SCHULLER Daniel
2005
GER
+12.52
110.24
30
KOCMANN Josef
2007
GER
+14.32
123.21
31
LEITNER Quirin
2007
GER
+15.08
128.69
32
STICK Ben
2006
GER
+20.75
169.56
33
MAYER Samuel
2007
GER
+22.73
183.83
Did not finish 2nd run
Disqualified 2nd run
Did not finish 1st run
WIDMESSER Luis
2007
GER
STURHAN Nils
2007
GER
MAIER Luca
2007
GER
MAST Marc
2002
GER
HIEMER Roman
2007
GER
BALTES David
2007
GER
EISENRIEDER Karl
2005
GER
ESTNER Lorenz
2007
GER
GOESSL Florian
2002
GER
HOLM Christopher Rubens
2004
BRA
WAEGER Benedikt
2006
GER
JOST Leon
2007
GER
MARCHL Julian
2007
GER
MARKEFKA Jan Leonard
2006
GER
STOCK Silvan
2007
GER
HARTMANN Paul
2006
GER
KALTENHAEUSER Maximilian
2006
GER
ZITZMANN Alexander
2006
GER
GRAMMEL Anton
1998
GER
WITTMANN Raphael
2006
GER
WIDMESSER Simon
2005
GER
LECHNER Quirin
2007
GER
ROHE Marius
2006
GER
HORVATH Lars
2007
GER
CATALANO Leo
2006
GER
LUITZ Stefan
1992
GER
NORYS Felix
2005
GER
LIMMER Noel
2004
GER
SCHERER Leo
2006
GER
WEISS Sebastian
2004
GER
EPPLE Lorenz
2005
GER
MARKSTEINER Felix
2002
AUT
BRANDIS Benno
2006
GER
GAVETT Tim
1998
USA
KRAUSS Lukas
2005
GER
ST-GERMAIN William
1992
CAN
PIZIO Alessandro
2001
ITA
GEISSLER-HAUBER Max
2002
GER
Disqualified 1st run
Did not start 1st run