official results
Rank
Athlete
Year
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
GEISSLER-HAUBER Max
2002
GER
1:40.37
23.00
2
LJUTIC Tvrtko
2002
CRO
+0.22
24.60
3
LARSSON Albin
2004
SWE
+0.93
29.76
4
SCHLAEPPI Sebastian
2003
SUI
+1.22
31.87
5
BARATA Tomas
2003
ESP
+1.25
32.09
6
WITTE Jonas
2003
GER
+1.78
35.95
7
CARRICK-SMITH Zak
2007
GBR
+2.08
38.13
8
KAISER Manuel
2003
AUT
+2.25
39.36
9
KOSI Klemen
1991
SLO
+2.37
40.24
10
SILFWERPLATZ Max
2002
SWE
+2.60
41.91
11
DYRBYE Casper
1996
DEN
+3.03
45.04
12
KLAMMER Fabian
2002
AUT
+4.47
55.51
13
BEAUREGARD Adrian
2007
USA
+5.50
63.00
14
OLIVIERI JAY Victor
2003
FRA
+6.28
68.68
15
RECEK Gal
2005
SLO
+6.90
73.18
16
KRISTAN Nico
2005
AUT
+7.00
73.91
17
BEAUREGARD Caman
2007
USA
+9.23
90.13
18
FILIPEC Karlo
2005
CRO
+10.76
101.26
19
STAMPFER Johannes
2007
AUT
+11.70
108.10
20
ASCHBACHER Luca
2007
AUT
+12.62
114.79
21
MARMARELLIS Christos
2002
GRE
+13.17
118.79
22
MALLE Sebastian
2007
AUT
+13.62
122.06
23
KAVCIC Bor
2006
SLO
+15.11
132.90
24
GRASIC Matevz
2007
SLO
+16.63
143.95
25
HVALIC Gal
2006
SLO
+16.73
144.68
26
PASZKA Zsolt
2007
ROU
+17.78
152.32
27
TURK SLUGA Ziga
2007
SLO
+18.72
159.15
Did not finish 2nd run
KRANJC Luka
2007
SLO
HROVATH Stefan
2007
AUT
MATUSINSKY Mark
2001
CZE
CALZADO Simon
2007
ESP
BARZAUNER Daniel
2006
AUT
SOVINC Nik
2007
SLO
SPEGELJ Tine
2007
SLO
AMPFERTHALER Manuel
2005
AUT
LJUTIC Hrvoje
2007
CRO
VRDOLJAK Ziggy
2007
CRO
GUDMUNDSSON Gauti
2002
ISL
BELEHAR Luka
2003
SLO
ZUPAN ORESKOVIC Ziga
2003
SLO
ROHE Marius
2006
GER
SVETLICIC Miha
2004
SLO
FEISS Kilian
2002
SUI
STRAUSS Florian
2004
AUT
CARRICK-SMITH Freddy
2007
GBR
GILLBERG Oskar
2002
SWE
URY Balint
2003
HUN
BEGOVIC Roko
2003
CRO
Did not finish 1st run
MANYA Szilas
2007
ROU
LACZKO Csanad
2007
ROU
ZHANG Chuheng
2001
CHN
KOZAMERNIK Oscar
2007
SLO
MENTIL Niklas
2007
AUT
STREIT Lorenz Valentin
2007
AUT
IARUSSI Alessandro
2006
ITA
CUTTING Isaac
2004
IRL
MITRIC Vanja
2006
SRB
MANNES Robin
2007
BEL
PUCHER Marco
2007
AUT
MACUH Gasper
2007
SLO
BANOTI Mihai
2006
ROU
LANGHANS Noah
2007
SUI
KROTA Lorenzo
2006
CRO
KORPAR Luka
2007
SLO
BANIC Filip
2006
SRB
VOJNOVIC Dusan
2004
SRB
MESTRES Guillem
2007
ESP
SZABO-SZELYES Szilard
2006
HUN
BOUCHARD Ethan
2005
IRL
MACEWICZ Robert
2004
POL
GOENITZER Gabriel
2007
AUT
JANDA Marco
2006
AUT
LALIC Aleksa
2006
SRB
BUTRAGUENO ESCOBAR Jaime
2006
ESP
SIMONCIC Jan
2005
SLO
SMIT Joza
2007
SLO
BECK Philippe
2006
SVK
KRASOVEC Matic
2006
SLO
ZOLD Robert
2000
ROU
ZLATKOVIC Veselin
2001
SRB
TSCHEMERNJAK Lito
2005
AUT
LAIREITER Christoph
2005
AUT
STRAUSS Lorenz
2007
AUT
KOBAYASHI Yuita
2004
JPN
ARCON Anzej
2005
SLO
SKRJANC Jaka
2006
SLO
NAGY Bence
1998
HUN
SATTLEGGER Ingo
2005
AUT
KECERIN Grga
2004
CRO
TERZIC Dino
2000
BIH
RAKOVIC David
2003
SLO
SANITRAR Jan
2001
SVK
SCHLINTL Michael
2006
AUT
HAJDINJAK Gal
2006
SLO
BUDZ Blazej
2003
POL
UBEIRA CIERCO Marc
2006
ESP
HRIBERSEK Alen
2005
SLO
MENCINGER Matej
2005
SLO
TOMOVIC Aleksa
2003
SRB
SZCZAP Mateusz
2005
POL
FORSMAN Rickard
2000
SWE
HOZMANN Rudolf
2004
HUN
OSCH Matthieu
1999
LUX
FIALA Eduard
1999
CZE
LISCH Christopher
2006
AUT
SUDO Ryo
2003
JPN
LODZINSKI Jan
2005
POL
ORESIC Otto
2004
CRO
MUIGG Manuel
2004
AUT
OSERBAN Miha
2006
SLO
TRUNK Tamas
2003
HUN
HROVATH David
2002
AUT
LEGGETT Connor
2000
AUS
Disqualified 1st run
Did not start 1st run